Žlčníkové kamene

Príspevok v téme: Žlčníkové kamene
sharon stone

ahojte žienky!obraciam sa prevažne na ženy,pretože mám žlčníkové kamene a touto chorobou trpia prevažne ženy,hladám niekoho,kto vie ako sa daju odstránit aj iným sposobom ako operáciou,prípadne ma vie na niekoho nasmerovat,alebo poradit nejakú stránku kde by som sa dozvedela viac.Mala som uz dva záchvaty,skončila som na pohotovosti...dakujem za akýkolvek názor alebo radu.

Ehmo

Po osobnej skusenosti so zlcnikovym kamenom, kedy bez akejkolvek predchadzajucej vystrahy sa kamen zablokoval v spolocnom vyvode zlcnika a pankreasu a tym padom zlc vrazila do pankreasu a za pol dna ho rozobrala na drobne, by som doporucil nic neskusat a radsej ist pod nozik... ono sa povie ,ze pockam, ved kamen ma neohrozuje....., ale opak je pravda, akutna biliarna pankreatitida vas zlozi rovnako spolahlivo ako gulomet. Aspon som videl ako sa odrazu vedia lekari rychlo hybat.

Danula

Vyskúšala som očistnú kúru Dr. Jonáša , jablčná šťava, olivový olej+citrónová šťava a k tomu termofor. Náročné na čas a pevnú vôľu. Ale moje kamene sú preč, boli veľkosti ako šošovica, hrach a 2 ks veľkosti 1x2 cm. Asi týždeň som cítila kde mám žlčník, ale potom všetko ok. Trávi mi neuveriteľne, mám chuť na zeleninu a čo je najlepšie - všetko to prebehlo bezbolestne. Aj alternatívna medicína má svoje cestičky.

kocka111

Pozor na niektoré články,čo sa vám tu ich snažia vmasirovať tí v bielych plaštíkov,ktorí tu šíria samé klamstva a spochybňovania,zastrašovania každou alternatívnou liečbou,ktoré naozaj vyliečia,nie ako chemické lieky na niektoré odstraňovanie iba len príznakov choroby a chorý sa nikdy pri tom nevylieči kvôli ich nenásytnému biznisu.
Áno, súhlasím s operáciou,ale len v tom najnutnejšom akútom prípade,ale nie operovať rezať,amputovať dôležité orgány za každú cenu.
A čo sa týka žlčníkových kameňov,tak pred rokmi som mala kamene mäkké želatinové možno až 50 o veľkosti cca 2 cm i menej,ktorých som sa pečeňovo-žlčníkovou kúrou zbavila, ale zostal mi tam ešte jeden tvrdý kameň podľa vyšetrenia sona menší než 2 cm. Pila som chancu piedru podľa ich návodu,držala som žlčníkovú dietu,pila som viac čistej vody a cca po pol roku som si znova urobila očistnú kuru a po kontrole sonom kameň už tam nebol.Kúru som si robila podľa videa dole,ale ja som ju dostala len opísanu z alternatívnej medicíny,ale v podstate sú takmer zhodné s tým videikom dole.

www.youtube.com

RNG

Kamene sa daju rozpustat aj vypudit, ale nie je to iste a je to samozrejme dlhotrvajuci proces. Pravidelnym cistenim pecene(berksonov protokol a ine riediace zlc) sa da vacsine tychto propblemov predist alebo ich upravit .
Najhorsie je to, ako sa to stalo mne, ze som nikdy nemal ziadny zlcovy zachvat ani naznakom, a odrazu som dostal taky, ze som musel ist na pohotovost, kde ma museli operovat a zistili, ze sa mi zlcnik uz doslova rozpadal=nekroza.
Keby som mal co len podozrenie, bral by som nieco na zriedenie zlce a toto by sa mi asi nestalo.

vladys2

Síce nie som žienka, ale snáď sa nikto nenahnevá keď prídám svoj postreh. Asi pre 3 týždňami mi na sone diagnostikovali žlčnikové kamene a to mám iba 21 roko (hold špatná životospráva a v mojom prípade trošku pomohli aj hormóny vraj). Doktorka mi odporučila čím skôr operáciu pretože prechovávanie kameňov je časovaná bomba. Mnohí z Vás čítali rôzne "zaručené" návody na ich vylúčenie, avšak realita je iná. Je pravda, že rôzne oleje, čaje a iné prípravky zmierna prejavy ťažkosti ale samotné kamene ostávajú. A tie sa môžu nečakane uvolniť, zaseknúť v žlčových cestách a je zle nedobre. No ale k veci. Objednal som sa na operáciu laparoskopiou do nemocnice v Topoľčanoch. Chirurg vybral dátum na valentína, teda 14.2. Na hospitalizáciu som prišiel o deň skôr, bol to taký nudný deň nič so mno nerobili ešte som aj normálne jedol. Od polnoci však nič nejesť, nepiť. Ráno prišiel môj chirurg, spýtal sa ma ako mi je a že ideme na to. Prišiel po mňa neskôr ujo, dostal som náladovku (Tramal) a už aj som išiel. Pred operačkou som si ešte poležal a nechal účinkovať náladovku. Náladu som však nemal. Teda aspoň som myslel že nie, ale keď sa tak na to spätne pozriem, zisťujem, že som bol akýsi apatický a uvoľnený. Bál som sa či bude na mňa taká tabletočka učínkovať. Neskôr ma zaviedli na operačku, vyzliekol som sa, dali mi plášť a pomohli mi dostať sa na operačný stôl. Potom už prišiel anestéziológ, povedal mi že ma uspia, zažartoval som mu, že ja sa tak bojím a toľko adrenalínu mám, že mňa neuspia ničím. Omyl. Do minútky som nevedel o sebe. Po operácii som sa prebudil na pooperačke, odviedli ma ešte stále v oťapenom stave na izbu kde mi dali infúziu lebo ma bolelo brucho z operácie. Po hodinke už bolo lepšie a večer som už chodil a pil čaj. Domov ma pustili o 2 dni. Netreba sa toho báť, naopak, odkladanie operácie môže spôsobiť, že sa potom nebude dať vykonať laparoskopia ale bude nutné operovať klasicky. Užívanie rôznych olejov a iných alternatívnych liečob môže síce navodiť dojem, že kamene zmizli no schválne si nechajte spraviť sono či je tomu naozaj tak.

soffa

hej citala som to s tou glauberovou solou,ale boli aj take pripady,ked sa velky kamen zasekne v zlcovode a nemoze von ani dnu,vtedy je operacia nevyhnutna!!!!!!!!!!!takze ziadne experimenty nie vzdy sa to vyplaca,zvlast ked ide o velky kamen

orol

Slusny a rozumny clovek ak ma pochybnosti o tvrdeni ineho sa slusne opyta napr: videl si ti kamene v stolici, alebo kde?

- ale iny reaguje samozrejme hned svojsky :-o))) D