malý diabetik

Príspevok v téme: malý diabetik
mita

ahojte
dnes som tu prvý krát máte niekto skúsenosti s diabetickými detičkami v škôlke a či môže riaditeľka škôlky odmietnuť prijať dieťa do zariadenia kôli diabetesu. Moja malá má dva roky a diabetes I.st. na rok ju chcem dať do škôlky a mám z toho strašný stres už teraz a som úplne na nervy.

malydarcek.s

Dobrý deň
Rád by som dal do pozornosti identifikačné štítky na krk, tieto štítky sú v dnešnej dobe veľmi obľubené medzi mladými ale aj staršími. tieto štítky sú z chirurgickej ocele a dávajú sa na ne informácie ako meno a priezvisko, národnosť a krv. V poslednej dobe nás častokrát oslovujú ľudia ktorý maju diabetes a na tieto štítky si túto informáciu umiestňujú. Takže aj touto formou ich dávam do pozornosti a v prípade záujimu ich nájdete na www.malydarcek.sk

bon

technecium chod si robit srandu do menej vaznych tem, ma chore dieta, a chce mu pomoct a normalne ziada o seriozne informacie, tak to tu uz nezhovaduj......
mita otvorene budes musiet hovorit, zatajit to aj tak nemozes...a ked ta v prvej skolke odmietnu tak skus inu, existuju este aj skoly kde prisposobia stravu a rezim dietatu podla jeho individualnych potrieb, len treba hladat, prajem vela stastia

mita

dakujem za rady tiež som si myslela, že treba otvorene hovoriť, ešte by som strašne chcela keby sa mi ozvala konkrétne mamina s takým dieťatkom, ako mám ja

technéciumTc

mitka ja už fakt neviem čo robiť, mám hrozný stres...a stále ma tieto tu vyššie prispievajúce dievčatá prenasledujú a urážajú.....stále tieto isté a to len preto, že som chudý a robia si z toho srandu:(

pipinaaa

Tc co prispevok, to perla...
mita pozri si tuto stranku diabetikinfo.sk
tam sa skor nieco dozvies. a nestresuj, lebo si ten diabetes pristresujes aj ty:) nejako bolo, nejako bude, su aj horsie veci ;)

bon

mita pokial dobre viem tak ano moze odmietnut a bohuzial je to bezna prax u nas,ucitelky a riaditelia sa boja prijat takych ziakov, ci uz sa jedna o diabetes, EPI, telesne postihnutie, razstepy..., je to pre nich problem... nam ucitelka na vyske dokonca rozpravala ze odmietali brat chlapca uz skolaka ucitelky na vylety, pretoze mal diabetes.....

sarah parker

mita, technecium chodi rypkat kde sa da, takze ho neber vazne.
ja osobne si myslim, ze je potrebne sa otvorene porozpravat s riaditelkou MS, ake mate poziadavky, potreby, rezim a ona povie, ci sa to bude dat zariadit, alebo s nejakymi podmienkami (co sa tyka stravy, dlzky pobytu).
a ci moze odmietnut? moze povedat, ze nie je mozne poskytnut to, co dieta diabetik potrebuje.
ale ako vravim, treba otvorene rozpravat.
neviem ako je to v inych mestach a ci chces dat dcerku do sukromneho zariadenia, ale v statnych skolkach uz prebehli zapisy do MS na sk. rok 2009/2010 cca vo februari-marci a rodicia deti uz maju rozhodnutia o prijati/neprijati. v sukromnych skolkach vsak podla mojho nazoru nebude problem s neskorsim zapisom a snad ani s dodrzanim rezimu pre maleho diabetika.