Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

radana

Ahojte.
Maria-podobne skusenosti mam aj ja.Je velmi malo ludi,ktori si vedia vazit,ze im clovek nezistne pomoze...Dnesnym svetom vladnu prasule a tak to aj vyzera..Mame par znamych,s ktorymi sa naozaj pomahame a im by sme pomohli aj o polnoci :) Niekedy su to malickosti,niekedy vacsie veci,ale zase aj oni nam vzdy na oplatku pomozu..Ked nam napr.zavolali,ze potrebuju odtiahnut,tak sme nevahali ist 70 kilakov,aby sme im pomohli..Aj teraz v nedelu nam volali,ci nemozme skocit ku nim na kafe,lebo kupili novu telku a tu staru-take hebiedko potrebovali vyniest hore na poschodie,tak sme tam sli a manzel mu to pomohol hore vyniest a hned aj deckam pomohol pozapajat playstation,co im kupili uz popredu pod stromcek.Lukas to chlapcom pomohol nastavit na dvoch hracov,a aj spustit,kedze je mu to velmi dobre zname,ked je starsi syn doma,tak si zvyknu davat preteky na playku.Ja s nim nezvyknem hravat,lebo ma vzdy obehra a potom sa na tom dobre bavi.On uz tam pozna vselijake finticky a potom je mudry :DDD
Dd-takze vy nebudete tuto zimu este zatepleni?My sme najprv velmi neboli z toho nadseni,ze nam budu zateplovat,lebo naklady sa nam budu vracat dost dlho,pretoze patrime medzi cinziaky,kde su najvacsie preplatky v meste.Ale teraz som uz aj rada,je to nieco uplne ine nez predtym.Dnes ma Lukas nahnal do lidlu,lebo ze budu mat v skole predvianocnu party,tak ma kazdy doniest nejaky 2-litrovy dzus,nejake chipsy a keksiky.Najprv tvrdil,ze to bude vecierok,tak som mu hovorila,ze ked to ma byt vecierok,tak by sa mal konat vecer,no nie? :DD Tak potom sa z toho vyzul a povedal-bude to party a hotovo :DDD Vcera uz konecne doniesol kurier aj klavesy co sme mu objednali a bola som rada,ze to doniesol,este kym bol Luky v skole.Takto voooobec nic netusi.Strasne po nich tuzi a dnes rano ho starsi syn uplne polozil hlaskou,ze na klavesy akoze nema peniaze a ze mu ich teda pod stromcek nakresli.Tak ho stale jeduje :( A Lukas mi potom cele dni pili usi,to je strasne,uz aby boli vianoce..
Ake je u vas pocasie?U nas husto snezi a dnes aj vcera bolo velmi chladno.Dievcata,prajem vam pekne,pohodove dni,Maria tebe uz len samych dobrych ludi okolo,obom vam aj s rodinkami vela zdravicka.

dd

ahojte..ja len tak na skok..
Maria, je mi luto, co sa Ti deje..velmi ma to mrzi, ze sa Ti takto ludia otacaju chrbtom za Tvoju pomoc..ale treba veru verit, ze sa to zmeni a za Tvoju dobrotu sa Ti zacne vracat dobro, bolo by to velmi nespravodlive, keby sa Ti vracalo len zlo..budem Ti velmi drzat prsty, aby sa Vam uz zacalo darit!
Radana - tak ako?dari sa Vam dobre?u nas uz dozateplovali pre tento rok..vcera zbalili lesenie a zmizli..ale tak aj by som sa tym robotnikom cudovala, keby to robia v takej zime..no ostali im spredu este posledne tri vchody, vratane toho nasho..a zozadu cela bytovka..a kedze sa vcera zbalili a odisli, rozhodla som sa, ze troska umyjem tie okna konecne..uz som davno chcela, len ked zacali zateplovat, som ich neumyvala, by sa mi to aj tak neoplatilo a potom ich mali vymienat, tak som cakala, ze co a ako..a ked mi manzel povedal, ze mozno okna budu do vianoc a mozno nie, tak som myslela, ze sa na ne vykaslem a nebudem ich vobec k vianociam umyvat..ale ked to uz nejdu dalej zateplovat, myslim si, ze ani svokrovci sa s vymenou okien nebudu nahlit a nechaju to az na jar, tak som ich tak v rychlosti trocha umyla..no este treba poriadne povysavat a pomaly hadam aj zacnem cosi piect..nebudem toho asi robit nejak vela, lebo aj tak budeme cele sviatky niekde lietat, ale tak aspon cosi :).
tak sa zatial majte krasne, nech sa Vam dari, Ste zdravi a zelam Vam prijemne dni :)!

