Ako sa mam prihlasiť na VŠ poradte prosím.

Príspevok v téme: Ako sa mam prihlasiť na VŠ poradte prosím.
Mariaaa

Chcela by som ísť na vysokú školu, ale vôbec neviem ako sa tam mam prihlásiť, alebo zapísať. Ako sa to robí? Mam si najskôr poslať prihlášku napr. z internetu? A oni mi potom pošlú nejaké informácie domou? Lebo som si aj všimla že sa chodí aj na zápis osobne ,tak ja teraz neviem ako a čo skôr. Nemám nikoho, kto by mi poradil. Mam ísť na zápis a potom dať prihlášku? Alebo ako? A to kedy a kam sa mam dostaviť potom v prvý deň školy mi/nám povedia kedy? Pri zápise osobne? Ďakujem

nazor

mariaaa, tak ak chces ist na psychologiu... hor sa do toho!!! ja ju tiez studujem, tiez mame rocnikovy mail a podla otazok co sa niektori spoluziaci pytaju, isto viem, ze ty na tu skolu patris... ked to tak niekedy citam dookola tie iste otazky a odpovede, nechapave reakcie a cirkusy co vystrajaju, ta sa pytam ci som sa s vyberm sekla ja alebo oni... ako som si dnes precitala toje prispevky a zivotne sny, myslim ze som sa sekla ja... :) vela stastia na vysokej skole... PS: len prosim ta nerealizuj platbu za studium vopred podla postupu co ti tu niekto napisal :) a ked si este na ziadnej skole nestudovala, mala by si ju mat zdarma, ale mozno ak si starsia ako 25 rokov, budes si musiet pisat rektorovi aby ti poplatok odpustil, ale POSTUP ti napisem az ta prijmu :)

Mariaaa

Ale ja som myslela či ten šek netreba nejaky original od školy si vypítať. Inak viem že na pošte :))
Už viem všetko čo som chcela, ďakujem vam. majte sa.

jane00

ked mariaa ani nevie, ze kde vezme sek na zaplatenie a ako bolo nizsie spomenute, ze je ako dieta,ktore sa boji ist do ZS :) ale vazne nic v zlom, nemozes byt taka ustrachana, tak sa drz a vsetko najdes na nete, len treba hladat, podmienky sa mozu menit, cize to co plati tento rok, nemusi platit na prijimacky na buduci rok

Mariaaa

Ja viem, ale keď ja všetko beriem tak zložito. To len uvažujem o psychologii, ale na 80% si dam prihlašku na SZU aby som sa venovala, tomu čo chcem :))

jane00

maria maria, psychologiu? a robis tu taku vedu okolo pijimacok atd? tak ako nic v zlom , ale na psychologa teda aspon podla tejto diskusie nevyzeras

katka...

Mariaa, vysoka skola je o samostatnosti. Aj ked si tam najdes kamaratov, tak sa na nich prilis nespoliehaj. Kazdy je tam za seba. Musis si sama pozistovat, kedy kde ist, kedy co zaplatit a podobne. Necakaj, ze ti tam niekto bude pomahat. Aj ked sa moze stat, no ale clovek nikdy nevie.

Mariaaa

na Slovensku zdravotnu univerzitu - ošetrovatelstvo denna forma, vždy som chcela byť setrička pri detoch, alebo psychologiu, alebo socialna praca.

happi:-)

v prvom rocniku, v zimnom semestri sme to platili sekom, ako variabilny symbol uvedies datum narodenia alebo rodne cislo. A potom sme platili uz len priamym vkladom na ucet, a ako VS sme pouzivali osobne cislo, ktore ti pridelia. U nas sa plati za jeden semester-t.z za pol rok. Za zimny do konca oktobra, za letny do konca marca. Aspon tak je to u nas, ale kazda skola to moze mat inak. Treba si prestudovat stranku skoly, na kt sa hlasis, tam je to uuuuplne vsetko urcite napisane. Ako predpripravu by si si mohla dat trochu samostatnosti:-)

jane00

mariaa, urcite je to napisane na stranke skoly, ked nie, tak tam zavolaj a spytaj sa, urcite im to tam nedonesie osobne do pokladnicky :) ale na ucet, musim byt trochu samostatna!!! nic sa neboj, ved si dospela