Stále červená tvár, fľaky..

Príspevok v téme: Stále červená tvár, fľaky..
červienka

Dobrý deň, už pár rokov ma trápi jeden problém. Mám teraz 22 ale čo si pamätám, stále mám červenú tvár...v jednom kuse:( vyzerá to veľmi neesteticky, pretože som veľmi svetlá, krk mám snehovobiely a len líca mi žiaria načerveno...naozaj nepekné...akoby som mala pleť úplne priesvitnú, presvitá mi krv alebo cievky alebo čo...od uší až po nos, proste všetko okrem čela...z profilu to vyzerá naozaj nepekne, neprekryje to ani make-up, lebo to vyzerá ako maska..:( často sa ma na to pýtajú, prečo som taká červená a ja neviem odpoveď. akurát sa cítim trápne a začnem sa ešte aj červenať, a vtedy už vyzerám ako paradajka...v kľudnom stave mám tvár červenú, ale v strese alebo keď sa hanbím to je bordová...a robia sa mi fľaky na krku hneď pod bradou - z tepla...akonáhle mi je teplo, buď už kvôli počasiu, alebo kvôli tomu, že je v miestnosti teplo, alebo keď je v aute horúco...hneď mám obrovské červené fľaky na tvári, na krku a dekolte....pomaly sa bojím vychádzať medzi ľudí, už sa bojím že mi zostane teplo a naskáču mi tie hnusné fľaky:(( prosíím pomôžte mi niekto ak viete...ďakujem pekne.... o

MACICKA1000

Ahoj moja cervienka.Chcem ti povedat ze niesi sama!!!som tu aj ja mam 21 a mam ten isty problem a chcem ti povedat ze viem ake to je trapenie ,obcas by som sa zabyla a mala svety pokoj.Ale ty to mas trosku horsie.Ja som inac tak prijemne hneda, ale ked stresujem pijem alkohol, alebo je teplo v aute alebo soferujem, tak sa mi urobia cervene flaky.Len na tvari nemam skoro vôbec flaky len na dekolte a rukach ,ale trosku to zmiernujem.
Rada:), pi ukludnujuce caje a tabletky proti stresu PERSEN , nieco to pomoze :).Ale chcem ti povedat moja ze niesi sama ,neviem cim to je ze prave mi musime trpiet. Vela krat si to poviem preco ja!!!!! preco nie ty co sa mi smeju, v podstate jedna kamoska sa mi obcas smeje ,ale mna to neskutocne vytoci, niekedy sa nekontrolujem.
Neboj moja mi sa raz budeme mat dobre ,len teeras to musime pretrpiet :).
Drzkaj sa :)

kitykaty

ahojte, mna toto trapilo tiez dlho, som tiez bielokozec a bolo to otrasne, cervena ako rak. ked sa nedajboze nahnevala, pol dna som mala tie hnusne cervene paliace flaky po tvari a dekolte, trochu aj na ramenach. odmalicka som bola na telocviku cervensia ako ostatne deti, takze si myslim ze je to aj geneticky dane.
Ale sla som na kozne, kozna mi tiez dala vzorku toho bioderma ar kremu,tak som ho vyskusala ale nic moc, si myslim. ale dala mi este taku mast, ja uz neviem ako sa to volalo, miesali mi ju v lekarni, smrdela aj vyzerala aj konzistenciu mala ako sadra, ale pomohla. kozna mi este kazala nejest veci co prekrvuju: horuce jedla, korenie cierny caj.. vsetko jest a pit len vlazne, ani horuce, ani ladove.este som si kupila vtedy upokojujucu vodu v spreji, tu som si striekala hocikedy ked ma napadlo.
teraz uz to take nemam, ak sa aj vytocim alebo bojim, tak sa mi urobia tie flaky ale nie az take viditelne a zmiznu za chvilu. ked mam make-up, nieje nic vidno.

rango

Pridavam sa, tiez uz aj po malej fyzickej aktivite alebo ked je mi teplo, som v strese a pod. neskutocne ocerveniem na tvari, ked nepriaznive podmienky trvaju trochu dlhsie, prejde to aj na krk a dekolt. Momentalne mam 18 ale tento problem ma tiazi uz od detstva... Make up mi tiez pomaha len ciastocne, ale za posledne 2 roky som prisla na to, ze sa to da ako-tak ovladat, ale treba na to ist najma z psychologickeho hladiska... Ja si skusam pomoct sama, ale psycholog by to asi dokazal skor ;)... Neviem vam napisat nejaky speci postup, ked to chcete skusit bez odbornika...

