Sjogrenov syndrom

RNG

zivin je vyse 900. Ked pridas len jednu z chybajucich, casto nepoznas ziadne "zazraky" ale celkove sa to po case odrazi.
Najvacsi "zazrak " spozorujes, ked si napravis travenie alebo odmoris telo, tym sa ti v tele zmeni hromada latiek a prisun mozna stoviek zivin vo vyssom mnozstve.

RNG

zivin je vyse 900. Ked pridas len jednu z chybajucich, casto nepoznas ziadne "zazraky" ale celkove sa to po case odrazi.
Najvacsi "zazrak " spozorujes, ked si napravis travenie alebo odmoris telo, tym sa ti v tele zmeni hromada latiek a prisun mozna stoviek zivin vo vyssom mnozstve.

joni_

ahojte, akosi som sa par dni nemohla dostat na forum, damian pekne a nazorne si to napisal, dava to zmysel
ja mam takeho gastrosa, ze nie len ze sa mu nechce prehovorit ani slovo navyse, ale radsej mi ani ziadne tabletky nedal :) urobil vystrenie a nechal ma tak, akoze pomoz si sam, vysledky mi uz len sestricka oznamila po telefone a bolo
chruminka uz cvicis? mna to este stale drzi :) uz druhy tyzden poctivo kazdy vecer, dufam ze sa mi z toho stane dobry zvyk, zvysila som aj vit. C, zatial neviem posudit ucinok, lebo som zrovna tento tyzden robila nadcasy v praci, tak som dost utahana, ale aj tak myslim, ze trosku nejake zmiernenie unavy tam je, no ved uvidim...

damian

...neviem, co je horsie, ci gastroenterologia, ci onkologia, ci kardiologia ci ine...

...vyzera to tak, ze gastroenterologia svojim potlacanim pravdy o kyseline zaludocnaj, enzymoch, dehydrovani a pod., nahrava pacientov vsetkym ostatnym ortodoxnym disciplinam.

Priklad z reality podla emailov co sa mi dostavaju. Teta Pomyselna ma traviace problemy. Nafukuje ju po jedla a ma vetry. Citi plnost po najedeni aj hodinu/dve, casto sprevadzaju bolesti. Zapcha sa strieda s hnackami. Teta Pomyselna sa vyberie k MUDr Gastrolovi. Ten bez rozmyslu povie: "Skusime Helicid, mozno pomoze". Teta berie helicit a problemy naoko ustupia, kedze helicid uoplne znizil uz znizenu kyselinu, co sposobilo, ze travenie je takmer zastavene (a preto problemy naoko ustupili). Teta Pomyselna, kedze kvoli znizenej kyseline nema obranu voci parazitom a nema vyzivove latky v tele, je casto chora. Problemy sa stupnuju. Nasleduje navrat traviacich problemov. MUDr Gastrol zvysi davky Helicidu. Takto ide situacia mesiace/roky. Jedneho dna Teta pomyselna ide na prehliadku, kde jej zistia rakovinu. A bludny kruh sa tu konci. Zial velmi smutne. A takto to nejako je s mnohymi pacientami. Verte daleko som od reality tymto pribehom neutiekol.

RNG

MSM je tiez silne polarne rozpustidlo, sice nie tak silne, ako pribuzna latka DMSO, ale je schvalene ako potravinovy doplnok a clovek nemusi byt s nim natolko opatrny, ako s DMSO.

damian

Joni, na 85% som presvedceny, ze kyseliny nemas dostatok. Usudzujem z toho, co si doposial piasla aj z teorie Sjorgena.

chruminka

joni, oni na gastre nemaju vzdy pravdu, oni funguju podla kniziek,ved lieky proti kyseline su najpredavanejsie na svete, je to obrovsky obchod.
Ked mame nieco nedobre stravene v zaludku tak to tam kvasi a vytvara zapal ktore pocitujeme ako bolesti, a lekar ti povie ze si v poriadku. A navalia ti prednizon alebo nieco ine.

