manzelova byvala chce "nasho synceka"

Príspevok v téme: manzelova byvala chce "nasho synceka"
nadinka

ahojte, pred rokom som sa vydala za muza co mal synceka z predchazdajuceho vztahu... staral sa on, pretoze matka mu ho dala s tym, ze ona sa onho nemieni starat a nechce ho... po svadbe sme sa s manzelom dohodli, ze si maleho adoptujem a bude len a len nas... ma ma rad a berie ma ako vlastnu mamicku, vlastne je aj dost maly na to aby sa mu vysvetlovalo ako to s nim je... zili sme si stastne a spokojne, parkrat nas manzelova byvala navstivila, ale to len sedela a pozerala sa na maleho, doniela mu hracku, ale ani raz ho nechytila, nevzala na ruky, nepohladkala, proste nic, len mu povedala ahoj a ze ma pre neho darcek... a maly sa na nu len pozeral a vzdy pribehol k nam, a nechcel si ani ten darcek zobrat, ze nevie ci moze (ucime ho, ze brat veci od cudzich sa nemozu) a zobral si to od nej az ked sa mu povedalo ze smie a nema sa preco bat... proste ona vzdy spolupracovala, obcas robila akoze drahoty ale to len aby provokovala, aj pred svadbou manzelovi napisala ze k sa ozeni budu problemy a maleho bude chciet, potom sa to vsak vzdy nejako vyriesilo a manzel ma uistoval ze je vsetko v poriadku a nemam sa bat a robit si starosti (mam totiz teraz rizikove tehotenstvo) ale vzdy som tusila ze nieco nie je v poriadku, uz len preto ky bol vzdy nervozny ked sa ohlasila, proste nemohol spat, bol podrazdeny, smutny a snazil sa to zakryvat, ale kedze ho poznam, nedarilo sa mu to a vzdy povedal len ze ma nejake zle tusenie... no a dnes sa to naplnilo... ona prisla aj so svojim partnerom, s ktorym boal ked sa maly narodil a teraz sa idu brat a ze oni ho proste chcu a ze my ideme mat aj tak druhe, tak NACO NAM BUDE!!!! akoby to bola nejaka vec, ktoru ked nepotrebujeme tak dame dalej... a vtedy sa strhla strasna hadka a oni na seba hrozne kricali a ja s malym som bola zatial vo vedlajsej izbe a kreslili sme si a on silou-mocou chcel ist ockovi ukazat co nakreslil a vbehol tam aj ked sa hadali a ona ho schytila, ze si ho zoberie, ze pojde s nou a tym jej ..., ze budu byvat vo velikanskom krasnom dome (akoby sme aj my nebyvali) a ze ona je jeho mama a ma na neho pravo a preto si ho zoberie, co maleho samozrejme vystrasilo a rozplakalo a nedal sa utisit a akoby toho bolo malo prisla manzelova najlepsia kamaratka s muzom (krstni rodicia maleho) a tiez na nu zacali kricat a mam pocit ze to trvalo vecnost... ked odisli mali sme maleho problem utisit, ma 3 a nie je preda hlupy a hned sa pytal preco ta teta povedala ze je jeho mamicka a ze on nikam nechce ist a ze sa boji ze si ho niekto zoberie a on chce ostat s nami... potom zaspal a pred chvilou pribehol k nam s tym ze ma morku postielku... a to nenosi plienky od jedneho roka a este nikdy sa nam nestalo zeby sa v noci pocikal... jednoducho zrazu nevieme co robit. nie je tu niekto aspon s trochu podobnou skusenostou, mam pocit ze do pondelka kym pojdeme za nejakym pravnikom sa zblaznim... raz mi jedna znama vravela ze ma pocit ze na to aby sa biologicka matka vzdala prav v prospech otca a aby si dieta adoptovala jeho terajsia partnerka, je potrebne aby biologicka matka dala aj po rokoch opatovny suhlas... netusite aspon priblizne aky je postup a co robit? velmi pekne dakujem...

