Nizka hladina trombocytov

yasmina

Este som zabudla napisat ze beriem na stitnu zlazu Euthyrox 75,ale stitna je v pohode.To sa mi tiez nabehlo po porode.Takze sa na u liecim od r.2005
A okrem ineho ze po cisarskom som isla -10kg dole,co bolo skutocne dost.Neviem,co mohlo vtedy sposobit ten nahly pokles hmotnosti,ale ked som prestala kojit do tyz.som mala 10kg spat,viem ze sa vela presunulo do mlieka,ale ten ubytok sa mi zdal dost velky.No neviem.....
budem rada ked mi opat odpisete
yasmina

yasmina

lek a RNG
dakujem,ze ste mi odpisali.
V podstate 1x mi trc klesli v r.2005 kedy som mala na zakla vys.urychleny cisarsky porod,kedze som mala mat dvojicky nic nenechali na nahodu a isla som okamzite na salu,potom si pamatam zasadalo nejake konzilum,ale nakoniec sa to upravilo,kedze som po porode 2x navstivila hematologiu,rozlucila sa so mnopu ze vysledky su v norme.Od vtedy som nebola na ziadnom odber. Mam 30r,a pokles mi zistili 9/2008 pri vstupnej prehliadke do zamestnania kde som mala trc:38tis.
Posledne vysledky:KO:hb_129 leu:5,8 trc:54tis CRP:6,5 koag:PT1,02INR PTT:0,97R fgyen:2,5g/L " D di.negst
zaver:1.chronicka trombocytopenia ne imunologickom podklade-vedena ako fenotyp ITP/pozit IgM anti tgrcAB/ sekudnarne pri foksue , bez kliniky krvacani!!!
Zvazuovan v ramcidif dg:polikova trcytopenia,varint vWch/tl.č prekryty HAK/hypoproduckamy MDS 5q sy
1.musim ist poriesit resekciu zubu,lebo sa mi robi opat hnis vedla po operacii..resekcia mi mala byt vykonana r2005,ale kedze som kojila nesla som az teraz r2009,ale este sa mi robi hnis takze zub pojde von
2tento tyz,som vysadila HAK
3 o 4-6tyz,mam ist na antircf AB+ vtedy ajdif dg dober na hematol.amb.ak sa nanjedna pricina nutne ad PKD!!!
hadam z toho vyjdete tak to mam v sprave...
ked sa zisti,ze je to porucha v tvorbe kost.dreni ako sa to lieci????pokial by mi nicili moje trc protilatky mohlo to byt tym ze som mala HAK ale ten som zacala brat az po sekcii...a beriem ho pravidelne uz 3rok,ale uz som aj tie vysadila.
budem rada ak mi odpisete opat
yasmina
v r.2008 som bola USG pecen,sleziny a vsetkeho vsetko je ok.

lek

Pocet tr 54 tis ta za beznych okolnosti neohrozuje krvacanim. Tazko sa takto nadialku vyjadrit k pricine, lebo chybaju mnohe informacie, ktore su potrebne - mas nizke len Tr alebo su zmenene aj ine hodnoty, ake su biochemicke parametre, velkost sleziny a podobne. Dolezite je aj to kolko mas rokov.Pricinou mozu byt napriklad protilatky,ktore sa v tvojom tele mozno tvoria a predcasne nicia trombocyty - cize v tom pripade by sa Tr normalne tvorili, ale by boli predcasne odstanovane. Mozno je porucha ich tvorby priamo v kostnej dreni, na to je ale potrebne vysetrenie kostnej drene. Pri zavaznych ochoreniach pecene byvaju tiez znizene pocty Tr.Moznych pricin je ako vidis viacero, ale zo samotneho poctu Tr bez inych udajov sa pricina urcit neda.

RNG

Malo trombocytov, tiez erytrocytov ?
Mozne priciny su podvyziva(diety), zle travenie(=podvyziva) a plesne v kostnej dreni.

Na podvyzivu treba prestat dietit,
na zle travenie treba dodat kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika,
na plesne a kvasne infekcie treba prisnu protiplesnovy(protikandidovu) dietu s mnozstvom kokosoveho oleje miesto sacharidov,citricidalom, oreganovym olejom, cajom z lapacha, curcuminom, PROBIOTIKAMI a samozrejme cistenie tela enzymami.