Arachnofobia - strach z pavukov

Príspevok v téme: Arachnofobia - strach z pavukov
biba81

Mam neskutocny strach z pavukov a velmi mi to komplikuje zivot. Neviem, co mam robit. Uz len ked pisem slovo pavuk, mam zimomriavky po celom tele. Neznesiem ani pohlad na obrazok pavuka v casopise, ani kresleneho, ani plysaka... desim sa vsetkeho, co pripomina pavuka. Predtym, ako idem citat casopis, musi ho najskor prelistovat manzel a povedat, ze tam nie je ziadny obrazok pavuka. Kazdy vecer kontrolujem izbu, vsetky kuty, postel, pod postelou. Na stanovanie v prirode som uz davno zabudla. Nemozem, aj ked by som rada isla. Minule som dostala sok v hrackarstve. Bola tam taka velka tarantula. Zrazu som vybehla z obchodu, srdce mi strasne buchalo... dychala som strasne rychlo, ale mala som pocit, ze mam malo kyslika. Fakt neviem, co mam robit. Nic ine mi nevadi, ani zaby, mysi, hady... Som z toho zufala.

siisa 25

a ked som raz počula ako jednu babu v noci uštipol pavúk na lice a mala z toho ešte aj zdravotné problémy,odvtedy sa v lete nedokážem kludne vyspať,zevraj príroda na to môžem zabudnúť,nemôžem ani pomyslieť zeby sa ma dotkol,ved nedokážem ho zabi ani s topánkou brr,akú terapi mám navštevovať?existuje špeciálne nejaká na takéto fobie,lebo chcem to riešiť už ma to nebaví žiť takto obmedzená,a tiež nič mi nevadí dokonca ani tie hady a myši vôbec,a hmyz trochu,lebo je to také podobné

siisa 25

ja a pavúky no prišerne trápenie,ja ich NENAVIDíM asi najviac na svete,mam pocit,ze mi lezu po chodidlách až omdlievam ,u mna je to chorobné baby určite,včera či kedy ráno bol hnusný velký čierny u nás vo vchode,všetko ma začalo svrbieť ked som ho zbadala a na druhý den tam bol zas a nohy mal take skrčené fuuj hnus,ja už som aj naschvál chodila do akvaristiky pozerať že ak tam je tak sa budem na toho hnusáka pozerať,lebo ževraj tak sa liečia fobie,no nedokážem to,mám stále pocit že mi chodí po chodidlách a všetko ma vtedy svrbí,ked sa ich nalakám tak plačem,alebo histerčim,bože čo mám robiť fakt ma to obmedzuje,pomoooc

smajliQa

ahoj..ja sa tiez neskutocne bojim pavukov... raz ked som isla do prace, tak bol taky velky na dverach, a musela som volat kolegov, aby ho dali prec. bol to hrozny pocit.. desim sa ich.. neviem preco

..nenavidim obrazky pavukov, nenavidim dokumentarne filmy o pavukoch, neznasam slovo pavuk, a do lesa na hriby chodim najradsej ked prsi, lebo vtedy su vsetky pavuky skovane, a nie su obesane kade tade po stromoch.

ak listujem casopis a je na nejakej stranke pavuk, a ak by aj bolo vedla obrazka nieco zaujimave pisane, radsej si to neprecitam, a prehodim rychlo na druhu stranu...

o tych umelych ani nehovorim, neznasam tie hracky, fuj...

do tych roznych chovatelskych obchodikov, a drobnochovov uz davno nechodim, lebo naposledy ked som tam bola, a kupovala som hracku psikovi a dosla som k pokladni,tak tam mali terarko, sice vysoke, ale otvorene a krasavica predavacka v nom mala nechutneho chlpateho pavuka, skoro som tam vazne omdlela...

odvtedy kupujem hracky a papanie svojmu psikovi niekde co ja viem v kauflande, alebo musi najprv priatel prejst cele chovatelske potreby, upozornit ma do ktorej ulicky nemam vchadzat, kupim jedlo, a padam prec....

neviem ti pomoct, len ti chcem povedat ze nie si sama... aj ekd ja pre istotu kuty pred spanim nekontrolujem, lebo radsej som v tom, ze tam nic nie je, ako by som tam mala nieco najst, a celu noc mat hnusne sny....

fristi

ja si nemozem tiez pomoct.strasne sa ich bojim.bojim sa ich aj zabit.byvame na dome a najradsej mam ked cez leto pride moj syncek z vonka a pri otazke "mama hadaj co pre teba mam? uz viem kolko bije...da si na chrbat mensie tarantuly a chodi ma strasit.neznasam to,uz dostal aj po zadku.strasne sa tesim na leto,no toto je jedine preco by som sa chcela odstahovat do krajin kde niesu pavuky,kde len snezi....

Domulek

Ja sa tieš velmy bojím stanovať pretože minulý rok sme boli na stanovačke a tam bol velký pavúk ot vtedy sa bojím pavúkov .. =(

nikuša

tak ja mám taký istý probléém..a pred troma dnami ked som sa rano zobudila bol na mojej posteli velký pavuk..ja som rýchlo vybehla a začala kričať a velmi plakať..to bol šok...ja sa ich hrozne bojím..či už na obrázkoch alebo nejak inak...každý večer vyobzeram celu izbu a ani spávať neviem..iba dačo sa ma dotkne už vyskocim z posteli a kontrolujem všetko..už neviem ako dalej..z toho strachu už aj zinfarktujem =(fnuk

vikuska

Skus terapiu. Staci si vsugerovat ze ti ten maly zasran nic nemoze spravit, ani ta ohrozit na zivote takze nieje sa coho vlastne bat :)

salala

tiez si myslim, ze je to u teba az extrem toto batie sa pavukov..aj ja sa ich bojim ale nie az tak, takisto pozeram kazdy vecer po izbe ci niekde neakeho nenajdem, aby sa mi lepsie spalo v noci, ale ked je v casopise, alebo ako hracka, tak mi to nevadi, teda prezijem to... a aj stanovat chodim, len vzdy prezriem aj stan, ked idem spat..

alzbee

Ja odporucam navstivit psychiatra...ten pomaha pri roznych fobiach. A myslim, ze ta tvoja je uz naozaj extremna..Drzim palce:)