Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

[zruseny12]

DD
no,kazdy stary clovek je iny a ma aj ine zdr.problemi od ktorych sa potom odvija aj spravanie atd.ale tak fakt je mi luto tvojej mami...a ked este ma nejake problemi zdr.tak to jej neprida ku zdraviu...
JA OSOBNE BY SOM SI JU ZOBRALA,TVOJU BABAKU K SEBE,ABY SOM NEMUSELA BEHAT K NEJ....ASPON NA SKUSKU...CI TO NEJDE?

:0))))DOBRE....ze zmurka...keby to bolo aspon KRASNE :0))))

tak neviem,ako to bude,ci poletime,lebo mne tie oci opuchaju cim dalej tym viac a to uz som vyradila vsetko,co si myslim,ze by mi mohlo skodit...
pijem caje na precistenie obliciek...uz len cakam,kedy bude pondelok,alebo na nejaky zazrak...
takze neviem,no a keby som mohla,ja by som aj z drevom pomohla,aspon trochu pohybu-nezaskodi...
/hoci ja nemusim sa hybat,nepotrebujem to/
ja ani nebeham a mam,co robit aby som si vahu udrzala,s cisla 38 som presla na 36...a dufam,ze to uz nepojde dole:0(((((
lebo to by nebolo dobre...
a to jem normalne...

tak krasny den DD a aj celej rodine...

dd

dobry vecer :)!
no Maria, tak chystaj metlu a zajtra Vas teda cakam :D.ani s tou lukou nebude problem, su tu okolo druzstevnicke polia, ale rastie na nich len trava, takze v pripade nudze budete mat aj celkom makke pristatie :).ale pridite az tak poobede, lebo doobeda sa bude asi rezat drevo..ci dojdete aj pomoct :D?
inak s tou kontrolkou v aute - aj ja to nemam rada, ked svieti..a manzel vzdy sranduje, ked ideme tankovat, ze uz musi, lebo ze tam na neho zmurka to skarede oranzove oko :D..tiez sme vcera tankovali, 40eur len tak padlo..ale zasa nam to vydrzi aj dlhsie ako tyzden..
a este k tej starkej..ja viem, poznam to velmi dobre so starymi ludmi..ved jedna moja starka, maminina svokra tu byva s rodicmi a za tych vyse 20 rokov co som tu zila som si s nou tiez "uzila"..lenze starka co tu byva s nami a maminina mama, to je sakra rozdiel teda..starka dole pod nami bude mat o dva tyzdne tusim 88rokov a aj ked je velakrat nervozna, uhundrana, neuzna mamine nic a mamina sa jej nezavdaci s nicim, ma cukrovku, 5x denne si picha, ale je aspon este taka ciperna na svoj vek, kuka telku, cita noviny, chodi po susedoch(podla toho ako vladze), rozprava sa, eura vnima celkom v pohode..ale maminina mama,ma 73 a to je celkom iny pripad a zrejme je to aj nasledok toho(aspon ja si to myslim), ze vsetky deti jej z domu odisli, vdova je uz skoro 20rokov, takze dlhu dobu zila sama..ale ked este vladala aspon ako-tak, tak k nej chodili aj ostatni mamini surodenci a vnucata na navstevy..len teraz posledneho tristvrte roka to uz ide dole vodou..vsak som pisala..pred vianocami bola starka v nemocnici, uz ledva chodi, tiez si picha, tusim 3x za den..jednu dobu to vymysleli tie jej deti tak, ze si ju budu "prehadzovat" ako horuci zemiak-ze tyzden u kazdeho..ale po jednom kole ich to preslo..potom sa to nejak zvrhlo, vsetci sa na starku vykaslali a tak sa o starku stara v podstate len mamina..chodi tam 2x denne, tiez jej nosi jedlo, uprace, perie jej atd..proste co sa da, porobi..len je z toho uz chuda cela hotova..kedze ma opatrovatelske 24h na starku dole-nie moc prijemnu svokru a este k tomu svoju mamu, na ktoru sa nechcela vykaslat tak, ako vsetci ostatni, lieta k nej min.2x denne a ktora jej este "vyraba" take zbytocne problemy..ked dnes poobede od nej prisla, tak bola tiez v koncoch, ze starka sa na nu oborila, ze ci sa k nej nemohla za 3h dotrepat a ze uz bola 3x na poste..a mna to strasne mrzi a stve, ze to takto vsetko ostalo na nej, lebo mamina sa ide roztrhat, ako sa snazi vyhoviet aj svokre aj mame a vsetci ostatni si pred tym zakryvaju oci a tvaria sa,ze je vsetko ok a v poriadku :(..
uff..ale som sa rozpisala..mate teda co citat..tak Vam radsej zelam dobru noc, krasne sny a zajtra pekny den!

radana

Maria,budeme udrziavat urcitu vysku,tak budeme stlpy a stromy minat,OK?Len nam musi dat este Dd suhlas,ze mozeme dojst na gulasparty. :D
Maria,naozaj tam nemas kontrolku kde ti ukazuje,ci uz ides na rezervu? :DDDJa zial bohu v nasom cadilacu :DDD taku mam a dost casto svieti.Natankovala som za 30 euracov a v piatok mozem tankovat znova :(To mam tak na tyzden,lebo musime ist este aj do tej Bratislavy...
Inac vam prajem krasny vecer a dobru noc.

