Ako sa mam prihlasiť na VŠ poradte prosím.

Príspevok v téme: Ako sa mam prihlasiť na VŠ poradte prosím.
Mariaaa

Chcela by som ísť na vysokú školu, ale vôbec neviem ako sa tam mam prihlásiť, alebo zapísať. Ako sa to robí? Mam si najskôr poslať prihlášku napr. z internetu? A oni mi potom pošlú nejaké informácie domou? Lebo som si aj všimla že sa chodí aj na zápis osobne ,tak ja teraz neviem ako a čo skôr. Nemám nikoho, kto by mi poradil. Mam ísť na zápis a potom dať prihlášku? Alebo ako? A to kedy a kam sa mam dostaviť potom v prvý deň školy mi/nám povedia kedy? Pri zápise osobne? Ďakujem

katka...

Mariaaa, nestresuj dopredu. Vsetko ti povedia, neboj sa. Ak by si nieco nevedela, na to tam je studijne oddelenie. A na aku skolu chces ist?

ajjja111

tak to neviem, mna platenie nestihlo.... ale myslim ze cast sa plati v jednom semestri a druha v druhom... asi sekom

Mariaaa

A ešte niečo, ak budem platiť napr 20 000 za rok(dam to ešte na naše peniaze).Tak to sa tiež posiela šekom? A kedy sa to zvykne platiť ten poplatok za rok študia na začiatku semestra? Aj to nam určite povedia?

ajjja111

prvy rocnik treba zatat zuby a vydrzat.. ked sa zvladne, potom to uz ide lahsie a ujde to ako voda...my sme ako externisti fungovali tak, ze sme si hromadne posielali maily s prednaskami, infoskami, a vsetkym moznym.. takze smelo do toho ...

Mariaaa

Ja viem, pre mna sa to teraz zda velmi zložite, ale potom uvidim keď tam budem :-)
Ak by som to aspon neskusila ,tak by som to v živote určite neskôr oľutovala.

happi:-)

kazda skola ma netovu stranku, kde su info pre studentov, co sa tyka prednasok, skusok, materialov, zmien v rozvrhu a pod. takze toho sa nemusis bat.

ajjja111

mariaa, mam pocit ze si male dieta co sa boji ist na zakladnu...
tiez som chodila externe...neboj sa, bude tam vela takych co nebudu vediet co a ako...najdes tam isto skupinku spriaznenych dusi, a budete si pomahat vsetci.. to je normalne..

Mariaaa

No ved prave toho sa bojim najviac, že si tam nenajdem aspon jednu spriaznenu dušu, kde by sme si navzajom niečo poradili, čo kde isť, do akych dverí, kde je ta a ta učebňa, kde sa daju zohnať určite knihy... Alebo ak prepočujem kedy prisť na skušku... No ak niečo pokašlem, tak to radšej vzdam.

happi:-)

presne tak, sek si vypytas na poste, vyplnis, a tot vsjo. Inak, ja nechcem byt zla, to fakt nie, ale na vysokej fungujes ako samostatna jednotka, tam je kazdy za seba a zalezi od jeho schopnosti, ci sa tam udrzi. U externistov plati duplovane. Prvy rocnik byva obycajne velke sito.

jane00

na poste,vezmi si ten, kde su dva ustrizky o zaplateni, ze jeden im posles a jeden si nechas, cislo uctu a zvysne veci ma fakulta urcite uvedene na stranke, existuje aj kniha "pred startom na vysoku skolu" da sa kupit v knihkupectve, s takym tenkym obalom. tam je kopu vysokych skol, uvedene podmienky na prijatie, asi tak strana ku kazdej fakulte, aspon uvidis, kolko je tu skol