Žlčníkové kamene

Príspevok v téme: Žlčníkové kamene
sharon stone

ahojte žienky!obraciam sa prevažne na ženy,pretože mám žlčníkové kamene a touto chorobou trpia prevažne ženy,hladám niekoho,kto vie ako sa daju odstránit aj iným sposobom ako operáciou,prípadne ma vie na niekoho nasmerovat,alebo poradit nejakú stránku kde by som sa dozvedela viac.Mala som uz dva záchvaty,skončila som na pohotovosti...dakujem za akýkolvek názor alebo radu.

orol

matej59 nemozem najst ten odkaz

- NEVIEM, AKU KURU na vypudenie zlcnikovych kamenov si Ty robil a tak prosim daj odkaz, alebo popiš vec

- mudryk a co si Ty skusal, popiš, vdaka

- som cital istu knihu kde sa popisuje, ako vypudit zlcnikove kamene von, tak neviem

mate59

orol, nerob to, jednak ich nevypudíš a kamen sa ti može šprajcnut v žlčovode.Pozri moj prispevok z 20.2.2010.

arman

Neviem ti poradit na dialku :-(
Ja som u doktorov nepochodil. Skoro 20 rokov utrpenia a nic z toho. Vzal som to do vlastnych ruk a mam vysledky. Konecne, po tolkych rokoch.

JOVI

ARMAN boli to vlavo dole, asi tam kde je vajecnik, takze to skor vyzera na crevo...dr vravel, ze ak to neprejde, tak skusia spravit kolonoskopiu..no urcite to len tak neprejde, ked tie bolesti mavam uz od detstva...ale s tou stravou som poriesila vela...ziadne nezdrave jedla a bolesti nie su...a aspon pomalicky chudnem...:)len tie kameme ma trapia...

arman

JOVI, dal by som aj ruku do ohna za to, ze je podzaludkova zlaza - pankreas. Ten je totiz tam kde pises, a po tucnom jedle sa vzdy poriadne natrapi. Zacni to riesit, lebo pankreatida alebo cukrovka, to nieje ziadna sranda.
Ale mozno je to trochu nizsie, potreboval by som vidiet presne, kde ukazujes. :-)
Vtedy to moze byt hrube crevo. Casto sa tam nastahuju vseliake potvorky, a tie sposobuju problemy cele roky, a sami neodijdu. U mna to tak bolo. Ale uz som ich vystahoval, konecne. :-)

JOVI

eam...kamene su male cca 0,6mm asi 6ks..stavu z ciernej redkovky som uz skusila a ziadna znema...
arman...monentalne pijem 1l caju z repika lekarskeho a uplne sa stotoznujem s tym, ze spravit fik-fik je sice najjednoduhsi ale isto ze nie najlepsie sposob, ako poriesit moje kamene...
ma tu niekto skusenost so zutim stvolu z pupavy???? uz kvitne..tak sup sup, ozvite sa..
ja bolesti zlcnika nemam, mavam len bolesti, krcovite bolesti v lavom boku, priserne ma nafukuje a konci to hnackou...potom je uz dobre...vzdy sa to deje po tazkom jedle, takze sa snazim stravovat zdravo a zachvaty nemavam....ale tie kamene musia prec....takze babo rad...vdaka..

arman

Skoda, ze si nevyskusala vysoke davky horciku, a specialne caje.
Problem sposobuju len vapenate kamienky, tie cholesterolove su makke, a blato tiez nieje problem. A tie vapenate vznikaju preto, ze telo nevie dobre vyuzivat vapnik, kvoli nedostatku horciku a tak ho vytlaca do pecene. Je to obranny mechanizmus. Ak dodas telu dostatok horcika, prestane to robit, a tie caje postupne vapenate kamienky rozlozia. Dobre funguje aj velke mnozstvo jablk.
Ale pokial nezlepsis kvalitu zlce, mozes si tie ocisty robit stale dokola, a vzdy tam budu vznikat nove a nove kamienky. Zakladom je dobra kvalita zlce, a jej vylucovanie v miernom mnozstve. To plati, len ked telo nieje zaplavene toxinmi, ktore musi cez zlc vytlacat, lebo inak by sa ich nestacilo zbavit, a samozrejme, pokial nemusi travit nadmerne mnozstvo niektorych tukov.

Ako vidno, je to komplikovane... nuz co, jednoduchsie je urobit fik-fik noznickami, a je to. :-) Len tak na okraj, ze tie problemy potom pokracuju v peceni, cize sa tam hromadi blato, cholesterolove kamienky, a nekvalitna zlc prudi nadalej, ale pecen uz boliet nemoze, takze pacient je spokojny. Ved o to ide. Je ale jasne, co sa casom zacne s pecenou diat, a ked odchadza pecen, odchadza postupne cele telo. :-)