Rakovina a fitness suplementy

Príspevok v téme: Rakovina a fitness suplementy
ecko

poradte mi prosim....som po rakovine 3rokov(bola aj chemoterapia) a neviem ako mam potupovat dalej....chcel by som zacat naspat chodievat do fitness centra,ale neviem ci sa mi choroba nevrati naspat lebo chcem pouzivat doplnok vyzivy...som uz po 2 operaciach... prvy nador bol zhubny a druhy nador bol nezhubny ...ako to myslite?..moze sa mi to vratit vsetko ak budem brat suplementy?....(bola to rakovina semenika)...Dakujem za pochopenie...

RNG

trojbojar, ja som nahodou fyzyk, do jadrovej fyziky sa velmi dobre rozumiem,
ale v poslednych 15 rokov studujem aj ako telo pracuje. Prebytocne bielkoviny a svalstvo zatazuju telo znacne a tym sa vnutorne organy opotrebuvaju rychlejsie. To nie je ziadne tajomstvo ze sa v tele vsetko opotrebuva casom, a o to rychlejsie, ked je presilene.
Inac to nie je vec osobneho nazoru, na potvrdenie staci statistika. Pozri napr na tento clanok:
strengthplanet.com

Nedostatok cinnosti, nespravna strava a pouzivanie kavy,alkoholu , cigariet a podobne tiez zkracuju zivot.

Ale mierne sportovanie je zdravsie nez znasilnovanie tela v sutazivych sportoch.

trojbojar

RNG... to je pekna blbost ze znizuju zivotnost rozumies sa do toho jak do jadrovej fyziky mojmu trenerovi sa zvecilo srdce skoro o raz tolko a stale zije a je silnejsi ako vela strongmanov co sa tika trojboja cvicenie ti vobec neskodi pokial beres proteiny a doplnky ziadne steroidy problem je v tom ze v dnesnej mladezi su rosirene vo velkom anabolicke steroidy a povecme si pravdu co ti v dnesnom svete neznizuje dlzku zivota ? vsetko a ja si osobne myslim ze je lepsie cvicit ako niekde slopat a hulit travu...

doubledog

na tvojom mieste by som posilovanie este neriesil, ak ti nadory vybrali operacne, NIE SI este zdravy, je dost mozne, ze tvoje telo este nejake vytvori

daj si pozor, extra prisun proteinov a sacharidov neni dobry pre tvoju narusenu nadorovu imunitu

mirka 23

teraz už nie je taká modá ako niekedy - veľké svaly. Dnes sa nosí atletická postava. Takže cvičenie s mierou.

delphia

RNG lebo je to zial, moda. ja to tiez neviem vyhovorit svojmu synovcovi. mysli si, ze vtedy bude pekny, ked bude mat vypracovane telo :(

RNG

ecko, preco nepouzivas protirakovinne doplnky vyzivy(antioxidanty, lanovy rybaci a kokosovy olej,selen, zinok aloe, enzymi...) preco chces na silu brat zamorujuce nadbytocne bielkoviny .
Vobec extra svalova hmota, tj viac, nez clovek potrebuje pre normalny zivot je zatazenie pre vsetky vnutorne organy a skracuje zivot. Zvysuje zamorenie, lebo vnutorne organy maju len urcitu kapacitu a zivotnost.
Zdravy pohyb znamena mierne cvicenie, nie silacke naberanie nevhodneho svalstva.To je skodliva moda, vobec nezdrava pre telo celkove a v konecnom dosledku skracuje zivot.

petullla

Mimi323 ,ahoj.. chcem v prvom rade povedať jednu vec, že ja nikdy nebudem hovoriť na niečo čomu nerozumiem, že to tak nieje,alebo to neexistuje, pokiaľ sa nepresvedčím. To s tým znečistením morom nemôžeš prirovnávať ,keď nevieš o čo ide. Ja Ti predložím teraz nasledujúci príklad: keďže ako Ty vravíš a myslíš si,že ten jeden pohár v špinavom mori nič nezmení...tak si teraz predstav, čo zmení a ako je to možné že vôbec niečo zmení jeden malinký na prvý pohľad neškodný vírus,alebo baktéria v tele človeka, no vyvolá určitý stav ktorý sa už týka celého komplexu tela.pravda ,ale v tom prípade ,pokiaľ ešte nieje na ten určitý vírus imúnny. tak približne na tomto princípe je založený ten prípravok. inak fajn ,že si položila túto otázku,aspoň som to trošku priblížil. a ako už vravíš tú alkalickosť v tele treba udržať,lebo pokiaľ sa len mierne prekyslí organizmus ,už začínajú príznaky problémov. no a tento prípravok vlastne dáva do rovnováhy toto prostredie a zároveň ešte nejaké účinky pôsobia navyše.