Od výplaty do výplaty - ako ďalej?

Príspevok v téme: Od výplaty do výplaty - ako ďalej?
ja*

Ahojte. Ja sa potrebujem vykecať. Už ďalej nevládzem. Neviem, čo robiť, ako to riešiť. Nikdy som nebola v takejto situácii. Žijeme od výplaty do výplaty.Ja viem, poviete si, mnoho takých rodín je. Len je toho na mňa moc. Zarába len mama, jej plat je okolo 250 Eur. Otca nič nezaujíma, nezarába, radšej ho zaujíma pohárik.... Ja prispievam ako len môžem, ale aj to je málo. Moja sestra taktiež neprispieva ani centom, topí sa v riadnych dlhoch. Aj to neviem, ako skončí.... nevládze splácať svoje dlhy... Mám z toho už nervy, stále myslieť len na peniaze, na to, čo bude. Naše výdavky na bývanie sú okolo 200 Eur, ostatné peniaze musíme zadeliť a z toho je jedlo..... Ako sa mám tešiť? Tešiť zo života? Otec pijan, brat zadĺžený a my všetci bez peňazí...
Počula som niečo o vyhlásení osobného bankrotu ak je niekto v dlhoch. Neviete o tom niekto niečo? Pre sestru....

AdamKrt

sarah parker:

neviem, kde to zijes, ale u nas si banky preveruju vsetko a vsetko je niekolkonasobne istene v prospech banky. To co popisujes sa moze diat tak v Emerike... Jedine nebankovky mozu takymto stylom poskytovat s tym, ze su si iste, ze to klient nesplati a nastane exekucia.
--------------
Treba si zratat, CI STIHATE splacat uver, ci uroky z neho nerastu rychlejsie. Ak nestihate, tak jednoducho na zaklade klauzulky v zmluve sa bude raz prehodnocovat vasa financna situacia a tam zhodnotia, ze im to nikdy nemozete zaplatit. A dojde exekutor a potom sa to bude riesit inac... Takze radsej sa na to pripravit a vybavit to co najskor, lebo bude horsie. Cim skor sa toho zbavit, tym lepsie...

aninevlasy

JA tak ak bola zamestnana v case ked brala pozicku tak mamku ukludni ze ju nezavru.Zatvaraju len ked pouzijes falosne udaje vtedy sa dopustas podvodu a to je paragraf za ktori zatvaraju.zato ze nestihas splacat alebo neplatis ta zavriet nemozu.Poznam vela ludi co maju roky exeku a vozia sa na paradnych autach nic nesplacaju atd... nerozculujte sa preto Zijeme len raz tak zime na plno

sarah parker

mna by fakt velmi zaujimalo, na co bolo sestre tolko poziciek. co si za ne kupovala? ma nejaku nakupovaciu maniu?
to je fenomen dnesnej doby, banky nepreveruju ziadatela o uver, nezaujima ich nic, chcu zarobit na urokoch a tak radi pozicaju. je to pre nich vyhodne...

ja*

Sestra bola vždy zamestnaná a aj je. Tak preto si brala pôžičky. Nebankovky nezaujíma, či ich máš 10 alebo 20. Ona sa aj teraz snaží splácať, ale nestíha finančne, výplata je totiž menšia ako počet splátok.

