Mozem si sama dat Norethisteron?

slniečko 111

čajík , každý liek je humus,či už sa jedná o antibiotikum alebo lieky utíšujúce bolesť.Ja som užívala aj Norethisteron aj Duphaston na oddialenie menštruácie a som tu.Veď zase nehovorím,že sa to užíva každý mesiac.Ale raz za rok ,keď to zrovna vychádza na dovolenku prečo nie.Škoda si pokaziť dovolenku.Veľa šťastia!

cajik

Diky...asi to bude fakt tak...a teraz ked citam este raz pribalovy letak (na nete),tak vidim ze som to zle pochopila..no,tak asi nejak vydrzim bez norethisteronu a dufam ze bude vsetko ok

kačena

Hned prvý den ked už to dostaneš,no neviem.Ja by som neriskovala.Ked si mladá a máš normálnu menštruáciu.Ja som raz takéto niečo zažila:/treba k tomu dodať že blížim sa k prechode/20 dní som mala v kuse.Slabučky,nemalo to konca kraja.Gynekologovi som volala,je to ako špinenie,no neprestáva.Poradil aby som skusila dať Norethisteron.Dala som si jednu tabletku ráno.Na 2 den mi prestala,ale potom ked došla znova krvné zrazeniny vyšli,takže ked ti to nevyjde von tak to niekde musí byť.Dávnejšie som to mala aj na oddialenie ,vtedy som to začala brať pred menšt.3 dni.Ked som s tým prestala po dvoch dnoch som dostala normálnu.Ja by som si vtedy už určite nedala ked sa už hlási.

dominika27

aj ja sa pridam :) mam vela znamych co robia v lekarni takze tiez mam informacie
jedna: "nikdy neodporuca davat ibuprofen lebo je to najveci humus a ona skoncila kvoli nemu v nemocnici"
to akoze teraz si ho nemozem nikdy dat? nie tak to nemyslela, ale s mierou lebo je to humus tak isto ako norethisteron ale pokial si ho nedavas casto tak si myslim ze je ok
jasne ze to nie je vitamin pre telo ale ak skutocne treba (raz za dlhe obdobie) tak daj

a na tvoju otazku neviem odpovedat, ale jedine co viem ze sa ma davat par dni pred menzesom potom vraj nefunguje, ale to uz ti neviem povedat na istotu

dancaBB

kristinka

KONTRAINDIKACIE nie su vedlajsie ucinky, kontraindikacie to znamena, ze vtedy ten dany liek nesmies uzivat ked sa u teba vyskytla jedna z kontraindikaci..ty si pleties pojmy s dojmami..
robis machra ale takuto banalitu nevies ale vypisujes tu na zaklade toho kraviny

som zvedava ci takto citas na kazdom jednom lieku vedlajsie ucinky...lebo to by si nemohla brat potom nic...
vy ste uplne mimo ludia..vy vsetko berete len jednostranne a na ine faktory sa nekukate
nikto netvrdi ze sa nestava ze ludia nemaju neziaduce ucinky...ale nikde neni napisane ze problemy nemali predtym...
a ked mas na letaku napisane ze kontraindikacie, to znamena ze to nemas brat...ale si to musis precitat...ale to neni chyba hak ze 90% zien ten letak zahodi a jebe na to.
a inak ak nevies po spravnosti by sa malo chodit na kontrolu pri uzivani hak kazde tri mesiace
lenze ze tam chodia zeny raz do roka to zas neni problem hak..ale zien..lebo za 3 mesiace ti nevznikne rakovina ani nic podobne..to je zalezitost ldsieho casu

a este jedna vec : v rodine mame doktorov, nie gynekologov, ale ak poznaju aj ich...a ak chces vedet tak aj toto co ti poviem je pravda, ale fakt :u gynekologov sa vyskytuje viac zien ktore maju rakovinu neviem coho a beru hak ako tie ktore ju neberu, ale je to aj z toho dovodu ze tie co beru hak chodia ovela pravidelnejsie na kontrolu lebo musia, cize chodi tam viac takychto zien ktore beru hak a u nich sa zisti rakovina

ale vela zien ktore neberu
hak nejdu na kontrolu aj 5 rokov, lebo si myslia ze sak mne nemoze byt...ale tu rakovinu uz maju v pokorcilom stadiu..

cize prevazna vacsina zien ktore chodia ku gynekologom bere hak, preto je logicke, ze u tej prevaznej vacsiny je aj vyssi vyskyt rakoviny

toto som si nevymyslela, to je dokazane odbornikmi /nie na slovensku/

sweet_lolitta

cajik, si skus predstavit aky je to brutalny zasaj do tela, ktore ma nejaky fungujuci cyklus. Ak to ma ucinky, ktore dokazu zastavit krvacanie, si ani len nechcem predstavit aka sokova terapia pre telo to je. Ja by som si to nikdy nedala.

kristina111

www.nobelplus.sk
studuj.. najlepsie su kontraindikacie typu: myomatoza maternice, zavazna dysfunkcia pecene, Dubinov-Johnsonov syndrom, Rotorov syndrom, nador pecene, tromboembolicke poruchy a podobne..
nie, on nie je vobec skodlivy;)