[zruseny12]

ako chces,len aby si potom nelutovala,aby sme sa nenalepili na prvi strom....alebo slp...:0))))

jasne,poznam,to ked vsetko dojde a treba dokupit...
tiez nemam rada,ked svieti v aute nadr,alebo ako to mam napisat/nevyznam sa v tom/
lebo mne na metle nesvieti nic...:0))))

radana

Maria,mne by tu penazenku bolo treba zobrat :DAle uz mi bolo treba dokupit nejake veci do kuchyne a ako sa poznam,zajtra sa mi nebude chciet tahat aj maleho so sebou,lebo muz je este stale na dovo,takze som si to odbila dnes.A aj natankovat bolo uz treba,nie som rada,ked svieti uz rezerva,lebo clovek nikdy nevie,co sa moze stat.Takto len nasadnem do auta a ide sa a nie ze by som sa este zdrziavala na pumpe.Tam som nechala dalsich 30 euracov :(

radana

Maria,ved ty zavres oci a ja ti budem hovorit-rovno,dolava,doprava...Suhlasis?Ved len ty vies riadit metlu,mna si to este nenaucila :(

[zruseny12]

RADANA
drzala som palce aby si nerozhadzovala,ale tak asi treba drzat penazenku/aby si nemohla tahat z nej eurace ;0))))/a nie palce...
no dnesnej dobe je to normlane,nekupis pomaly nic poriadne,ale zaplatis sumu,ze sa chytas za hlavu...

inak este k tej susede...neoplati sa s nou rozpravat,lebo ona nieco ine robi a nieco ine rozprava,zaprela by aj nos medzi ocami,ja sa s takymi ludmi nerada rozpravam,lebo viem,ze klame,vymysla si...takze nemam zaujem,ale dozvedela som sa,ze ona sa chova aj k inym ludom takto...len ja mam smolu,ze byvam este pod nou...takze asi tak...

no a pripajam sa k tebe RADANA,mas pravdu starsi ludia su ako male deti...tiez som sa starala o takych ludi,ked som bola vydata v CZ ex manzeloveho deda sestra s manzelom,mali vysoke stadium cukrovky atd.tak tiez som si uzila...len ja som sa o nich nestarala stale,len ked sli teta ex na dovolenku,lebo inak sa o nich starali oni,ale mala som dost,bola som este k tomu tehotna na rizikovke...
no,ale kto vie aky budeme my,ked budeme stare babky...

radana

Ahoj Dd.
Ty sa ale mas-gulasparty,to by som sa aj ja tesila.Priletime k vam aj s Mariou,mozeme sa pripojit? :DDDD Maria bude soferovat,tak tam najdi nejaky vacsi plac,najlepsie taku vacsiu luku.
Dd,so starymi ludmi je to tak..Uz zabudaju a robia veci,ktore by nas ani vo sne nenapadli.Tak to bolo aj s mojim otcom a tiez svokrou,len ta nechodila sama,len za nasej pomoci a to bolo velmi zle,lebo som nikdy nevedela,kedy ju napadne sa zdvihnut a jasne ze by sla potom k zemi.Bolo treba byt pri nej 24 hodin v kuse.Tiez si uz nepamatala a v noci nas budila 100 krat,aby sme ju odviedli na vecko.Mala v izbe taky akoby bezdrotovy bytovy zvonec a ked zatlacila tlacitko,nam to v spalni zvonilo.Vtedy som byvala strasne nevyspata a vycerpana.Bolo toho na mna moc,aj o svokru sa starat,aj o maleho...A s otcom to bolo tak,ze byval doma a ja som ho chodila pomahat sprchovat,chodila som s nim po lekaroch...Ale tam toho nebolo na mna tolko,lebo sa starala aj mamka,ale s tymi vacsimi vecami som pravdaze ze denne pomahala.Vela veci,ked som varila,tak som im niesla,aby mamka nemusela varit,aby sa mu mohla viacej venovat.Raz sa stalo,ze som nemohla ist ku nim,ale som navarila plnenej papriky-otec ju strasne zboznoval a mamka isla akurat do lidla,tak som jej volala,ci sa pre to nemoze zastavit,tak dosla a ked nakupovala,pri pokladni ukazovala tasku,ze nic nezobrala,ze tam ma len stvorlitrovu flasu s plnenou paprikou a predavacka jej hovorila-hmmm,jak to krasne voni :DDD Takze narobila chute aj jej :DDD Na to vzdy spominam s usmevom..No a tie eurace,sa ani necudujem,ze starsi ludia s tym maju problemy...

dd

ahojte zienky :)
mam chvilocku, Betka spinka, tak som Vas tu prisla nakuknut..dakujem, ze sa zaujimate o moju maminku..zatial sa tam este neobjednala, aspon o tom neviem..ale musim ju k tomu "dokopat"..lebo uz ma to prestava bavit, sa s nou natahovat o to..uz som jej aj povedala, ze ved nech sa objedna na nejaky piatok alebo pondelok, ze by sme tu prisli a prababku postrazili, kym by ona bola na vysetreni..len ma teraz este aj behacky s jej mamou, mojou starkou..lebo vsak co som pisala, ze sa o nu snazi starat, ako moze..tak starka jej vymysla take s prepacenim somariny, ze sa az hory zelenaju..ledva chodi a ona si ide na postu po peniaze aj napriek tomu, ze obciansky ma moja mamka doma(byvame od starkej cca 2km a starka to ma na postu tak 500m)..to urobila zrovna pred chvilou..mamina musela za nou letiet na bicykli na postu..alebo je uplne hotova z eur, ona to berie ako "korunky" a narieka, ze ma v penazenke len 10koruniek a pritom jej to stale dokola vysvetluje mamina a aj ja som jej to vysvetlovala a aj to ma na papieri napisane, ze kolko eur je kolko byvalych Sk..a potom ktovie, kde ona dava kolke peniaze..a mamina je uz z toho hotova chuda..
takze tak...mame tu "veselo"...inak je tu pekne, slniecko svieti,len fuka vietor..tak Vam zelam tiez krasny dnik a aj vikend! :)