dafynka

ja Sestra predpokladam v case ked brala pozicky tak nebola oficialne zamestnana...Len v tom pripade jej hrozi vezenie.Jasne ye sa lahko berie ked davaju a chapem aj tvoje obavi o mamu.Takto moja mamka pila a vela denne aj 2x do bezvedomia trvalo to asi 10 rokov.Neutocila na nas ale bolo to hrozne stale to iste dookola.OTCA mam vorkoholika a mama stale hutala ze si ju nevsima ze ho zaujima len robota atd.Cim sme boli ja a 2 bratia starsi tak sme sa mame vyhybali nebavilo nas ju stale pocuvat ako sa lutuje atd.chceli sme jej pomoct ale rano ked bola este triezva a povedali sme jej ze jej vybavime liecenie tak sa urazila ze nieje alkoholicka aeste sme boli nakoniec drze nevdacne deti.Otec jej nedaval peniaze aby nemala zaco pit no na dedine nieje problem zarubat sekeru,v nasaj dedine piju vsetci aj starostka.Aj keby sa sla liecit tak neodolala by keby sa vratila do normalu medzi alkacov.Denne napila aj na 300sk.Takze dost.V januari tohto roku zomrela na porazku ako 52rocna.Stale si vycitame ze sme mali hladat ine riesenie,planovali sme sa odstahovat nestihli sme.Mozno by to nepomohlo.S otca si nic nerob iny uz nebude alkoholici su chori ludia a len tak dohovaranim im nik nepomoze iba ich viac vytocime a maju zasa dovot schlastat sa.Ty teraz niekde pracujes,

ja*

Darfynka, ja viem, že ak niekto nemá majetok, nemajú mu čo vziať, tak čo? Lenže mama sa bojí, že sestra pôjde napokon do väzenia. No a ja sa bojím, že mamu to zloží. A to nechcem. Je pre mňa jediným najbližším človekom na svete a neprežila by som, keby sa jej kvôli tomuto niečo stalo. Sestra si narobila dlhy, lebo nám nič nepovedala a všetko riešila bezhlavo. A tak to aj dopadlo. Vzala si peniaze od rôznych nebankoviek a bánk. Keby sme vedeli o jej probléme, tak by sme jej pomohli inak, nikdy by sme jej nedovolili, aby si vzala peniaze od toľkých inštitúcií....
Aj tak sme pochodili zle, lebo obe s mamou máme jednu pôžičku na krku a tú splácame. Ale tie ostatné dlhy rastú. A hovorím približne o 1 000 000sk, odvtedy to už iste takto narástlo.

ja*

Máš pravdu, mám 30, mala by som sa starať viac o seba a začať žiť. Ale svedomie mi to nedovolí, som príliš dobrá a ostatní to využívajú. Sestru už finančne nepodporujem, lebo nemám z čoho, akurát že mám dlh v banke, ktorý musím do roka splatiť, lebo som sa snažila samozrejme pomôcť, ale márne. Dlhy sestre aj tak rastú. No a čo sa osobného bankrotu týka, mám už zistené, že tá osoba práveže robiť musí, čiže musí mať nejaké príjmy, aby jej mali z čoho strhávať a potom o tri roky súd zmaže dlhy, ak sa splnia podmienky. Momentálne len toto vidím ako reálne riešenie. Otca už nezmením, alkoholikom vždy bol aj bude. Liečenie podstúpil, ale nevydržal ho. On už kašle na svet. Peniaze mu dávame, aby bol kľud. Dať ho na políciu? Nedá sa. Pokiaľ fyzicky neublíži, nič nespravia. On fyzicky neubližuje, len vykrikuje, robí cirkus, potom sa nedá spať a my ráno musíme vstávať. Takže tak.... Jedno oznámenie som na neho už dala, za psychické týranie, keď sme asi týždeň nespali...., no ale ako hovorím, to "nič nie je". Jednoducho by nám musel fyzicky ublížiť, aby sa niečo robilo. Takisto proti jeho vôli nemôžeme nútiť na liečenie. Stále to isté dookola.
Ja sa chcem osamostatniť, žiť vlastný život s partnerom, ale momentálne som na tom finančne tak biedne, že to nejde.... možno len nejaký podnájom. Ani priateľ nie je majetný, má minimálny príjem.

