Krcne mandle......vybrali vám ich?

vychodniarka

zdravicko :) ja mam mandle vybrate, nebudem oblbovat, bolelo to riadne..prv som dostala oblbovak - injekciu do zadku (zadok bolel este aj dalsi den z nej :)), a slo sa na salu, sadla som do kresla, otvorila usta, sestricka mi chytila hlavu, a doktorka sa pustila do prace..pichla injekciu do jednej mandle, a zacala to vyberat, ja som sa dusila krvou, kaslala som ako besna, ale snazila som sa posluchat pani doktorku, nech to mam rychlo za sebou, to znamena dychat ustami, a drzat usta siroko otvorene..bola som trochu mimo z tej injekcie, (alebo z coho, mozno aj zo stresu) tak som to dako ani realne nevnimala..povypluvala som krv do misky, co som si pekne drzala pod ustami :) a uz som trpela pri vyberani druhej mandli (chvalabohu, ze su len dve) netrvalo to dlho, mozno 15 minut, a bolo po tom..sestricka mi pomohla na lehatko, pochvalili ma, ze som to dobre zvladla a odviezli ma na izbu.. dostala som lad na krk, misku so servitkami aby som vypluvala krv, nesmie sa to prehltat, lebo potom je z toho iba zvracanie (a to moze potrhat stehy, a opatovne sitie asi nie je bohvieco)..ak uz nejde ziadna krv, a su ciste slinky, tak som zacala pit vlazny caj, a dalsi den som uz papala ranajky :) puding a cajik, a daky keksik..boli to hodne pri prehltani, ale pit treba vela, aj jest sa musi, cize treba ist cez bolest..som 3. den po, a bolest je vacsia ako prvy den :( a vraj sa bude este stupnovat, co je "povzbudzujuce" ale zvladnem to, da sa vydrzat ta bolest, napr. aj s kvapkami algifen :) dnes som uz zjedla cely rozok, sice som ho jedla pol hodinu, ale je to uspech..jedenim sa olupuju tie biele povlaky z hrdla, a tym sa to lieci (tusim tak nejak to vraveli).. teraz mam pred sebou nejaky tyzden valania sa v posteli, a klud (zial ziadna sprcha, ani len vlasy umyt- tepla voda moze totiz otvorit rany) a dufam, ze sa to bude pekne hojit a budem mat konecne pokoj, so vsetkym, co ma trapilo..
ospravedlnujem sa za mensi roman :)

zuzic

no sak hej:) najlepsie je zistit dobreho lekara a vypytat si ho po telefone on uz povie co potrebuje:) ale ved teba sa netyka ked ty uz na kontrolu:)

dada1223

Veď ano tam do nemocnice si nemôže niekto prisť len tak že dobrý deň nepozdavaju sa mi moje mandle a chcem ich vybrať :-D to by mali asi stale plnu čakaren. Inak dobre že stači aj od obvodnej vzmenny listok, keby niečo :-) ale vieš v každej nemocnici môžu mať ine zvyky a povedia že iba od obvodnej neuznaju. Ale to je mi teraz jedno ja už ked tam budem tak mu poviem aj o mandiach :-)

zuzic

dada ked osm isla na operaciu nemala som vobec listok od mojej orl. mala osm len vymenny od obvodnej a s tym som isla rovno do nemocnice bola som dohodnuta po telefone s lekarom kedy pridem. ked som isla na kontrolu s nosom pri jednom mi pozrel aj tie mandle a povedal ze by mi ich vybral no nakoniec sme to nechali aby toho nebolo vela a objednal ma na dalsi jeden zakrok. to bolo pred necelymi dvoma rokmi takze mylim ze to je tak aj teraz. nemusis vymenny od svojej orl ked tam uz budes na kontrole

no a ten novy zakon neviem ako je:) ale tiez si mylsim ze asi by ich v nemocniciach porazilo keby sa tam hocdilo ako na klavir:) tam asi bude treba vymenny aj potom teda mylsim:)

dada1223

Ešte niečo ak aj nahodou zrušia tie listky výmenne k niektorým doktorom, napr k ORL tak do nemocnice na vyšetrenie k chirurgovi ORL ho bude treba asi stale, však? Lebo tam už by som nemohla prisť rovno za chirurgom ak by som mala problem. To budem musieť mať odporučanku stale, nie? No nemam v tom prehlad a neviem ako to v tých nemocniciach chodi :-)

dada1223

Zuzic OK tak ja mu poviem nech sa pozrie aj na mandle ak už tam teda budem kvôli prepažke :-). Vieš už sa aj bojim niekoha navyše niečo optať lebo som zažila aj dosť neprijemných dr. A mysliš že ten chirurg môže aj sam od seba povedať, že ich treba radšej vybrať? Nemusi mať nato nejaký papier od mojej ORL?

zuzic

dada nevynada ti:D ja som tiez isla kvoli nosu a preberali sme vsetko mozne:)
vymenny myslim este potrebujes v utorok som a pytala lekarky a tiez som musela este pytat

dada1223

Ano spomeniem veď snaď mi nevynada načo mu spominam mandle ak som prišla kvôli prepažke :-D.
A to odkedy netreba vymenný listok? Už je to schvalene? Ale aj tak na vyšettrenie do nemocnice, už akože na zakrok ten listok bude treba stale, však?

vychodniarka

nie, nejdem do BA, bolo by to trosku od ruky :) a to ti neviem, skus tvojej vseobecnej lekarke povedat, nech ta skusi poslat k inej/inemu ORL lekarovi, ze ty tam stale pocitujes neprijemne veci..aj ked teraz asi uz nebude treba vymenny listok..alebo skus tomu chirurgovi spomenutaj mandle, ved zato nic nedas :)

dada1223

Aj ja by som ich radšej nemala aj keď nemavam angimy, tiež chora nebyvam tak ako ty ale tie mandle jednoducho obmedzuju a stale si davať pozor či mi nie je "citiť" z ust nie je bohviečo.
Spýtam sa aj teba mysliš že ak poviem chirurgovi (nie mojej ORL)keď pôjdem na kontrolu s prepažkou do nemocnice či netreba vybrať mandle, môže aj on sam bez odporučanky povedať, že dobre? Ak mu poviem že ich mam vkuse červene? Ty asi nejdeš do BA, však?