[zruseny12]

...najhorsie na vsetkom je ked ta stale podrazi kamarat alebo kamaratka s ktorou sa pozname dlho...
a deje sa mi to casto...
fakt niekedy si myslim,ze ma druhova matka prekliala,lebo je to az neuveritelne ako sa mi zivot otocil...
naposledy ma sklamal kamarat,ktory sedi v base,bolo mi ho luto tak som mu napisala,pisali sme si...no a potreboval nieco vybavit,nebudem to tu rozpisovat,tak este v ten den som mu vybavila,aby mohla k nemu byvala druzka chodit...no a v dalsom liste nadaval na sestru ako sa k nemu zachovala a hned urazil aj mna...lebo mi napisal,taku somarinu,ako keby som mu nepriala,aby druzka chodila za nim...nema to ani hlavi ani paty...VED KEBY SOM NECHCELA TAK MU TIE NAVSTEVI ANI NEVYBAVIM...

TAK SOM MU NAPISALA KRASNY LIST,A NAJVIAC SOM SA SMIALA TOMU,ZE NA SESTRU NADAVAL ATD.A SAM SA ZACHOVAL KU MNE AKO NEVDACNIK...NEVIEM PRECO SA VSETKO TOTO DEJE,ALE ASI TO TAK MA BYT,MOZNO ESTE SA NIECO ZMENI..LEBO ZIVOT JE PLNY PREKVAPENI...
no nejak som sa rozpisala...:0))))))
uz budem fakt koncit...

[zruseny12]

...no,a najhorsie na tom je,ze ja som druh.pomohla,ked sa mu byvaly zamest.vyhrazal zalobou atd.aj proti svojej voli,lebo ja som nechcela aby isiel na zivnost atd.ale aby ostal normalne zamestnany,aj zamestnavatel jeho mi stale vyvolaval,aby ostal u neho/lebo si myslel,ze ja na neho mam vplyv/ale nic nepomohlo,ani plac,ani krik,ani ked som bola ticho...nic...
a teraz sa to otocilo vsetko proti mne...najhorsie na tom je,ze som ochorela,lebo ja som bola po zdr.stranke zle...ale ten stress ma dorazil a stale je to teraz dookola...
ale chcela som este toto,tak ked druh.nevysla zivnost...len mu naslubovali bla bla a ked nastupil do firmi kde mu to ten hajzlik vybavil,uplne vsetko zmenili postupne...
tak som s nim sla za terajsim zamestnavatelom koli praci/dodnes toho LUTUJEM/lebo nic sa nezmenilo...
a naposledy,ked sme mali ten problem ako som tu uz o nom pisala s tymi peniazmi ako slubil,vtedy som schudla 4kg...a kedze sme nemali moc financii prestala som brat VAPNIK+RYBY OLEJ a to sa hned odzrkadlilo zasa na vysledkov...ze mi chyba vit.D...a tusim,ze mi ubudlo aj s kosti,lebo to vydno na postave...sam druh mi povedal,ze ako keby som sa zmensila...neviem to presne napisat ako,ale vidno to...takze zasa som to odskakala ja a moje zdravie...
JA OSOBNE NIKOMU NIC ZLE NEPRAJEM,LEN TO CO PRAJU LUDIA NIEKTORY MNE...TO PRAJEM AJ JA IM...JE TO SPORAVODLIVE...
no a ze som schudla este 1kg....to je uz o inom,to je tym ze som nastupila do prace a tam sa mi zmenil rezim,viac pohybu atd.to je normalne...
no a este budu taky drzi a budu si vymyslat somariny...a niet tomu konca kraja...zhruba som ti opisala vsetko,ale to je len zhruba...a myslim,ze to ani tak skoro neskonci toto vsetko,preto ja som si vytvorila okolo seba taky pancier-hrubu kozu a nenecham si uz pripustit nikoho k telu...

