Mykoza - Prosim o vyjadrenie

Príspevok v téme: Mykoza - Prosim o vyjadrenie
rite99

Ahojte, mam taky problem, asi pred mesiacom som mala mykozu a zase sa mi to vratilo. Viete mi niekto povedat ako sa mykoza tvori a z coho vlastne? Moze to byt aj od partnera alebo je to vyslovene zensky problem. Ak s tym mate niekto skusenosti, lebo ja to mam prvykrat teda druhykrat v zivote...ako sa to da ucinne liecit, je to totiz velmi neprijemny pocit. Dakujem

zeby mykoza

ahojte,viem ze sa mykoza prejavuje svrbenim, palenim, vytokom, ale chcela by som sa spytat, ak s tym mate niekto skusenosti, ze ci sa moze prejavit len vytokom, cize bez ziadneho palenia. Dakujem

dancaBB

frani mozno ti ani nejake specialne testy nebude robit...pozre sa a hned uvidi, ked to mas cervene a ked ta to svrbi...ja ked som bola u doktora a len som sa rozpravala so sestrickou najprv, povedala som jej ze ma pali a svrbi, tak mi povedala ze na 95% mam kvasinky..potom ma lekar vysetril a potvrdil to..dal mi canesten, aj nejake lieky, lebo som to mala uz v takom pokrocilejsom stadiu..a po 2 dnoch sa mi to zlepsilo

alzbee

frani: vysledky (teda aspon u mojej doktorky) byvaju za tyzden...co sa tyka toho Canesten kremu, tak az citis palenie vo vnutri, tak ten ti nepomoze. Lebo vies-nadarmo si ju budes natierat zvonka, ked problem je vo vnutri.Kup si radsej Canesten tabletku a tu si zaved do posvy...a kremom si ju potieraj vtedy, ked citis palenie aj zvonka.

frani

ahojte baby, ako sa prejavuje mykoza? citim uz asi 4 dni take palenie ci svrbenie v posve. ak pojdem k doktorke, za aky cas budu vysledky? 3 tyzdne? a mozem to preventivne riesit aj potieranim canestenom, aj ked nemam potvrdene, co to je?

dancaBB

mykoza su kvasinky, cize plesnove ochorenie...moze to byt napriklad zo stravy, napr. aj z nejakych verejnych zachodov, sprch atd, z uzivania antibiotik, HAk, ale aj od partnera...ktory to moze mat bud od inej zeny abo tak isto z hocicoho ineho..ak sexualne zijes, je dost pravdepodobne ze partner to ma tiez a ked budete mat stale sex tak sa ti to bude znova znova vracat...totiz to muzovi sa to skoro nikdy neprejavi, ale je prenasac..takze radim kupte si krem Canesten a obidvaja sa tym natierajte..ale ak by ti to nepomohlo tak skoc k doktorovi aby sa ti to nezhorsilo