dafynka

JA daj si poradit,nieje to riesenie pomahat sestre,co ak dlhy dosplacate nieje vylucene ze si nenarobi nove.Som rozvedena moj ex magor narobil dlhy pocas manzelstva,neviem o akych dlhoch hovoris Ty ja hovorim o 3 milionoch.Tym ze sme boli v tom case manzelia tak je vsetko pol na pol.byt a auto sme stihli predat a pekne sa podelit.EX nezaraba,ja som zivnostnicka zarobim aj 2000eur ale ani cent nemienim splacat.Uz mi aj exekutori vyzvanali,no poriesila som to tak ze nemam nic jedine, ze by si vzali deti HAHA,Nemam stoho radost, ale co sa stalo to sa neodstane.Chcem ta upokojit svet sa nezruti sme tu ako na dovolenke tak sa netrap,sestre vysvetlite ze mate svoj zivot.Mam brata ten ma tiez dlhy a uz niekolko rokov,ma zenu na materskej a 2 deticky.Vsetci z okolia otom vedia,predstav si tak sa vzdy vsade lutuje az sa vsetci naucili ze od neho nic nemozu cakat,Aj ucet mu zaplatia atd,pekne si ich vychoval pekne stoho tazi.Nepreferujem ze sa treba na dlhy vykaslat,ale som zato ze nimi netreba zatazovat blizkych.Co sa tyka mna som mozno troska flegmatik mam v pazi ma 2 deti a tie maju vsetko od notebukov mobilov vsetko naco si pomyslia,nikdy by som na ukor deti alebo seba nedala ani cent.Po debate zo znamim advokatom som dospela k zaveru ze kym nic nemam nemaju mi co vziat tak co...Na nasom slovensku sa az tak uzasne nezije aby som si lamala hlavu na koho napisem vilu alebo faro.

zacat zit*

Neviem ci ti uz niekto pysal o osobnom bankrote ale ak chce osoba vypisat na seba bankrot tak nesmie nat ziadne prijmi aspon 3 roky. Ty stale vravys ze ta nezaujima tvoja sestra a aj napriek tomu splacas jej dlhy. Ja nechcem byt hnusna ale spamataj sa mas 30r. kedy chces zit a uzivat si ak nie teraz? a kedy chces mysliet aj na svoju buducnost. Tvoja rodinka ta pekne krasne vyuziva a dobre vie ze ak si oni zoberu dlhy tak ty budes ta blba (s prepacenim) a budes to za nich splacat. Musis aj ty pochopyt ze ak sa chce clovek pozbierat musi to chciet najprv sam, ak to niekto nechce tak ty sa mozes aj na hlavu postavit. Takze by si sa mala v prvom rade sama rozhodnut co chces robit za svojim zivotom. A to vsetko co investujes do svojej rodiny, za to si mozes kludne kupit aj vlastny byt a nemusis sa on delit s alkoholikom a ostatnymi prizivnikmi. zacni zit svoj vlastny zivot.

ALKOHOLIZMUS

fgf,no vidis,vsetko je mozne,tiez sa mi nad tym pozastavuje rozum,ale byvame v dedine a v prostredi,ze sa vela veci taji,a ked nieco sa z rodiny prezradi,alebo niekto z rodiny prezradi nieco,je ciernou ovcou v rodine,a prave s toho cloveka urobia ciernu ovcu.Ja som nemala potrebu o tychto veciach hovorit verejne,ale casom sa vsetko zmenilo,a zacala som o tom rozpravat a to pre mna sa stalo osudnym.Dokonca mi mama vykrikla raz,ze ona s pijakom vydrzala a ja som sa rozviedla,ale uz nepozerala na to,ze som ju ja kolko krat branila,PRED TYM PIJAKOM-skoda reci.Nema ziadnu vdacnost v sebe,hlavne,ze cakaju stale VDACNOST ODOMNA.
Hlavne,ze chodia do kostola,krestania,ale nic im nebrani nahadzat spinu na nevineho.A ktomu na svoje vlastne dieta,daju radsej prednost pletkam a neveste,ake vlastnemu dietatu.