vylina

Znamy mal tiez problem. Ibaze jeho exka vobec nechcela to dieta. V case, ked jeho aj dieta opustila, on jej dal podpisat papiere, ze sa dietata vzdava. Nikdy sa neozvala. Mozno bola chyba, ze ste nejednali promptne a nedali si podpisat od nej nieco podobne. Teraz vyvadza a robi to len a len preto, lebo ziarli na svojho byvaleho manzela a chce mu robit zle. Je to strasne ubohe. Treba si stokrat rozmysliet, s kym mat deti, lebo potom trpia len ony. Podla mna je to otrasna - nevlastny rodic, nevlastna sestra, nevlastny brat...Ludia si narobia deti s niekolkymi partnermi a potom ani nikto nevie kto je vlastne cie co...Velmi to odsudzujem. Nehovorim konkretne o vasom pripade, ale som znechutena, ze na take cosi dolezite ako dieta, ktoremu rodicia mozu bud zivot dodzubat aleho ho urobit peknym netreba robit ani testy ani licencie. Staci ho mat.

nadinka

dakujem Vam za prispevok... mozno mate pravdu s tym, ze to, ONA (nebudem ju nazyvat matka maleho, pretoze za tu ju nepovazujem) to moze zneuzit, ze sme od nej nechceli peniaze na vychovu maleho, ale manzel to povazoval za vhodne vzhladom na to, ze od nej chcel aby sa vzdala svojich prav, tak nevydel dovod naco si ma plnit aj svoje povinnosti... pokial ide o zabezpecenie maleho do buducna o to sme sa postarali myslim ze celkom slusne uz teraz...
uvedomujem si ze toho psychologa budeme musiet navstivit, ale nechcem tak chulostivy problem ako je pocikavanie ktore zacalo vcera po tom vystupe hned riesit s psychologom a stresovat maleho s tym ze sa ho na to bude pytat niekto cudzi... verim ze laskavym pristupom a uistenim ho o tom ze je to v poriadku a tym ze mu vysvetlime ze je to len zo strachu a naozaj sa nema bat ze to prejde...
najhorsie na celej situacii je vsak to ze sa bojim o nas vztah lebo kvoli mojmu zdravotnemu stavu sa manzel o tom nechce velmi rozpravat a zatazovat ma zbytocne viac ako je potrebne, stale opakuje len aby sme sa s malym nebali a nestresovali, ze on to za nas vyriesi... ale vidim ako velmi ho to trapi a ublizuje mu to...

222

Zacnite tuto situaciu riesit a okamzite, manzel je nervozny, vy ste nervozna a tehotna a to dieta je uplne vykolajene.
Neviem ci je najvhodnejsie teraz ta adopcia a o tej nie su uplne udaje, uz je podany navrh, v akom je stadiu a kedy sa o tom rozhodne.
Pokial manzel neziadal o vyzivne, tak to bolo gesto a matka dietata to len moze vyuzit. Dieta ma narok na vyzivne a to je pre to dieta a nie pre niekeho ineho. Pokial ste na tom tak dobre, tak ste to mohli odkladat, ved do buducnosti sa mu to len zide. Je jedno kolko mate Vy milionov, ale tie peniaze idu na vyzivu dietata a obidvaja rodicia su povinni si tuto povinnnost voci dietatu plnit ak su na to podmienky...
Teraz matka neplati vyzivne a tie peniaze moze pouzit na nakup darcekov a kupovat si dieta. Nech plati pravidelne ako je jej povinnost, robi vlastne, ma prijem , kolko ma este deti ziadne...
Tak jednoducho podajte navrh na urcenie vyzivneho a upravu styku, nech chodi pravidelne a nie kedy sa jej zachce a nech zacne to mat nejaky system a uvidi sa ci vydrzi alebo to je len chvilkove a robi napriek alebo co vlastne chce.
Toto su \\\\\\\"nechutne \\\\\\\" spory ale sa im asi nevyhnete , tak sa obrate na advokata, na socialny urad... a tiez k detskemu psychologovi. K advokatovi mozete ist aj len na konzulaciu, nemusite podavat ziadny navrh, len sa poradit a to k takemu co je specializovany na tu totu problematiku a ci nie je lepsie aj do druheho okrese zaist....Zvladnete tuto situaciu sami, asi je toho uz dost, zajdite aj k detskemu psychologovi, pokial dôjde k sudnemu konaniu tak sa aj tak nevyhnete psychol. vysetreniu dietata aj ked nezavaznemu, budete potrebovat Dokazy a budete musiet tvrdo bojovat, takze budte v predstihu ak mate skutocne zaujmy o dieta aby bolo s Vami to je s otcom dietata a Vy, skuste si tie sceny s matkou dietata natocit , uvidite co vsetko sa bude na sude pretriasat a do akych nechutnosti to pôjde, alebo mozno ze sa predsta vzda Ved jeden rozsudok ze dieta bolo zverene do vychovy a starostlivosti otca je a ten plati a pokial nedoslo k zavaznej zmene pomerov na niektorej strane tak nie je dôvod na zmenu.

