Mozem si sama dat Norethisteron?

cajik

No ide o to,ze ten liek mam doma uz dlhsie,nespotrebovany,ale nie po zaruke..a na dovolenke mame zabezpecenu stravu takze tazko si budem vyberat :) a nebudem predsa kupovat kila citronov a tiskat ich do seba... ono,ja som nevedela ze ten liek je tiez take svinstvo ako HAK.. :/

kristina111

ale cajik, aj tak norethisteron je len na predpis. takze ak mas nejake konkretne otazky, opytaj sa lekarnika, ktory ti ho predal, ten najlepsie vie ake ma ucinky a ci sa moze pouzit aj v tom pripade, kedy chces krvacanie len zastavit. ale som rada, ze sme sa obe zhodli v nazore, ze HAK je svinstvo, aspon viem, ze este niekto taky existuje, cele moje okolie - samozrejme len zenska cast fici na HAK.
ale to uz by bolo na dlhu debatu:)
co som len chcela povedat:
ano, ak je niekedy nejaky pripad, ze fakt je to nutne, inak sa neda, tak samozrejme, ze to uzijem (nemyslim len beznu dovolenku, obycajny menzes). ale samotni gynekologovia povedali, ze tento liek by sa mal uzit uplne maximalne len raz do roka. vedia preco to hovoria.
cajik, ak uz ich schytas pocas dovolenky, snaz sa jest nieco kysle, to zuzuje cievy a zmierni krvacanie. niekomu zaberie citron, no nie kazdej.

cajik

ja som odporcom HAK. preto ten norethisteron ani nechcem.. a menzes mam dostat tesne po navrate z dovolenky. len sa bojin,ze sa mi poblaznia hormony kvoli zmene klimy a tak,a tym padom dostanem skor co by som nerada :(. jasne,da sa menit tampon,ale nie ked musis slapat potom vkuse s5 do hotela... len som chcela vediet, ci by v urgentnom pripade ten norethisteron uz krvacanie ktore nastalo,zastavil

kristina111

dancaBB, ako vidim, vobec si ma nepochopila:) ale naozaj vobec..
kto tu pise o tom, aky je dnes svet znecisteny, plny chemikalii, skodlivin? dnes sa neda kupit ciste ovocie ani zelenina, ani nic podobne. vo vsetkom mas dusicnany, same chemikalie. ani len zdrave vyrobky uz nie su zdrave. taka je doba, ja to viem.
ja uzivam lieky, samozrejme. ale snazim sa ich uzivat len vtedy, ked je naozaj treba. ako som pisala, mavam bolestivy menzes, preto pocas mesiaca uzijem minimalne dve tobolky Panadolu Extra. ziaden liek nie je zdravy, ale nic ine mi nezaberalo, ziadne domace a ine rady, som odkazana na tento liek, lebo mi ako jeden z mala celkom zaucinkuje.
ale pozri - ja som chcela pokuazat na cosi uuuplne ine. cajik ma ist na dovlenku, ked bude mat menzes, tak sa chcelo spytat ci mu pomoze. naco bude pchat so deba to svinstvo, ked vlastne nemusi?? chapem, ze chce prezit dovolenku co najpohodlnejsie, ako kazdy.. ale da sa to riesit inou cestou - co tak tamponmi? kludne sa budem kupat, vyjdem z vody, vymenim tampon a hotovo. alebo sa ich budem snazit zmiernit, ale preco hned zastavit a cele ich silnym liekom oddialit?? je to velky zasah do tela.. ja som zastancom aj proti samotnej HAK, takze v tom mas pravdu, ale zeby som bola vzorom len zdraveho jedenia a podobnych veci, nemas pravdu..
chodia sem aj hodnotni pripisovatelia, aj ludia zo zdravotnictva - doktori, sestricky a podobne.. opytaj sa ich, co ti na to povedia.

cajik

Dik,aj na to upozornenie ze je to svinstvo, ja ho brat nechcem, ale keby NAHODOU som dostala menzes na dovolenke tak to je dost odveci. aj ked by som mala dostat az PO dovolenke.