chruminka

RNG, dakujem, probiotkum teda probiotika som napisala ako prve, uzivam presne tie od swansonu 66 miliard, hovorim im modre antibiotika lebo maju modru krabicku, a este k nim prihadzujem od firmy forbes z UK, ale tych je smiesne malo v porovnani od swansonu, ale hlavne obsahuju laktobacilus bulgaris ci ako sa to presne vola, a davam si ich obden, jeden den forbes, druhy den swanson, ja viem ze swanson su bezkonkurencne ale musim aj financne trosku rozumne. Teraz si budem objednavat dalsie od swansonu, puritanu a chaparal zvlast, teraz uz viem co mi najviac vyhovuje. Napr boswelia sa mi minula pred 3mi dnami a citim uz povodne bolesti na ktore som uz aj zabudla, nemam ju rada lebo neprijemne smrdi ale pomaha potvora jedna.

Dakujem za vsetky dobre rady, neviem si vynachvalit.

RNG

chruminka, drzim palce. Mne trvalo roky, kym som sa odvazil brat tolko doplnkov, co beries ty. Ja som v podstate velmi konzervativny a trva mi nejaky cas, kym sa na nieco odvazim a aj to len po viacerych radach roznych znamych alternativnych lekarov a uplynuti aspon roka. Keby mi niekto povedal pred 16 rokmi ze budem brat denne 20-30 kapsuli+ a ine, ako rozne zelene zmesy do jediel, tak by som mu povedal, ze mu harasi.
Nuz postupne po jednej som to pridaval, niektore vyradil, ine beriem len obcas ale uz si ani neviem predstavit, ze by som bol bez nich a chodil k lekarovi kazdy mesiac alebo aj castejsie a bral mozno 5-8 roznych liekov, ako beru moji rovesnici(na srdce, na pluca, na cievy, na tlak,na cholesterol, na cukrovku plus rozne choroby, ktore clovek sezonne a aj mimo sezon dostava.

Jedno tam ale nevidim, probiotika. Pri tom mnozstve antimikrobialnych , najma graviole, by som bral pre istotu aspon raz za cas probiotika po vsetkych tych antimikrobialnych, najlepsie na noc, nech sa maju moznost rozmnozit a vyprodukovat plno obrannych latok pre telo a najlepsie 2-3 hodiny po poslednom antimikrobialnom a samozrejme silne, ako napr Ultimate Probiotic, ako ma firma Swansonvitamins, kde je 66 miliard kultur z desiatich roznych druhov v jedinej kapsuli.
Mnozstvo je dolezite, lebo im nedavas vela casu na rozmnozenie pri tolkych antimikrobialnych.
Ale aj za 8 hodin sa vedia v crevach znacne rozmnozit a vyprodukovat plno obrannych latok pre telo.
To aspon na par dni doda extra obranne latky, a ty ich naozaj s tvojou pataliou potrebujes.

chruminka

Ja viem ze timto mozno niekoho poburim, je mi to jedno, ja sa citim velmi dobre ako uz davo nie!
Kazdy den uzivam tieto doplnky:
Probiotikum, vit C 7,5 az 15 gramov, koloidne striebro, graviola 3x2 gramy, Borage oil/GLA 3x3gramy, oreganovy olej 3x300mg, extrakt z olivovych listov 3x 1g, selen 400mcg, quercitin a bromelain 2x600mg, curcumin 2x1g, boswelin 2x400mg, kaprilicka kyselina 3x1g, GSE 30 kvapiek na pol litra, superenzym, chaparal 2x1g, samento 2x 15 kvapiek, zinok 50mg,
Uzivam to mesiac, skoda uz sa mi to mina ale treba vyskusat komu co najviac sadne, ja si pochvalujem velmi bosweliu, ale myslim si ze pomahaju cistit organizmus navzajom. Mam aj kolostrum ale to neberiem zatial.
Mam SJS, vaskulitidu, plucne chlamky a syndrom sucheho oka. Pijem 3 az 4,5 litra cistej vody denne.
Uz som myslela ze to vzdam a ze je to moj osud a mam sa len udrziavat. RNG a Damian dakujem za rady, nastudovala som si vela k tomu najma vdaka vam, nezacala som to do seba sypat len tak.
MMS mam objednane a cakam na to uz vyse tyzdna a HCL test si idem robit.