Ale napr. po dlhej dobe \"nahovarania si\" som sa akoby stotoznila s myslienkou, ze som proste taka, ludia nech sa \"kludne\" pozeraju. Snazim sa byt SEBAVEDOMEJSIA a uz sa dalej NESKRYVAT A NEOBMEDZOVAT SA... Naozaj mi to pomohlo, jasne ze som cervena pri hocicom, ale s tym sa asi len musime naucit zit... Hlavne si treba uvedomit, ze to nie je az taka tragedia a ked to pochopime my \"postihnuti\", nebudu sa tym nejak zaoberat ani ostatni. Ano povedia vam, boze jaka/y si cervena/y a zasmeju sa... Ale naucte sa zasmiat s nimi :) Ked sa zlepsite v psych. oblasti, budete sa menej hanbit a tym padom aj menej cervenat. Mne to pomalicky pomaha, snad to dava zmysel aj vam...

Podla mna je zbytocne sa tym umarat a izolovat sa od ostatnych, kamaratov som mala aj mam. Dufam, ze to pomoze aj vam, na iny sposob som za tie roky neprisla :)

damokles

Ja mám taký istý problém ako vy tu mám 19 rokov a sprevádza ma to už od malička vždy s ami všetci za to smiali a tak som nikdy nemal ani kamošov, ostalo mi to aj na strednej a neviem čo mám s tým robiť vkuse sedím doma pretože keď niekam idem vždy som červený jak rak.Výhýbam sa ľuďom , ale to je život na nič. neviem prečo to postihlo práve mňa ale ak ma niekto nejake účiné rady tak sem snimi budem mu za ne vdačný.

Warsong

Ahoj.Aj ja mám podobný problém.Mám prácu,v ktorej sa často stretávam a rokujem s ľudmi.Mávam červené líca,no keď som napätý alebo nervózny,tak sa mi na krku robia podobne fľaky.Je to veľmi nepríjemné.Takisto som hľadal na nete radu,ale nik nevie pomôcť.No vedz,že nie si sama.

AnoAjJa

__CERVIENKA___Ahoj.Chcem sa ti prihovorit,lebo presne viem ocom hovoris,sam mam nieco podobne a chapem ta ako mozno iny nie.U mna sa to naplno zacalo prejavovat od pubertalneho veku.Teraz ked mam 28 rokov,tak je to ovela lepsie,,uz sa tak nehanbim,ale po fyzickom nasadeni mam lica cervene ako repa.Trapi ma to a je to moj najvasci problem v zivote.Dostal som odborne rady a nevaham to vyuzit.Je to IPD-LASER.Odstrani mi tie podkozne jemnulinke a premnozene cievocky-vlasocnice co mam pod licami.Nema to co na mojich licach co hladat,lebo celo z bradou mam v prirodzenej farbe a len lica mam stale cervene.Akurat sa idem objednavat do BA na lejzer,nech mi to tam doslova "VYPALIA"...nech to stoji co to stoji,,ale ja chcem konecne zit moj zivot bez cerveneho ksichtu a konecne robit a spravat sa ako ja chcem !!!!

červienka

ja som už raz pri kožnej bola, pozerala na mňa, ako keby som si vymýšľala a len preháňala, ani sa mi na tvár vôbec nepozrela, len mi povedala, že si mám kúpiť krém BIODERMA SENSIBIO AR, ktorý stojí vyše 17eur a je ho len 40 ml...že to zmierni začervenanie...minula som ho celý - účinok žiadny...tak neviem čo mám teraz robiť...ísť k inej kožnej?? nemôže to byť aj niečo so štítnou žľazou, alebo nejaký neurologický problém??

chirurg

červienka-musiž isť na kožné,podla príznakov može isť aj ochorobu tzv.Lupus erytematodes ktoré akby sa potvrdilo a bola tolen kožná forma tak sa musí rychlo liečit.Pre toto ochorenie je typocké tzv.motyľovitý exantem tvare ktoré sa zhoršuje slnečným čiarením...čo najskor na kožné,

malviinka

ja mam taky isty problem,som blondynka,tiez som bleda,len plet mam cervenu neustale.ked som v klude,tak je ruzova,ale ked som vonku,alebo tiez v trapnejsich situaciach som bordova.a takisto v aute,ked je horuco mi doslova hori tvar a prejde mi to minimalne za hodinu a pol.pouzivam make up,uplne nepomoze,ale bez neho by som nevysla von.a ak je vonku horuco a nechcem make up,tak si dam aspon obrovske slnecne okuliare a rozpustim vlasy...tiez proti tomu neviem bojovat.

linda.

A to ti začalo pred par rokmi? Predtým nič? Ak to maš vkuse, tak by som šla lekarke, alebo kožnej, lebo niekde ta príčina toho bude. Možno sa ti krvinky zblaznili :)
ja by som šla na tvojom mieste. Alebo nemaš to z hamblivosti? Ja som vtedy červena ako paprika, ale da sa to ovladať, ak si pomyslim, že nemožem byť červena, čo si o mne pomyslia... a odvtedy to mam pod kontrolou.