[zruseny12]

AHOJTE
RADANA...tak k tym peniazom,snazila som sa dopatrat pravdy,ale ako vzdy... DRUH.ZAMESTNAVATEL MA POURAZAL A ESTE SA AJ VYHRAZAL, CI MA SPLNIT CO SLUBIL.../asi myslel tu vypoved/
inak ja si s tych ludi nic nerobim,lebo viem,ze je ich vela,ktory sa mi niekedy cpali do zadku,ked som mala svokru na vysokom poste,a teraz sa len pootacali-prakticky ukazali svoj charakter a teraz sa cpu inym do zadku...proste sportuju SKY ALPINIZMUS...:0))))
no a druhov zamestavatel ma vobec nepozna,len sa chova podla toho,co mu kto POVIE...co kde o mne pocuje...to je jasne vidno,ze je arogantny a drzi a uraza cloveka v takych veciach kde ma vobec nepozna/ako napr.minule...ze som zla zena...atd./proste ja toto beriem z rezervou,ved NAKAZDEHO RAZ PRIDE...
ja som clovek,ze sa nikomu nemienim PODLIZOVAT,POVIEM PRAVDU,ZA KAZDU CENU/SICE NIEKEDY ZVAZIM,CO MAM POVEDAT,ABY SOM CLOVEKA NEURAZILA,ALE NEBUDEM NIKOMU TAHAT MED POPOD NOS-SO MNOU SA TIEZ NIKTO NEMAZLI-ANI MI TO UZ NEVADI,PO TYCH ROKOV SOM SI UZ NA VSELICO PRIVIKLA/
len jeden velky rozdiel je ...ze ja ked nieco niekomu poviem,tak sa snazim pravdu atd.ale su ludia,ze si nieco vymyslia a potom tvrdia,ze je to pravda a ked im to nevychadza tak sa snazia cloveka dostat tam kde ho chcu,aby to bolo tak ako oni povedali,ja si myslim,ze ty ludia sa chcu len urobit dolezity a zneuzivaju toho,ze druh ma nepoznal predtym-tak si na mna vselico vymyslaju a potom mu to hovoria/byvalemu by to nemohli hovorit,lebo on ma poznal od 16-17rokov tak u neho by neuspeli A VSETKO JE TO LEN O ZAVISTI,LEBO KED SME SA PRISTAHOVALI,TAK HNED MAL PRACU A VELMI DOBRE PLATENU ATD.A TO NIEKTORY LUDIA NEVEDIA STRAVIT/tak sa na neho nalepil jeden hajzlik,od prace ho odtiahol na zivnost a odvtedy mame problemi financne atd. tak som do toho ochorela ja ten STRESS mi velmi k tomu dopomohol/...MNE TO NIEKEDY PRIPADA AKO ZLY SEN VSETKO ,CO SA DEJE...

no,nemam len nadchu,som tiez zahlienena,kaslem atd.neni to moc zodpovedne ist takto do prace,ale tak liecim sa,ako viem...
u koznej som bola vcera,dala mi nejaku robenu masticku+zodac...sestricka mi dala nejaky krem na ruky/no nie krem,ale letak na krem/ aby ma chranil v praci atd.ze je to podobne ako neviditelne rukavice...
vysvetlila mi,ze si mam davat pozor atd.vsetko ohladom ekzemu,tak uvidim co bude dalej...
az by sa to zahojilo,tak mozno pojdem na testy alergicke na ktore veci som alergicka ako je napr.nikel/ja viem,ze som na neho alergicka,ale nemam to potvrdene/
teraz momentalne chodim do prace poobede a u nas sa tiez velmi ochladilo,ale na druhu stranu je to dobre,aspon sa nebudu mnozit bacili atd.vecer ked idem domov tak si na seba natiehnem este presivaky,aby som nezmrzla kym dojdem na stanicu....nevyzera to velmi dobre,ale je teplo,to je podstatne/
tak asi tak
takze LUKAS uz chodi do skoly?inak sa ma ako?ale ja si myslim, ze ok...a co DZEKY?
ani neviem,co by som este napisala uz som asi napisala hadam vsetko...do nicoho sa mi nechce,ale musim sa premoct...
a ty RADANA ako,zdravie je ok?ale asi ano ked o tom nepises...

DD tebe zelam krasny den aj malej BETKE...sak aj RADANA tebe...
u nas je aj trochu snehu,ale to je len tak trochu/taky poprasok/
idem prec od pc,lebo mi nejak drazdi oci...tak sa majte krasne

