Injekcia pred vŕtaním zuba

0vecka

hmm mne sa ale zda ze ked sa prepichuje kost tak sa dava najprv inekcia alebo aspon nieco na znecitlivenie toho miesta kam sa ide pichat.. mne vrtali obidve jednotky...

5.5 elsa

normálne ma chytila panika keď som musela ísť k štátnej zubárke na pohotovosť lebo viem že oni pacientov nepočúvajú robia si po svojom čo si ten pacient hovorí ho nezaujíma preto vyhľadávam neštátnych lekárov lebo viem kam idem ......

ajatolah

kazdy zubny lekar by mal pozorne vypocut pacienta aby mu pacient neskolaboval.ja napr mam velmi nizky prah bolesti vsetko citim ovela silnejsie ako vacsina malo toho znesiem a vzdy na to upozornim lekara lebo ak mi nepichne neznecitlivie okolie zuba bolest v srdci nevydrzim a umriem jej.vzdy lekara upozornite vopred a jasne aj celu anamnezu co ake lieky beriete na co ste lieceny je to aj Vasa povinnost potom lekar vie s kym ako ma jednat.

5.5 elsa

no tak to je charakter:) dnes je veľmi málo takých zubárov skoro aj žiadnych hm áno pokiaľ sa im nezaplatí a nemajú s toho poriadny úžitok tak nič nespravia len dobre buzerujú tiež som rada že mám dobrú zubárku lebo tie predtým to bola normálna katastrofa chodím do interklinik je to tam na úrovni aj služby ktoré ponúkajú :)

ni-ka

no ja mam teraz takeho zubara,ze to je clovek s velkym Č...mala som jeden kaz,tak mi vrtal a vsimol si ze mam zlomeny zub a zvysok korena...tak ze kym mi vyvrta zub, tak mi pichne injekciu a vytiahne koren...ja som protestovala ze nemam tolko penazi,ze az v novom roku...a moj zubar povedal, ze mi to spravi gratis, ze on cakat nebude, lebo mu ide o moje zdravie, naco cakat...ze jeho tych 20 eur za injekciu nespasi...:-)
a naozaj som platila len za plombu :-)
keby takychto lekarov bolo viac...:-)
zial stretla som sa aj s takymi, ktori sa snazia len zarobit...co je strasne smutne...

5.5 elsa

nika poviem ti že čo som počula od iných tak môžem byť rada že som takto obstála veľmi dobre v podstate keď idem od mojej zubárky tak vychádzam s úsmevom a tá z vedľajšej ambulancie s plačom rozdiel je vidieť v cene čo už nenažraná sv.ň. čo spravím ísť rovno z menším kazom a potom to bude aj lacnejšie počula som aj také zážitky že v kresle tam niekto reval a také tak to sa mi našťastie nikdy nestalo môžeme byť radi že sme radi takto sme obstáli nie :D lieky mi dala na zápal až prejde zápal,zaplombovať takže som rada :)

ni-ka

no vidis,cize ti pichali injekciu dolu, do dasna...ja som ale hovorila o 5ke hore-tam je totiz tvrde podnebie, tam injekcia boli viac,lebo prepichuje chrupavkovu kost...
a aj ja som raz mala zapal v 7icke dolu a injekcia ma nebolela len mi musel dat zubar tri,lebo slabsie zaberala...
ale kazdy sme iny,a mame iny prah citlivosti :-)
ja stale hovorim ze oproti tomu akou injekciou mi "tahali" vodu z pluc je ta injekcia u zubara "malina" :-)

5.5 elsa

vyvŕtala dole neviem ako sa to ráta dole 3 vľavo? tak sa to počíta neviem no len nie na pohotovosť k štátnej lebo otras čo už keď nie je na výber otrasný bol len ten vpich vŕtanie trocha bolelo aj keď u mojej zubárky ma nebolí nič to tie sprosté zápaly čo už ešteže či trhať v žiadnom prípade som jej povedala vyvŕtať čo už prežila som to čo tu čítam aj horšie dopadli takže ešte môžem byť rada......

5.5 elsa

nika ono to nebolí to pichnutie injekcie keď tam nie je zápal ak tam je zápal koniec to je cítiť no veru som rada že už som u svojej tá mi pichne injekciu do ďasna a počká kým to stŕpne je svätý pokoj len nie na tú pohotovosť moja sprostosť mala som ísť skôr s tým zubom na tej pohotovosti no hrôza drzé jednanie ten vpich tak bolel že som jej chytila ruku aby to vytiahla že pustite mi tú ruku :D :D mala som 100 chutí ju nafackať ale potrebovala som vyvŕtať ten zub to vŕtanie nejako nebolelo aspoň že tak :)mám ponaučenie do budúcna