ale pytala som sa,ked uz raz dostanem,a dala by som si norethisteron,ci mi to pomoze a ci sa to moze :) nikto mi nevie odpovedat?? prosim

dancaBB

kristinka moja ano, su baby ktorym rozhadze cyklus...ale tie ho mali rozhadzany aj predtym, resp. im tak kolise hladina hormonov v tele ze sa im este viac rozkolise. zene, ktora ma pravidelny cyklus, to nic nesposobi..
ja som sa nanho tiez pytala znamych a toto mi nikdo nepovedal...povedal ze je to ako kazdy iny hormon, cize aj HAK..
mam strach ze si nikdy nebrala ziadne lieky, lebo kazdy liek sa moze raz prejavit...
a ked si uz tak strasne za zdrave veci, tak mastne veci a slane nejes a so vselijakymi chemikaliami?lebo aj to sa raz mozno prejavi..to ta uz netrapi, ze?
a vyfukove plyny nedychas, ozonova diera neexistuje?ci ty chodis kanalmi?

jak niekto v 21. storoci moze tvrdit nieco take, ked cely svet momentalne stoji a pada na chemikaliach a syntetickych latkach?

kristina11

mimi54, to nie je ziadne take, ze jedna baba povedala.. mne je jedno, kazdy nech robi to co chce, tak som aj napisala. ja pisem, ja si svoje zdravie vazim natolko, ze by som tento humus do tela nikdy nedala. ale ak ti vyhovuje, kludne ho uzivaj aj nadalej. mam znameho - farmaceuta, bola som u neho s tym, ze potrebujem nieco proti tomu, aby som si oddialila menzes. povedal, ze na toto existuje len norethisteron, ale povedal mi pekne dlhu prednasku o nom. vypocula som si ju a povedala mu: dakujem krasne, toto nikdy. farmaceuti toho vela nataraju, ved im ide o zisky, ale ak by ti tam pracoval clovek, ktoremu by nebolo lahostajne tvoje zdravie, tak ti ho ani len nepredpise..
a ako som pisala - momentalne nemam ziadne neziaduce ucinky, ale to nevies co bude o niekolko rokov.. ale je to tvoja vec, ked sa ti moj nazor nepaci, ignoruj ho, necitaj ho a riad sa podla seba, kazdy mame vlastny rozum a robime to, co uzname za vhodne..

mimi54

kristina111- sama si ho neskusila a odsudzuješ ho.na základe čoho...na zaklade reči jedna baba povedala...ja ho občas beriem na dovolenke alebo tak a nedam nan dopustit..žiadne nežiaduce učinky nič..a známe taktiež...a jasne každý liek nejak škodi...aj ibalgin-sposobuje žaludočne vredy...z tela sa dostane až po 8rokoch..ako každý iný liek..

kristina111

baby, ja uz som sa v jednej teme vyjadrila aky mam nazor na norethisteron. ale ak chcete, par slov k nemu napisem aj sem.
tento "liek" by som nikdy neuzila, ale naozaj nikdy. mam velmi bolestivy menzes, kolkokrat mi vysiel prave na tie najlepsie udalosti a aj napriek tomu som ho v zivote neuzila a to som myslim mala fakt dovod uzit ho.
norethisteron je svinstvo a velke. pokial si vazite vase zdravie a aj sa o neho celkom starate, nedali by ste si ho ani vy. je to silny liek, ktory ma velmi vela neziaducich ucinkov. ok, nie vsetky baby s nim maju zle skusenosti, ale to neznamena, ze im v tele neurobil nejaku sarapatu. dosledky uzitia sa nemusia dostavit hned - nasledujuce dni, kludne aj o par rokov. su zeny, ktore ho uziju a nasledny menzes maju taky ako vzdy, ale su zeny, ktore ho uziju, cely cas kedy by mali mat menzes ich boli hlava, maju krce, naduva ich, su podrazdene, precitlive, maju zavraty a podobne, nasledny menzes, ktory pride je taky bolestivy, ze div, ze neskriabu steny, k tomu vsetkemu ho maju ovela silnejsi ako obvykle - stalo by sa toto pri nejakom lieku keby nebol az take velke svinstvo?? dalsia vec: je fakt silny, dokaze narusit menzes, zacne chodit nepravidelne - opat zdoraznim, niektorym babam pride ako m, ale su baby, ktorym sa uzitim tohot lieku total znici pravidelnost a niktorym trvalo dokonca pol roka! kym sa opat zharmonizoval a zacal chodit vtedy, kedy mal..
ja hovorim NIE, nie a NIE..
ale je to na vas. mate nejakeho zdravotnika v rodine, lekara alebo niekoho pracujuceho v lekarni? spytajte sa jeho, ten doverne pozna jeho zlozenie a bude vam vediet vysvetlit aky presne je.