radana

Ahojte.
Maria-to mi je luto,ze mate taketo problemy :( Ved to poznas-chudobnemu aj z hrnca vykypi-a poznam to aj ja velmi dobre :( Od muzovho zamestnavatela to nie je fer-to vam teda dal vianocny darcek :((( To ti verim,ze si sa tesila,ze ked nastupis do zamestnania,tak si prilepsite a teraz toto...A aj mu to nejak odovodnil,ze preco mu az natolko znizuje plat?Moj manzel je tiez nervozny,lebo by chcel dostat uz vyssiu triedu v robote,splna uz vsetky podmienky a zatial sa nic nedeje.Ved predsa kazdy chodi do prace kvoli prasuliam a nie pre niekoho pekne modre oci...Kazdy eurac navyse je dobry.My sa zatial drzime zdravi,chripka nas obchadza.A co ty?Uz ti presla nadcha?Uz je to lepsie?Mozno si to chytila od dcerky.S tym ekzemom veru zajdi ku koznej,snad ti predpise nieco,co ti pomoze.
Dd-to s tym zateplovanim mi je zname..U nas to tiez trvalo celu vecnost,bolo to nieco strasne.Ved som vam pisala.Co mohli pohnojit,to vzdy pohnojili...Ale teraz je to uz v pohode.Akurat bola minule schodza,ze nam budu nanovo prerabat sokel na cinziaku,lebo tam dali akusi nekvalitnu farbu a cela vysedivela.Ale to zrejme az na jar a bude to v ramci reklamacie..
Inac je u nas vsetko po starom.Jasne,ze Lukas uz napisal Jeziskovi :D Starsi syn ho stale jeduje,ze nema peniaze a ze mu nemoze pre jeziska kupit klavesy,po ktorych tak tuzi a Lukas je cely bez seba a cele dni potom pili usi mne.Ale starsi syn to nemysli zle,chce,aby mal Luky prekvapko :D
Vcera boli u nas taki poliaci,co vystavovali v relax centre hady a krokodilov,tak som Lukaska poslala so starsim synom,nech ich trochu okukne.Najprv Luky nechcel ist,lebo si myslel,ze tie hady tam budu vypustene a oni tam pomedzi nich budu chodit :DDD Ale potom sme mu vysvetlili,ze oni budu za sklom,tak sa tam odhodlal ist.Velmi sa mu to pacilo,najma spominal anakondu,ktora bola vraj velmi velka a potom spominal aj nejakeho maleho hada,co je rarita,ze ma dve hlavy ten had.Najprv sme chceli ist aj my nakuknut,no ked som sa dozvedela,ze za dospeleho pytaju 7 euracov a za deti 5 euracov,tak sa mi to zdalo moc.Ale som rada,ze decka sa tam boli pozret.Maju zazitok :D
Inac sa u nas velmi ochladilo a to som dnes isla pre Lukaska pesi,lebo manzel potreboval auto.Lukas sa velmi bavil,lebo som mu celu cestu rozpravala somariny,ze uz mam tak zmrznuty nos,ze ked mi do neho pinkne,tak sa mi rozleti ako cencul :DDDDDD Fuuu,ale som toho popisala..
Tak dievcata vam prajem krasny tyzden,nech vas choroby obchadzaju..

[zruseny12]

AHOJTE
mam chvilu cas tak pisem...pytala si sa RADANA na to ako zvladam pracu po zdr.stranke...tak je to v pohode-zrana a postupne ma zacne vsetko boliet,ale ide to.../na bolest som si uz zvikla,ako nie je prehnana/a aj zalezi aku pracu robim...
no,len mam velky problem,ten ekzem na rukach nie a nie zmiznut a dnes ho mam velmi cerveny a stipe,pali atd.volala som k lekarke,tak ze mam ist ku koznej,ze mi nieco ine predpise,tak ak stihnem tak chcem dnes ist este k lekarke...inak som aj nachladena,to uz som pisala...
a este jednu spravu som vcera dostala,ktora ma vobec nepotesila a nastvala ma,lebo...bolo mi povedane,ze druhov zemastnavatel mu znizil na hodinu peniazi,a ked som to prepocitala,tak je to akurat moja vyplata/o ktoru hned pridem/...a najhorsie na tom je,ze ked ja nebudem zvladat chodit do prace zasa na tom budem velmi zle...a to som si myslela,ze si trochu polepsime,ked zacnem chodit do prace...no bohuzial,asi nam to niekto nepraje...
som nastvana,lebo som zacala chodit do prace a akurat som to vsetko pobabrala a este k tomu mozem skor ochoriet,lebo urcite mi to na zdravi neprida...akurat je jedna vyhoda,ze ma praca bavi...to je vsetko...
DD tak vidis,nemam svokru,ktora by mi zneprijemnovala zivot,tak mam ine problemi...a stale sa nieco najde...
zelam vam pekny den

[zruseny12]