nadinka

atevi mi sme sa mu snazili vysvetlit ze sa mu to stalo pre lebo sa zlakol tej tety a toho co mu povedala a ze to nevadi, ze aj ak sa to zopakuje, nemusi sa preto trapit, ze to casom prejde a potom ani nechcel spinkat, lebo sa bal ze ocika postel aj nam a trvalo dlhsie kym sme ho upokojili a povedali mu, ze to nevadi, tak potom zaspinkal s tym ze ho ale urcite musime zobudit ako sme mu slubili a dame ho cikat... ale bojim sa ze to bude mat nejake nasledky, rano odmietol ist na nakup s manzelovym bratrancom lebo sa boji ze si ho jedna teta zoberie a viac s nami nebude... najhorsie je ze sa boji a neviem si predstavit ako budeme s 3rocnym chodit k psychologicke...

atevi_

Ja ohľadom pocikávania. Moja kolegyňa má syna, ktorý raz v škôlke niečo vyviedol. Učiteľlka na neho nakričala a on sa začal v noci pocikávať. Pre istotu začali navštevovať detského psychológa. Tak ak sa to zopakuje, nečakajte, aby to neprerástlo do nejakej traumy.

sajfina

tak tu potom skutočne nie je o čom,každý súd Vám malého zverí na 100%,len to vyriešte čo najskôr,nech z toho chudák malý nemá ešte väčšie nervy...taká matka nemá právo na dieťa
1.o dieťa nemala záujem
2.neplatila výživné
3.jej vyčíňanie u Vás doma psychicky zle pôsobí na malého
4.ona a syn nemajú vybudovaný žiadny vzťah.žiadnu citovú väzbu
5.vy sa o neho dobre staráte,je zabezpečený
6.ona sama spočiatku súhlasila s adopciou,čiže o syna nemá záujem
7.zasa si to rozmyslí a komu potom syna ,,šupne"?
a môžeme menovať ďalej...len čím skôr podajte žiadosť na súd!!

nadinka

ano manzel ma papier ze maly mu je zvereny do starostlivosti a pokial ide o to vyzivne, tak nie neplatila, manzel jej povedala ze to nie je potrebne a nechce od nej ziadne peniaze na maleho... my sme uz predbezne mali vsetko vybavene k adopcii, ona predbezne suhlasila so vsetkym, dokonca maleho ani nema pravo navstevovat, nepoziadala si o to a ani nechcela, bola to len manzelova dobra vola ze jej dovolil navstevy, vlastne to ani nie su navstevy len vzdy povedala ze chce vidiet ako sa zmenil... a napriklad manzel este vysiel v ustreti jej rodicom, ktorym obcas maleho prividie, aby ho videli a pri tom ani nemusi!!! oni su tiez na nasej strane a nepaci sa im co ich dcera robi, ale zial ma svoju hlavu a nicim nam nas stastny zivot...

sajfina

skús sa upokojiť,v pondelok hneď vyhľadajte právnika a uvidíš,že malého V8m jednoducho musia zveriť...lebo kde bola ona predtým,nemá k chlapcovi žiaden citový vzťah a ani on k nej,určite k vám vyšlú nejakú súdnu opatrovníčku,bude skúmať pomery u Vás doma a vzťah k dieťatku a to isté aj u matky,ale myslím,že veľký fakt zohrá aj to,že sa o neho doposiaľ nestarala...a ešte otázka:platila výživné na chlapca??a má tvoj manžel súdne rozhodnutie,že chlapca má vo výchovnej starostlivosti?...v každom prípade sa neboj,tak súd vyhráte

jajka001_

normalne mi vbehli slzy do oci...to je hrozne, aki su niektori ludia...skoda ze si si ho nestihla adoptovat, zrejme sa pojdete sudit, to sa moze tahat, aj ked nejavila onho zaujem, mali by ho prisudit otcovi kedze sa o dieta staral, budu tam aj posudky psychologa, mozno socialky, neviem, urcite vo vas prospech. ale s adopciou to bude tazsie, to musi dat dobrovolny suhlas. no co uz. ak sa da tak matke zamedzit pristup k dietatu - sudny prikaz, ak sa preukaze ze dietatu skodi.