manzel chce dalsie dieta, ja nie

Príspevok v téme: manzel chce dalsie dieta, ja nie
zuzula11

Pomozte niekto, neviem, ako dalej! Mam 35 rokov a dve deti vo veku 5 a 7 rokov, dievcatko a chlapceka. S manzelom sme povodne chceli 4 deti, ale po 5rocnej materskej dovolenke ma to preslo. Dari sa mi v praci, mam cas venovat sa detom ...Neberiem HAK, kombinujeme ratanie plodnych dni a prezervativ. Zatial nam to stale vyslo, pretoze mam pravidelny cyklus. Pred pol rokom sa vsak veci zmenili. Manzel odmieta pouzivat akukolvek ochranu, ze on chce babatko. Uz som dvakrat brala postkoitalnu HAK, lebo sme mali nechraneny styk, ked som bola na silnych liekoch. Velmi sa kvoli tomu hadame - budi ma v noci a ja v polospanku unavena neviem oponovat. Ak sa ohradim, napada ma s tym, ze ved co hrozne sa moze stat, ked vydata zena otehotnie ... Ja uz nechcem dietatko! Tie roky doma s detmi, samota, pribrate kila, k tomu prekonana bulimia ... Pradepodobne mam endometriozu (cakam na vysledky), vazne problemy so zlatou zilou, a neskutocne zle PMS. Jednoducho sa mi uz nechce sediet tri roky doma a vstavat 10x v noci k babatku. Co robit? Vzdy som bola proti HAK, ale zacinam uvazovat o injekcii (lieky by mi asi drahy zobral), no viem, ze ho tym vytocim ... Nejaka rada?

darika

inkubator
To co tu ty pises?Ako ze jedna vec je jej stav a druha jej nazor.Ona svoj nazor ma a s lekarom sa radit nemusi,pretoze vie co chce.Napis jej radsej,co s tym jej chlapom.Ono je jednoduche narobit deti,ale vsetko je na tej zene.Chlap sa s detmi pohra,donesie peniaze,je medzi ludmi,pretoze chodi aj do prace...ale vsetka ta starost,to behanie,tie noci,domacnost,vychova,skola...vsetko je na zene.Tak co sa ma radit s lekaromn,ked ona vie,ze uz dalsie dieta nechce.Ved ma len 35,to ma cely zivot stravit medzi detmi a na starost zisti,ze nestihla ani kvakanie s kamaratkou pri kave,lebo za chvilu sa bude starat o vnucence.A nech nikto nepise,ze zena je na to,aby stravila cely zivot s detmi.Aj ona ma pravo na svoj zivot.Chlap len narobit deti,ale zeny sa nespytat co chce a co by chcela.A zvlast ked ma uz teraz zdrav. problemy.

inkubator

Skus sa poradit s lekarom,ci ti doporucuje mat este dieta, alebo nie, miesto ohovarania svojho manzela, tu na fore. Jedna vec je tvoj nazor a druha vec je tvoj skutocny zdravotny stav.

lajkaba

Skus mu povedat ako sa citis a tiez to, ze dalsie tehotenstvo uz v tvojom veku nie je bez rizika, hlavne ak uz mas nejake zdravotne problemy (uvedomuje si to vobec?).. ak sa stane nahodou, tak to babo za to riziko urcite stoji, ale to co robi tvoj manzel je dost bezohladne voci tebe. Ak tak velmi tuzi po dalsom dietati, uvazovali ste o adopcii? Samozrejme s tym, ze tentoraz by aspon cast materskej absolvoval on ...

darika

Zuzula
ty si to vsetko manzelovi vysvetlila tak,ako si tu rozpisala?Pretoze,ak to nepochopi,tak prepac,ale je strasny sobec.Zena nie je len fabrika na deti.Mas pravo si aj uzit.deti uz mas pomaly na poriadku,ze nemusis stale okolo nich a znovu do toho odznova,sa ti necudujem,ze sa ti nechce.Aj ja mam dieta,ale sama viem,ze zivot nie je len o toceni okolo nich zvlast,ked vy uz mate dve.Mne sa to zda strasne sobecke co robi tvoj manzel.Absolutne ta nerespektuje,nemysli na teba,co by si chcela ty?Pokial je to tak,daj si vnutromaternicove teliesko ako ti radia podo mnou a nemusis nic hovorit.Je to sice nefer to tajit,ale manzel ti nedava inu moznost.

AdamKrt

No, skus to vysvetlit manzelovi, ako sa z toho citis, ak si to este neurobila. Ak hej a neda si pokoj, urob si po svojom.

Napr. u gynekologa si daj zavies /trva to par minut/ vnutromaternicove teliesko Mirena. A manzel moze skusat aj bez ochrany.... A nebude o nicom vediet. :-)
Mirena posobi ako HAK, ale iba lokalne v posve, takze nemava take nasledky ako tabletky.

fialkaa

vnútromaternicové teliesko by bolo možno tiež dobré.
To nechápem, v noci ťa budí na sex? Nemáš k nemu odpor? Teda či ho ľúbiš lebo ja by som to nemohla tolerovať, čo sme my ženy gumenné aničky?