Co zabera na vysoku horucku u 4,5 roc. dietata

jaja_jaja

Inak, do tekého malého telíčka dávkovať toľko liekov proti teplote je teda riadna bomba. Asi by som trvala i v budúcnosti na tom zistiť príčinu z čoho je teplota a podľa toho sa zariadiť. Lebo na to doplatí imunitný systém dieťatka. Ono sa to nezdá, ale to čo sa nazbiera, raz sa to môže otočiť proti vlastnému imunitnému systému. Ale to je môj názor.

jaja_jaja

A čo čipky od horúčky?
Možno by bolo vhodné urobiť komplexné vyšetrenie. Ke´d má teploty nasvedčuje to samozrejme, že niečo nie je v poriadku, len treba zistiť čo. Možno najký vírus....

viva viva

chirurg: ja som pri kazdom novom zube u mojej dcery absolvovala 39-40 stupnove horucky. Samotny ibuprofen nezaberal ani samotny panadol a taktiez ani zabaly....niekolko krat som absolvovala az 5 hodin zabalov a efekt minimalny....takze ja som chcela len poradit.....ak sa da riadna davka ibuprofenu v kombinacii s riadnou davkou paracetamolu (normalne predpisane davky v prepocte na hmotnost dietata)je do 15-20 minut pokles teploty tak na 37,5. Je to urcite lepsie ako trapit dieta s vysokymi horuckami a bat sa ci nedostane z vysokej teploty krce.

viva viva

chirurg: ja som pri kazdom novom zube u mojej dcery absolvovala 39-40 stupnove horucky. Samotny ibuprofen nezaberal ani samotny panadol a taktiez ani zabaly....niekolko krat som absolvovala az 5 hodin zabalov a efekt minimalny....takze ja som chcela len poradit.....ak sa da riadna davka ibuprofenu v kombinacii s riadnou davkou paracetamolu (normalne predpisane davky v prepocte na hmotnost dietata)je do 15-20 minut pokles teploty tak na 37,5. Je to urcite lepsie ako trapit dieta s vysokymi horuckami a bat sa ci nedostane z vysokej teploty krce.

chirurg

Zuzana, ak Tvoje dieta má 40ky horučky bez efektu na paracetamol, paralen, ibuprofen, nurofen atd.mala by si už byť o takomto čase na amb.detskej pri oddelení a nie na pohotovosti...a vy dievčatá sa zamyslite aké rady to tu dávate, ved je to na zaplakanie-teda u poniektorých...

delphia

ospravedlnujem sa, pomylila som sa. pisem nurofen a myslim na panadol.

..a "netrepem"! jednoducho som sa pomylila. tebe sa to este nestalo nikdy?

farmaceutka1

delphia netrep, Ibalgin aj Nurofen obsahuju ibuprofen (aj samotny nazov pripravku to napoveda, ked uz nic ine).
Paracetamol je obsiahnuty v Panadole, Calpole, Paralene...

viva.viva

pri takýchto vysokých horúčkach mojim deťom veľmi dobre zaberá ak im dám naraz ibalgin resp. nurofen (rovnaká účinná látka) s panadolovým čípkom. Musím sa to dať úplne naraz a do 20 minút začne horúčka ustupovať. Toto funguje zatiaľ najúčinnejšie a môžem povedať, že sme tých horúčok už preskákali neúrekom. Toto mi raz poradila lekárka v nemocnici.