Co zabera na vysoku horucku u 4,5 roc. dietata

maria02

Caute vsetci.Vy sa tu hadate navzajom,ale nevsimli ste si,ze Zuzana vobec neodpisala,co je s jej malym?Tak na co sa hadate? Zuzana,je Tvoj syncek z toho uz vonku?Ste OK?

delphia

adam na vnutorne uzivanie je C vit vzdy vo forme voderozpustnej zluceniny. preto nema sa ako vyzrazat v oblickach, lebo sa rozpusta aj v moci a vyplavuje sa von. samozrejme ze mega davku cecka netreba uzit v jednej davke naraz, ale rozdelit si na viac davok cez den. tak sa vie efektivnejsie v organizme zuzitkovat a mensia pravdepodobnost je vylucenia mocom

Mimi323

Adam, píšeš somariny. Skus nakuknuť do knihy o Cečku. Odkial si vzal, že človek potrebuje 75mg vit. C? len sprostá korytnačka potrebuje pre život 750mg C. Ale na rozdiel od človeka si ho vie vyrobiť.
Skus sa pozrieť na zloženie C Jamienson, je to na zaplakanie. Je tam viac škodlivých vecí ako dobrých. Tiež som to mala, ale vyhodila som do koša trištvte balenia.
Teraz mam praškove C (askorbát), ktorý si pridávam do vody a tú pijem priebežne počas dňa, takže nevypijem 6000mg C naraz, to v žiadnom prípade.

AdamKrt

Mimi323: Bral som niekolko rokov 1000mg Vitaminu C. Tusim znacky ako Jamieson.
Zo zaciatku to bolo OK, ale po rokoch akoby imunita zacala rapidne klesat.

Inac zober si, ze denna davka pre dospeleho cloveka je cca 75mg. Ty mu das 500 ci 1000mg. Tak on to vyluci v moci a vysoke davky zapricinuju vznik ladvinovych kamenov.

To ak chces brat vitamin C poriadne, tak si radsej davaj nejake s pozvolnym uvolnovanim a ani tomu by som moc neveril. Radsej si davaj kazdych par hodin cca 100mg a mas to ucinnejsie ako velku megadavku, ktoru aj tak nevyuzijes. Vies, co hovori kopec doktorov na vitaminy synteticke ? Ze jedine co z nich mas je drahy moč...

jajka001_

ja som pocula taky babsky recept - neskusala som - ale vraj je to strasne ucinne - dat kysle zavarane uhorky na chodidla - zabalit - vraj to vytiahne teplotu. mam to z prvej ruky, takze na tom nieco bude. ak nic ine nezabera, skus toto, nic nepokazis...znie to cudne ale ked to pomoze....myslim ze sa to robi vtedy, ked sa robia aj zabaly studene, ale nie som si ista.

Sara1

Zuzka, ak máte doma čierne ríbezle, daj mu vypiť šťavu z nich, ak mu to bude kyslé, pridaj tam med, nie cukor. Mne to aspoň na horúčku pomáhalo, možno pomôže aj tvojmu dieťatku, skús. I viackrát za deň niekoľko dní. I ako prevencia - silná dávka C-čka.

delphia

zuzana ako sa ma maly?
v pripade horucok je treba rezimove opatrenia- zalahnut do postele, neprekurena miestnost, caste vetranie, lahke bavlnene oblecenie, zvyseny prijem vlaznych tekutin, strava lahka, skor kasovita, prikryvka lahka vzdusna, urcite nie tazke hrube paplony.
co sa tyka medikamentov- tak pri horuckach mozes podavat lieky na zniz. teploty kazde 4 hodiny. dolezite je ich striedat. napr. raz nurofen, ak teplota neklesa, tak o 4 hod. panadol, ak nadalej horuckuje dieta, tak opat nurofen, a tak opakovatäale samozrejme ze ak teplota klesne pod 38°C, tak uz netreba davat nic).preto striedat, lebo nurofen ma ucinnu latku ibuprofen a panadol paracetamol, takze to su rozne 2 latky, ktore okrem ineho znizuju telesnu teplotu.
no a samozrejme pridat aj chladenie telicka z vonka- t.j. vlazne zabaly, alebo sprcha. zabaly sa davaju na hrudnik dookola, alebo aj celeho cloviecika do plachty, no a sprcha- zacinat teplou vodou a pomaly prejst na vlaznu. zacinat vzdy od koncatin smerom ku srdcu. urcite nie studenu vodu pustit zhurta na hrudnik! dlzka sprchovania- cca minuta

Mimi323

Adam a koľko C si bral? A aké C si bral? Kyselinu askorbovú alebo askorbat sodný, či vapenatý?
Pre mňa je podstatné, že nie som chorá a nemusím brať kortikoidy na alergiu, pretože teraz nemám vôbec alergické reakcie.

Veronika1603

a este nieco:nechcem nikoho strasit ale takato teplota nevesti nic dobre.ja by som isla pre istotu na pohotovost..aby si si to potom nevycitala.drzim palce

Veronika1603

ja som pocula ze na teplotu u dietata vela ludom pomohlo dat na obe zapastie z vnutornej strany ruk 3 platky citronu na kazdu ruku a obviazat zlahka obvezom a nechat tie citronove platky uschnut na rukach,tak vyskusajte za to nic nedate