externisti mozu brigadovat?!

Príspevok v téme: externisti mozu brigadovat?!
Laurin

Ahojte,

som externa studentka, ale popritom nepracujem, som evidovana na urade prace. Je mozne, aby som v lete mohla ist brigadovat, ked som tam evidovana?! Alebo jednoducho externisti nemozu mat brigadu, nevie mi niekto poradit?
Uz som pocula aj to, ze kedze som externistka, nie som studentka takze nemozem a zas popri UP neviem, ako by sa dalo. Mozno by som tam ani nemusela zaniest nejaky papier, nemusia tam predsa vediet, ze brigadujem. Ale neviem, ako je to s tym externym studium. Musi byt predsa nejaka moznost, ako ist pracovat, a nesediet doma. Normalnu pracu som, bohuzial, nestihala, bolo to nonsense, bud skola, alebo praca, takze som si vybrala, ale zas doma sediet nechcem. Blizi sa leto a co dalej? vie mi to niekto vysvetlit?:(

happi:-)

pokial si externistka, tak UP nemusi zaujimat, ze studujes. Je to ako keby si ani nestudovala, nemas ziadne studentske vyhody, rodicia nedostavaju na teba pridavky.
Som tiez externistka a v praci vedia len najblizsi kolegovia, ze studujem.

pre kajjku

Ved externe studium je studium popri zamestnani... A keby si sa nezaevidovala, musela by si si odvody platit sama. Ze skola :DDD kde by uz len ta na to zobrala. Ale dievcata, ste take hlupe, ze ani sa na vysku nehlaste... Clovek musi mat aj trochu prirodzenej inteligencie.

kajjka

A ty musíš byť na urade prace keď si externistka? Ja presne tiež neviem ako to chodi ale ak by som bola externistka a nemohla by som aj pracovať aj študovať, lebo v niektorých zamestnaniach to nedovolia vymeškavať, tak by som na urad vôbec nešla a našla by som si brigadu a to taku, kde by mi dovolili ako študentke tam brigadovať kolko hodin navyše chcem, aby som nebola obmedzovana tým uradom prace. Len teraz neviem ,kto by mi platil zdravotnu poistku, či škola alebo socialka, alebo sama by som si musela. Tiež mam z toho gulaš :((

katka...

Ak si evidovana na urade prace, mozes mesacne zarobit len 130 Eur, ako je napisane podomnou. Inak ta vyradia z evidencie. Ale ak si najdes dobru dlhodobu brigadu, tak mozes brigadovat kolko chces, len nemozes byt potom na urade prace.
A neviem kolko mas rokov, ale ta absolventska prax je do 25 rokov a do 2 rokov po skonceni studia, cize ty ked este studujes, aj ked externe, tak neviem ci by si to mohla absolvovat.

jajaja295

ak si zahlasena na urade,tak mas tie iste podmienky co ostatni a tusim mozes mesacne zarobit okolo 130 eur,neviem presne, to sa popytaj na urade,aby ta potom nevyradili

majočkaaa

prečo by nemohli? a ked doma iba vysedavas preco nejdes na absolventsku prax? mas aspon nejake peniaze a vôbec sa tam nenamakas