mam 15 a menzes mi meska 4 mesiace

ifka1

no o to prave ide. ze ziadna baba nieje pravdivo informovana.a chranena je len pred otehotnenim. pred absolutne nicim inym. ved si vezmi, kolko dievcat popri uzivani hak este aj fajci. potom staci jeden maly chir. zakrok, ako napr.nosna prepazka, dievca pocas operacie umrie a kto je na vine?..predsa lekar, co ju operoval. este nikdy nepovedal nikto nahlas, ze na pricine vykrvacania, alebo embolie(v tak mladom veku!!!!) je na vine uzivanie hak. no, ale bohuzial...aj zeny, co umru pocas a po porode. to je presne o tom istom.

dancaBB

a este jedna vec: kazdy liek so sebou nesie potencionalne riziko neziaducich ucinkov, ci je to uz paralen, alebo hak, alebo lieky na srdce alebo na vysoky tlak..moj otec tiez berie lieky na vysoky tlak a jeden z neziaducich ucinkov tam je smrt...a co ma robit?nema to uzivat, lebo co ak on bude to male percento ludi, ktorym sa to stane?

dancaBB

hej, to nepoznam..ale si zober ze 99,9% bab tam pride s tym , ze to chcu brat, napr koli ochrane, alebo teda inym ziaducim ucinkom...ty tam neprides na preventivku a doktor ti nepovie, ze:mimochodom, nechcete hak?budete mat lepsi sex bez obav

ifka1

Danca, ano to je pravda. ale povedz, poznas gynekologa, ktory povie rovno babe pred uzivanim hak, ze on by to svojej dcere nikdy nedal, lebo je to vlastne potencialne ohrozenie na zivote?..ja nepoznam. ani ziadna kolegyna v mojom okoli.

dancaBB

lebo pokym mas nepravidelny menzes ako tato baba (myslim len koli hormonom, ze nemas nejaku stabilnu hladinu )co vytvorila tuto temu, tak to neni v podstate ziadna porucha ani choroba cize je to len o tom ci ti to vyhovuje ze ju mas nepravidelnu alebo ci ju chces spravidelnit na kazdy mesiac..

dancaBB

ifka ved jasne..ked to niekto bere 20 rokov tak sa vobec necudujem..ale tvrdim ze nikto ta do toho nemoze prinutit, aj ked ti da recept, ty si ho nemusis ist vybrat ked nechces...nikto ti nemoze rozkazat..a ked si zena mysli ze jej doktor neni dobry, resp. ze je lahostajny atd ze to predpisuje len koli peniazom,ze o tom nic nevie atd atd, ma pravo ho vymenit za lepsieho..a moze si najst overeneho dobreho doktora, s ktorym bude spokojna...

ifka1

to je vsetko ok, ale gynekolog nasadi hormony tym stylom, ze nebude ina lepsia moznost , len ich uzivat..nevysvetli ziadne dlhodobe neziaduce ucinky, povie len o pozitivach. na ambulancii mame 35rocnu zenu, ktoru liecili hormonmi od 14-rokov. samozrejme, ze je neplodna, nema sancu uz mat dieta.gynekologovia sa nej vyblaznili riadne teda! ako pokusny kralik bola na jednicku. a to nieje jedina zena. bohuzial, nikto vam nepovie pravdu. lebo skuste si otvorit usta v zdravotnictve a mozte padat.

niska

no tak rozmyslala som preco by my mohol vynechat...ziadnu zataz ani stres nemam,ziadnu chorobu,...ale viem ze som mala streptokoka a 2 tyzdne v aprili som brala antibiotika.zeby odtoho.ale to bolo davno

dancaBB

ifka1 lenze ona si tie hormony nemusi dat ked nechce..nikto jej ich nanutit nemoze..ale podla mna by bolo dobre ist na vysetrenie...to moze mat aj inu pricinu

ifka1

15-rocne dievca je stale vo vyvoji. ten menzes sa ti casom upravi sam. ked zacnes behat po gynekologoch, rozdrbu ti cely hormonalny system, ktory este nieje uplne vyrovnany. a ked zacnu gynekologovia raz do teba pchat hormony, tak mas cely zivot o dobabrane zdravie postarane.