starostlivost o maciatko

Príspevok v téme: starostlivost o maciatko
mary_anne

ahojte.mame doma maleho perzskeho kocurika, stvrty den. ma 6 tyzdnov. chcem sa spytat, co vsetko ste riesili a ako s jeho vychovou a starostlivostou?
co som prekvapena, pouziva pekne zachod. ale ma hnacku, je to mozne zo stresu? ze bol odluceny od svojho domova, surodencov a teraz je inde a dokonca vnutri a nie vonku,ako pred tym? a stale len mnauka..
je sice pravda,ze som mu na zaciatku dala konzervu pre dospele macky,zeby aj z toho?a aj papa granule,co nie su priamo pre maciatka. ale vcera som mu uz kupila whiskas pre maciatka,tak hadam bude lepsie. a co sa tyka travy? ako ste to riesili ti, co mate macicku vnutri? ja mu trham travu vonku, no nechce mi ju takto papat. aj som s nim bola na prechadzku, no bal sa este..
viete mi poradit nejake tipy a triky ako si ho dobre naucit? dakujem pekne. :o)

vevericka

ved jasne..ja len tak, ze v 4 tyzdnoch este nevedia same dobre zrat, aj ked to zacinaju skusat tak v 3. tyzdni, predsalen je to lepsie pockat este..drzim palce pri hladani dobrych majitelov:)

allica

vevericka

aj mne sa zda malo 4 tyždne, no doma mam jednu mačičku, kt. bola odstavena v 4 tyždnoch a je v poriadku... posnažím sa ich nechať čo najdlhšie, no nechať si ich natrvalo nemôžem a preto zháňam niekoho, kto by bol taký zlatý a vzal by si ich (samozrejme nie teraz). Ale ďakujem za upozornenie. No lepšie hľadať niekoho vopred, aby som mala istotu, že bude o ne dobre postarane.

vevericka

allica...4tyzdne je malo na odstavenie ..vtedy sa male este len zacinaju hrat a vyvyjaju si reflexy lovu,
odstavit je vhodne v 8. tyzdni, vtedy uz vedia samostatne zrat a aj mama ich zacne odhanat

allica

Včera sa nám narodili 2, kocúrik aj mačička, obe tigrované, šedučké, veľmi zlaté...Nie sú šľachtené,ale súrne zháňam dobreho človeka čo by si ich vzal. Odber možný min. o 4 týždne. Foto pošlem ak budete mať záujem. Som z Pov.Bystrice. Ďakujem!!

vevericka

ak este nema otvorene ocka, tak nema este ani tyzden,,maciatka sa odcervuju neskor..tak s tym sa moze este pockat,
treba sunar macaci (da sa kupit aj v baumaxe a hornabachu v potrebach pre zvieratka)
flasticku..
treba pravidelne a casto krmit (aj v noci)
a po kazdm krmeni, treba masirovat brusko a zadok, aby sa vyprazdnil
v krmeni netreba nutit, ale treba sledovat kolko vypil
no starostlivost ako o male dieta:)
veterinar vsetko vysvetli:)

mary-anne

tak urcite chodte k zverolekarovi s nim a on vam povie, co a ako zo zaciatku, co potrebujete a tak. hlavne ho krmit flastickou, treba ho dat odcervit. on vam povie,co treba.

Skypi

prosim Vas, mame male maciatko vcera ho kunam doniesla sesternica s tym ze ho nasla pri potoku...este je aj slepucke..cize je este uplne malinke..lutujeme ho dat utratit tak ho mame zatial doma ale nevieme ako sa onho starat....pomoze mi niekto??..prosiim :):)

ontaria

no davala som mu par krat to mliecko whiskas priamo z chladnicky, ktovie, ci mu to nepodrazdilo zaludok. dnes mal stolicu normalnu,nastastie.
no jest mu davame len pre maciatka, whiskas tie v sacku, sem-tak konzervu a tak.

vevericka

ontaria..mozme to suviesiet ale nemusi..uz bol odcervovany??? co dostava ako stravu?? nezozral nieco pokazene mimo tvojho dohladu??

ontaria

ahojte. viete mi prosim vas poradit? mame doma maciatko-kocurika,ma tri mesiace a poslednych par dni ma hnacku a vcera som mu tam videla aj dost vela krvi. co to moze byt?? a je mozne, ze by sa nejaka infekcia preniesla aj na cloveka? lebo mam hnacku aj ja,len neviem,ci je to nahoda ci to s tym suvisi.. dakujem