AHOJTE
dakujem velmi pekne za dceru,uz je jej lepsie,ale stale este chrchle...no,ale asi na mna tiez preskocil z nej nejaky bacil,lebo zacinam aj ja kaslat a mam zahlienene hrdlo atd.
tak som sa trochu preliecovala...
ZELAM VAM TIEZ KRASNY A POKOJNY TYZDEN...DNES ESTE VECER

dd

ahojte :)
Maria, dufam aj ja, ze dcerke je uz dobre a uz je v poriadku! a nech aj Tebe zdravie sluzi a dari sa Ti v praci!
Radana - no pomaly po trochach si cosi upratujem v byte, ale nic velke..lebo pravdepodobne sa do vianoc este budu menit okna na byte, neviem ci vsetky tri, alebo len predne dvoje a na izbe nam zostane stare..takze velke upratovanie bude az pak..no a este nam stale zatepluju tu bytovku..ja sa do toho sice moc nerozumiem, ale pride mi to, ze im to akosi dlho trva..lebo este maju spredu 3vchody, vratane nasho a zozadu tipujem to budu robit az na jar, kedze sa nam tu uz dobre schladuje..som zvedava, ci to vobec aj spredu dorobia..no a tento tyzden sme mali teda vetracie dni..v utorok alebo v stredu vytrepali stare okna na chodbach, co su schody a vytah, kusok zamurovali a do dneska rana prosim pekne nechali tak otvorene..az dnes rano nahodili nove okna..tak sme mali v kupelni taku strasnu zimu, stena uplne ladova, aj dlazba, co sa to tam tak prechladilo od tej otvorenej chodby..a cely tyzden sme mali budika o pol 8.rano s vrtackou, lebo asi niekto kupil vo vedlajsom vchode byt, co ma s nami susedne steny a ho cely prerabaju, takze vrtanie od rana do poobedia skoro cele dni..uz som aj myslela, ze sa zbalime a pojdeme k mojim rodicom,ale som zasa nechcela prehanat moc manzela, lebo mal nejake povinnosti do skoly a pisomku a tak..ale tiez bol z toho dost nervozny, ze sa pri takom strasnom hluku neda nic robit..ale tak preckali sme a dufam, ze uz tento tyzden to bude lepsie :).
a darceky..och..no vacsinu uz mame, este ostava tusim svokre, svokrovi a svagrinej..ale to nemame sajnu co kupit..a ja este musim cosi vymysliet manzelovi, co tiez nemam tusenia co :(..a Betke, tej uz mame davno bicykel v pivnici a krabica s vlacikom a drahou je na skrini v igelitke zamaskovana :D.najlepsie, boli sme vcera v jednom obchodaku a zbacala tam taky velky dreveny vlacik, tak sa jej strasne pacil, ze maminka, kup mi taky..tak sme sa dohodli, ze napiseme Jeziskovi a ze on donesie :D tak sa celkom aj trafila :D..ozaj, Lukasko este pise listy Jeziskovi??ja by som chcela tento rok napisat s Betkou, dufam, ze nam to vyjde a pride aj nejaka odpoved :).tiez sa uz velmi tesi :D uplne az krici, ked vidi vianocnu reklamu :D.
tak sa teda zatial majte krasne, nech sa Vam dari, Ste zdravi, uzite si zajtra nedelu a zelam vela elanu do noveho tyzdna!

radana

Ahojte :D
Dik za prianie,aj ja vam prajem krasny vikend.Ako vikendujete?My tak relaxacno-pracovne.Polovicka rodiny je doma a polovicka maka v praci.Ale tak za par minut budu mat uz fajront. :D
Ozaj uz mate nakupene darceky?Nas Lukas si zmyslel,ze by chcel pod stromcek aj klavesy.Jeho hudba velmi odjakziva bavi.Tak sme sa so starsim synom dohodli,ze sa na nich poskladame,lebo uz mam pre neho nejake darceky pokupene a to by bolo naraz moc.Maly sa uz nevie dockat vianoc :D Asi na vianoce zalozime kapelu,lebo dostane od nas pod stromcek aj novu gitaru,takze susedia sa maju na co tesit :D Ozaj,nepridate sa ? :DDDD
Maria,ako sa ma dcerka?Uz je jej lepsie? A ako ty?Zvladas to v praci?Myslim teraz zdravotne..
Dd a vy ako?Uz mas vyupratovane?Pytam sa preto,ze si sa minule na to chystala.Betka je zdrava?
U nas vsetko po starom.V pondelok budeme mat dalsi pokus-zacina sa Lukaskovi skola,tak uvidime,ci sa uz skoncia chripkove prazdniny :D
U nas je dost skarede,smutne pocasie,ale aj cez to vsetko vam prajem krasny vikend a tiez vam aj vasim celym rodinkam vela zdravia.Nech vas choroby OBCHADZAJU!!!!