Ako sa mam prihlasiť na VŠ poradte prosím.

Príspevok v téme: Ako sa mam prihlasiť na VŠ poradte prosím.
Mariaaa

Chcela by som ísť na vysokú školu, ale vôbec neviem ako sa tam mam prihlásiť, alebo zapísať. Ako sa to robí? Mam si najskôr poslať prihlášku napr. z internetu? A oni mi potom pošlú nejaké informácie domou? Lebo som si aj všimla že sa chodí aj na zápis osobne ,tak ja teraz neviem ako a čo skôr. Nemám nikoho, kto by mi poradil. Mam ísť na zápis a potom dať prihlášku? Alebo ako? A to kedy a kam sa mam dostaviť potom v prvý deň školy mi/nám povedia kedy? Pri zápise osobne? Ďakujem

jane00

aha :) je to jednoduche, ak vies, na aku skolu chces ist, kukni si podmienky prijatia na ich stranke, tam to urcite najdes, pytaju si aj polatok k prihlaske, je to odd 500 do 1500 korun cca,podla toho aka je to skola, na vacsine skol sa dava prihlaska na bakalarske studium, 5 Rocne suvisle studium est je na par skolach, ale to si najdes na stranke vybratej skoly, pisu aj ake prilohy treba zaslat, trebas tihnut datum podania prihlasky a potom cakat na papier, kedy mas prist na skusky, na nete maju zvacsa orientacne urcene, v ktore dni sa budu konat prijimacky, napr 12 az 18 jun. niekde su body za vysvedcenia a zaratava sa to do hodnotenia, ale to zavisi od fakulty. a potom sup sa na prijimacky, dobre napisat a zoberu ta, potom uz len prides na zapis a uz to ide. este si rozmysli, ci chces denne alebo externe, poplatky za ex studium su tiez zverejnen, tak drzim palce :)

happi:-)

musis si zohnat prihlasku, ja som kupovala v SEFTe. Prihlasku vyplnit, meno, priezvisko, adresa,rodne cislo, skola, fakulta, odbor, forma studia, rok kedy si maturovala, na akej skole-jej adresa, nazov, odbor, na dalsej strane je tabulka, kde napises predmety, kt si mala na strednej a znamky z nich od prveho po stvrty, resp. piaty rocnik. potom predmety maturitnej skusky, a priemerna znamka z maturity. Dalej je kolonka o zdravotne sposobilosti, tu ti potvrdi tvoj obvodak. Prilozis zivotopis, ustrizok o zaplateni za prijimacie konanie, overene kopie vysvedceni-koncorocnych plus maturitne, podpises sa a mozes poslat:-)

Mariaaa

To ja nechcem ísť tento rok ale až buduci, ešte šetrim peniaze na školu, lebo pracujem. Ale už asi dva roky rozmýšlam, žeby som to mohla skusiť isť dalej do školy. Možno su to divne veci čo sa pýtam, ale ja fakt neviem aky je postup, ale už viem, dik.
Zo strednej som vonku 7 rokov.

jane00

mila moja, vacsina vysokych skol uz mala davno prijimacky, niekde beru len podla vysvedceni zo strednej, prihlaska, co je prvy krok, sa zvacsa podava do konca marca, aprila, ako kde, prihlasku MUSIS PODAT!!! posiela sa kt omu aj vysvedcenie a niekde aj CV, potom ti poslu papier, kedy mas prist na prijimacky , tie sa vyhodnotia a na zaklade toho ta prijmu, neprijmu. ak ta prijmu , poslu ti papier, kde kedy je zapis, zvacsa v septembri, tam si vyberies predmety a povedia ti, kedy zacina semester(to sa da najst aj na nete samozrejme) teraz si mozes podat mozno na sukromne skoly, alebo tam kde je aj druhe kolo, ale na rozhodnutie ist na vysku je DOST neskoro. mozem sa spytat, kolko mas rokov? a kedy si skoncila strednu ? lebo mne sa to nezda, ze sa tu pytas taketo divne veci