manzel chce dalsie dieta, ja nie

Príspevok v téme: manzel chce dalsie dieta, ja nie
zuzula11

Pomozte niekto, neviem, ako dalej! Mam 35 rokov a dve deti vo veku 5 a 7 rokov, dievcatko a chlapceka. S manzelom sme povodne chceli 4 deti, ale po 5rocnej materskej dovolenke ma to preslo. Dari sa mi v praci, mam cas venovat sa detom ...Neberiem HAK, kombinujeme ratanie plodnych dni a prezervativ. Zatial nam to stale vyslo, pretoze mam pravidelny cyklus. Pred pol rokom sa vsak veci zmenili. Manzel odmieta pouzivat akukolvek ochranu, ze on chce babatko. Uz som dvakrat brala postkoitalnu HAK, lebo sme mali nechraneny styk, ked som bola na silnych liekoch. Velmi sa kvoli tomu hadame - budi ma v noci a ja v polospanku unavena neviem oponovat. Ak sa ohradim, napada ma s tym, ze ved co hrozne sa moze stat, ked vydata zena otehotnie ... Ja uz nechcem dietatko! Tie roky doma s detmi, samota, pribrate kila, k tomu prekonana bulimia ... Pradepodobne mam endometriozu (cakam na vysledky), vazne problemy so zlatou zilou, a neskutocne zle PMS. Jednoducho sa mi uz nechce sediet tri roky doma a vstavat 10x v noci k babatku. Co robit? Vzdy som bola proti HAK, ale zacinam uvazovat o injekcii (lieky by mi asi drahy zobral), no viem, ze ho tym vytocim ... Nejaka rada?

:::

ja to velmi dobre viem zena nedrela mala na strarosti Xdeti praca od rana do vecera na poli vecer porodila a rano drela v ukrutnych bolestiach ja to vsetko velmi dor´bre viem a akui robotu mal chlap robit tych x deti ty ba si mal aspon raz tehotny byt a porodit to by si inac vravel

:::

je to od temy ale keby chlapy a aj zeny vedeli z prvej ruky ako ja to ako zili zeny niekedy mraz by vam behal po chrbte starsne len pocuvat hovorim teraz o tom co viem o manzelovej babke ta aj ta byva s nami ma 85 rokov a ta co si prezila strasne este aj vojnu smrt 4 deti upne malinkych muselo to byt strasne ked to prezivala a to malilinke jej umrelo od hladu nechcelo prsnik a cumla nebolo a dalsie hrozne veci akko pootrat vo 4 mesiaci takmer aj o moju svokru v 8 meaiaci prisla atd mozem pisat do rana.o robote chudobe ...zeny v minulosti a dnes sakramensky rozdiel to len tak ze sa to tu spomenulo

sisa72

No moja lahká pomoc,... navštív ženského lekára a daj si predpísat antikoncepciu.. nechávaj si ju v práci a manžel nebude o ničom vedieť.. čo už s nim ked neberie na teba ohlad...

vikinaa

Ja ti inkubator odpoviem len na tvoju tretiu otazku, ze ako to, ze kedysi zeny zvladali aj 10 deti. Lebo cely zivot zeny s nimi trcali doma, preto. Zena niekedy nechodila do roboty, jej robota bola starostlivost o decka, bola doma a rodila deti...Dnes uz je viac moznosti pre zenu na sebarealizaciu, osobne sa s detmi neponahlam, venujem sa kariere, kedze mam prilezitost a podporu manzela.

schelby

jajka ja sa uz namahat nebudem. KAzdy nech kona podla svojho vedomia a svedomia, kazdy ma slobodnu volu a v zivote si moze robit co chce, ci sa to okoliu paci,alebo nepaci. NA svet sa nepozeram cierno-bielo a ani nikoho nesudim, ked neviem o jeho zivote nic, lebo clovek nikdy nevie preco sa niekto zachova alebo rozhodne tak ci tak. KAzdy ma svoje svedomie a nech podla neho zije. A je pritiahnute za vlasy porovnavat zivot teraz a niekedy pred 20 a viac rokmi,lebo doba pokrocila a to je neporovnatelne nie su rovnake zivotne podmienky ako v minulosti.Ale to je jedno. V tejto teme koncim, svoj nazor som napisala, a inkubator aj tak neprestane do mna rypat tak je zbytocne prispievat. zuzula ty sa drz a nech sa rozhodnes akokolvek, dufam, ze bude spokojnost na tvojej aj manzelovej strane.

