Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Roaccutane, ci Aknenormin?

malachitka

ja beriem Aknenormin asi 4 mesiac denne po 2 tabletky,a tvar sa mi dala pekne do poriadku oproti tom ,čo dsom mala...moja lekárka povedala ,že to predpisuje už 30 rokov,a vždy to všetkým zabralo...jediné nevýhody boli extrémne suché pery,bolesť hlavy ale na druhej strane aspoň som nemala mastné vlasy :D asi v prvom týždni sa mi tvár zhoršila povyhadzovali sa všeliaké vriedky ale do týžňda - dvoch zmizli...už len tie cervené fliačiky,ktoré by mali tiež zmiznúť a som radda :) držím prsty

rebecca501

Ja som brala roakutan pred 5rokmi a mala som pocit,že je lepši ako aknenormin..pri roakutane mi zmizli vyražky skoro,aj ked som brala liečbu pol roka,no pri aknenormine už trieti mesiac ho berem a stale mam akne..a dr..mi povedala,že po liečbe by sa mi už nemalo objavit akne a predca vratilo sami to po piatich rokoch..

PharmRamon

Obidva lieky patria medzi systémové retinoidy, s účinnou látkou izotretinoín. Používajú sa na presne rovnakú indikáciu: acne conglobata, keď zlyhá liečba lokálnymi ATB.
Líšia sa akurát v pomocných látkach.
Čo sa týka vedľajších účinkov je ich nespočetne veľa avšak na tvoju otázku ktorý z nich sa znáša lepšie sa nedá odpovedať už len z toho dôvodu že každý človek reaguje na liečbu inak. Všeobecne sa to nedá aplikovať. Niekomu iba vysychajú pery, niekomu vypadajú vlasy, niekomu poškodí pečeň u niekoho sa navonok nemusí prejajaviť žiadny nežiadúci účinok.
Je to individuálne.