Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

dd

no ahojte..
Maria, Radana - aj ja si to uz myslim, ze asi velmi dobre vie, ze mi takto len robi zle, ked robi taketo naschvaly..raz darmo, asi sa ma chce naozaj za kazdu cenu zbavit a vyhodit ma zo zivota manzela aj Betky..lebo inak to uz ja teda nechapem..ale uvedomujem si tiez, ze takym spravanim ublizuje viac Betke ako mne..pretoze ja naozaj chcem, aby Betka rozpravala pekne, cisto, snazim sa s nou rozpravat vela, citame rozpravky, aj basnicky sa ucime, aj vsetko co sa da..a teraz je prave v tom veku, kedy vsetko opakuje, kazde nove slovo, ktore zacuje, zopakuje..ked aj nie hned, ale zopakuje ho, castokrat, ked nieco pokomoli, nejake slovo, tak jej to vyhlaskujem, ako sa to ma spravne vyslovit(v nedelu hovorila na knedlu ze medla a v pondelok vecer uz pekne opakovala knedla)..sice este r nevie, ale to je aj dost tazke, takze tomu este dam chvilu cas..a taktiez sa to tyka aj inych veci..napr. Betka zbada nieco u svokry v chalupe, nejaku ozdobu(raz tak zazrela taku sklenenu rybu)..vypyta si to, ja jej normalne vysvetlim:"Alzbetka, s tym sa nesmieme hrat, to je ozdoba, zo skla a keby Ti to spadlo na zem, rozbije sa a bude plakat a uz nebudeme mat ozdobu..alebo sa porezes a budes plakat"ona to pochopi, zoberie, ale svokricka si neodpusti povedat svokrovi, aby jej ju podal, nech sa popozera, atd..nevravim, ze jej vsetko zakazujem..ale take nebezpecnejsie veci, alebo co by mohla porozbijat, to jej do ruk nedavam..a ked jej to pekne vysvetlim, tak to pochopi a akceptuje..lenze svokra jej to musi dovolit..alebo ked Betka nieco zbada, ze take chce..tak svokra jej na to hned povie:ked uvidim, tak Ti take urcite kupim..proste vsetko co jej skrsne na jazyku by jej kupovala..nevravim, ono je treba, aby to dieta malo..ale zasa nie kazdu s prepacenim hovadinu, ktoru si zamanie..ja ked som bola mala, nemali sme penazi na rozhadzovanie, castokrat mi bolo luto, ked kamaratky mali lepsie, krajsie ako ja..ale zasa ma to naucilo vyzit a vystacit si aj s menej prostriedkami a premyslat, co kupit a co je zbytocne..a s manzelom sa o tom veru porozpravam..lebo ak to takto pojde dalej, tak sa budem len ja stale nervacit..dakujem Vam velmi za rady kocky..
prajem Vam zatial pekny den a nech sa Vam dari! :)

radana

Hmm,aj ja som si dala studenu kavu.Nemozem ta predsa nechat,aby si ma tromfla :DD
Maria,mam taky pocit,ze na tej metle sa nikdy nenaucim lietat,je to pre mna zrejme tazka matematika :DDD

[zruseny12]

:0))) tiez som na to pozerala...ze skoro naraz sme poslali prispevky...mam chvilu cas popijam STUDENU KAVU...:0)))))
a popritom zavaram dzus a varim mrkvu...
no,sak ano svokra DD mozno ublizuje DD,ale viac ublizuje BETKE...to by si mala uvedomit jej svokra...

[zruseny12]

:0))))))RADANA...nestratila som sa nikde...
pisala som uz preco nie som tu...
zdravie v ok,zatial...ABY SOM NEZAKRIKLA...:0((((
lebo niekedy sa mi zda,ze ked nieco pochvalim,hned sa to otoci...na zlo...
aj s tymi ocami,som uz hovorila,ze je to ok...lebo som mala syndrom sucheho oka atd.bola som na ocnom pred casom a uz som citila, ze je to dobre...akurat tyzden pred opuchami som hovorila,ze oci su uz ok,a odrazu mi zacali opuchat...
tak uz budem opatrna,co poviem...
je to zvlastne,ale je to tak...

...a co tak metla RADANA ti nestaci,ale az Ferrari by si chcela?:0)))))

radana

Jeeej Maria,poslali sme skoro naraz prispevky:D A dokonca Dd radime skoro to iste-nech sa porozprava s manzelom.Inak som rada,ze sa mas dobre,uz som mala trosku aj obavy,ze ako sa mas,ked si sa tu neukazala :(

[zruseny12]

AHOJTE
vcera som sa tu cele doobedu nemohla dostat,neslo mi to,stranka sa mi neukazovala,a poobede uz som nemala cas...
RADANA...pisala som ti preto mail,nic zaujimave,normalka veci,co robim...
DD
k tej svokre...ved ona ublizuje viac BETKE ako tebe,ani si to NEUVEDOMUJE...lebo BETKA sa tak nauci rozpravat,pojde do skolky-medzi deti a deti sa jej budu smiat,ked bude suslat...
mna by to tiez stavalo,keby ze mi toto niekto robi...
tiez som sa s detmi rozpravala normalne,ziadne SUSLANIE a NIKDY som ich NESTRASILA...
SKUS TO ESTE CEZ MANZELA,nech sa s nou o tom porozprava on,mozno jeho bude brat na VEDOMIE...nech jej povie,ze pre BETKU to nie je dobre ked s nou takto rozprava...
len,ci to bude chapat,lebo niektory ludia rozmyslaju len POVRCHOVO a nepozeraju na DOSLEDKY...

PRAJEM VAM KRASNY DEN DD A RADANA...U NAS ZATIAL JE ZLE POCASIE,ALE CO UZ JESEN NIEKEDY BYVA TAKA...

radana

Ahojte :D
Dd,urcite to nie je prijemna situacia s tou svokrou,ale myslim si,ze by bolo na mieste,keby sa ta manzel zastal-myslim to v tom,ze ked zase svokra naschval pri malej "suslala" ,tak jej mohol na to nieco povedat a zastat si ta.Ale mas aspon v tom stastie,ze rodicia z tvojej strany su v pohode.Lebo tvoja svokra presne vie,ze takto ti ublizuje,ked robi aj tak naschvaly... :(
Maria,ty si sa kde stratila?Dufam,ze sa mas zdravotne v pohode.
Tak prajem vam pekny dnik plny slniecka :D