doubledog

musim sa pridat na stranu inkubatora, aj ked obcas trosku prestreli

keby muzi pisali o zenach to, co pisu zeny o muzoch, tak by ste pomaly Europsku komisiu zalarmovali, aby sa vas zastala

schelby

inkubator, mozno vies byt aj slusny,ale vyprosim si, aby si ma urazal ze klamem, som cestny clovek vo svojom zivote, nemam dovod komukolvek na svete klamat a ani to nerobim. Neznasam nespravodlivot. A tych 10 deti? Hej stihali to. Moja mama je z 10tich deti, takze viem celkom presne ako sa zilo. Jednak bola na tych 10deti uplne sama, ale treba si uvedomit, ze decka ktore podrastli jej museli s vychovou mladsich pomahat. Drela ako kon aby uzivila celu rodinu, a este na tu dobu. Bola to obdivuhodna zena,aj ked osobne som ju nikdy nepoznala Bohuzial, mala dost zdravotnych problemov a vsetko dokazala. Ale keby jej starsie decka nepomohli s vychovou mladsich, asi by to nezvladla, tolko deti mat na krku a este uzivit celu rodinu. A nemyslim si, ze dnesne zeny nemaju cas na dieta alebo dve je to o tom, ci si ho chcu najst. POznam zeny, pre ktore je prvorada rodina,ale taktiez poznam aj zeny, ktore sa hrnu za kraierou a nakoniec po 30ke zistia, ze nemozu otehotniet. A v dnesnej dobe je to dost aj otazka financii. Sice s avravi, ze peniaze boli aj budu,ale aj mlada rodina ma niekedy dost velky problem vyzit, pokial nedostane slusny zaklad od rodicov, je to skutocne tazke. O tom sa da polemizovat. Ale tiez vsetky zeny nie su take, ze nemaju cas na to aby mali deti. je to o tom kto ma ake priority.

Macca

To inkubator:

No vidis, ze sa da i rozumne diskutovat.

A nie, zatial som staznosti od "urazenych muzov" nedostala. Ak niekedy dostanem, budem to samozrejme patricne riesit.
Nehovoriac o tom, kolko nespocet hasterivych prispevok som uz poskryvala. A neskumam ci je to muz ci zena :)

A neviem preco su v sucasnosti niektore zeny take ake su. Mozno je to aj tym, ze sme cele starocia boli utlacene. A to je fakt :)

inkubator

Macca,

nemal som, ani nemam v umysle nikoho provokovat. To, co pisem su vacsinou len skutocne fakty a informacie lahko overitelne na tomto diskusnom fore, na rozdiel od mnohych dalsich prispevkov, napr. od Dariky, ktora otvorene diskriminuje muzov, Shelby, ktora klame a domysla si vety a slova, ktore sem nikto, nikdy nenapisal.

Nevadia ti nahodou ani tieto prispevky?

www.zdravie.sk

Este by som sa chcel tu pritomnych opytat nejake otazky:

1.Preco stale vykrikujete, ze o vas rozhoduju v parlamente muzi a pri tom ich stale do toho parlamentu volite?
2. Preco si za tu dlhu dobu nezalozite nejaku zensku stranu, ktora by prave mala rozhodovat o interupciach, atd, ked sa citite ukratene?
3. Ako to, ze vase babky museli prat rucne, cele dni varit a este aj pracovat, z casti ako muzi a mali cas na 10 deti a vy dneska nemate cas ani na jedno, alebo dve?

Macca,

predpokladam, ze si tiez zena a z toho dovodu si urazlive prispevky na adresu muzov nevsimas a ani sproste ohovaranie, ktoreho je tu neurekom. Ak by si my chcela zakazat pristup, tak ti poviem,ze poznam minimalne 5 dalsich serverov, cez ktore sa da na toto forum bez problemu dostat.