CT vyšetrenie -ako prebieha?

zuzanaci

Ahoj, ja som bola na ct asi rok do zadu,ale źiadnu kontrasnu látku mi nepichali, záleží na tom, čo na ct chcejú vidieť, akú štruktúru, dá sa tam pozorova´t nervy rovnako ako aj kosti.....bola som aj na magnetiskej rezonancii a tam mi tu kontrasnu latku pichali....

---...---

Lulu ja som bola na ct hlavy.Mala som hrozne vysoký tlak a točila sa mi hlava tak ma na pohotovosti poslali na CT.Pokúšali sa mi do žil napichať kontrastnú látku,lenže sa mi trhali žili a ostávali mi len same modriny a tak to vzdali a spravili mi ct len krčnej chrbtice.Pokiaľ viem pred plánovaným CT ťa naň pripravia,budeš tuším užívať nejaké tabletky ale určite ti budu pichať kontrastnú látku držím palce

lulu...

Chcela by som sa ste opytat,ako to je s CT vysetrenim hlavy,ci pred nim mozem jest a pit.Lebo ked som sa bola objednavat ,tak nieco sestricka spominala,ale teraz si niesom ista...

lulu...

Ďakujem velmi pekne...dnes som sa bola objednať,dátum vyšetrenia mi pošlú poštou.Idem tam kvoli bolestiam hlavy...

17 H

žiadny problém, tam Ťa poučia, čo máš robiť, nič nebolí, aspoń u nás sa objednáva. Verím, že si objednaná na určitý čas, nesmieš mať žiadny kov, záleží čoho sa robí CT, v kľude ležíš a riadiš sa pokynmi zamestnanca, žiadny strach. Ideš tam s tým, aby sa zistil problém, ktorý sa bude liečiť, alebo nezistia Ti nič, všetko v norme.
Veľmi Ti prajem dobrý výsledok