Krvny tlak

menoto

Namerany tlak este nic neznamena.
Treba pripomenut ze na sk-u statisice dochodcov su klamani lekarmi - doslova uvedeni do klamstva ze maju vysoky krvny tlak a treba im brat lieky do konca zivota.
Nemalo dochodcov v principe zomrie PREDCASNE dosledkom pouzivania tabletok ''PROTI'' vysokemu krvnemu tlaku....

Kolko ma taky spickovy sportovec pri spickovom vykone?......120/80....

Nie. Niekedy aj 250/200, hoci tieto cisla zalezia podla mnohych faktoroch. Preto meranie tlaku volne dostupnymi pristrojmi je v principe PODVOD na ludoch ktori NECHAPU na co tieto pristroje su.....

Tito zlodejoklamari zarabaju uz na viacerych urovniach: 1; najprv udostupnia LACNE merace tlaku, potom hlupakov ktori nemaju VEDOMOSTI, ani vzdelanie medicinskeho charakteru NASTRASIA ( vysoky krvny tlak, treba vam brat tabletky do konca zivota)...
2, zarabaju predajom chemickych latok ktore v nejednom pripade mozu sposobit aj rakovinu ( toto bolo dokazane v roku 1958 ze tzv BETABLOKATORY sposobovali rakovinu - studia niekde v Spojenych Statoch)....
3, no a klasicky...AK MAME MRTVYCH POBERACOCH DOCHODKU TAK SA SETRI AJ TAM.....ved len ciste teoreticky: ak mame na sk jeden milion dochodcoch a kazdy statisticky berie 400 eur mesacne tak v priemere vychadza kolko?....vypocet necham na vas....co mate urobit?...nuz volby prezidenta budu vasov prvou moznostov proces NAPRAVY a boja proti komunizmu zacat.

Dr.Drevo

Tvoja choroba je tzv. Systolická
preahypertenzia .Môže byť spôsobená rôznymi faktormi.Takýto tlak je samozrejme škodlivý porušuje steny tepnách,žilách atď. Môže poškodzovať životne dôležité orgány napríklad
obličky či pečeň, vysoký krvný tlak by mohol byť aj porušením tých obličiek ale to by si mal zvýšený diastolický tlak a nie systolický. Takéto tlakové anomálie by v tvojom prípade mohli byť spôsobené stomatologickými príčinami.

RNG

dalsi problem, ktoryneadresuju su rozne poskodene tvrdnuce rastlinne oleje a vyrobky s nimi. V zapchatych cievach je ich az 80%, 15 percent su cholesterolu a 5% rozne muneralove usadeniny.
Aj tieto oleje tvrdnu tym, ze sa oxiduju, preto uloha antioxidantov je tak dolezita, posobia aj proti zapchavaniu ciev .
A to tak isto zialbohu nie je lekarmi adresovane dostatocne
(cest vynimkam,lekarom co sa snazia riesit zdravie a jeho udrzbu inac, prirodne, od ktorych som sa to aj ja dozvedel a to sa tyka aj vsetkeho predosleho, co som tu kedy pisal)

RNG

cholesterol je len jeden z problemov, a da sa znizit velmi dobre policosanolom, prirodnym doplnkom.
Druhy problem, casto ovela dolezitejsi nez cholesteroly je homocystein, ktory zdrsnuje steny ciev, na ktore sa potom nasadaju rozne tvrdnuce tuky.
Znizenie homocysteinu sa da dosiahnut branim vitaminov B-6, B-12 a kyseliny listovej(folic acid)
Aj cievy znacne zanesene sa daju cistit uspesne pravidelnym branim lecitinu,lipazy a chelaciou.
Zialbohu, to lekari vobec neadresuju. V pripade zapcharych ciev radsej robia operacie(cistenie balonami, stinty, bypasy) co vsak problem vyriesi len miestne a je pri tom plno problemov, od pooperacnych po rozne krvne zrazeniny, ktore sa tam vytvoria ci pocas operacie, ci neskor.

Peterssen

Co sa tyka ischemickej choroby srdca, cital som skvely clanok: Strava odporúčaná Americkou kardiologickou spoločnosťou je neefektívna! na stranke -odkaz odstránený-
Je tam uvedena prehladna studia, kde konzumacia vegetarianskej nizkotucnej stravy vyrazne znizila cholesterol v krvi.

majka__

ja som sa tiez chcela opytat ohladom mojho krvneho tlaku. mam 21 a odkedy mam merany tlak, tak som zvykla mat 120/80, ktory bol oznaceny ako normalny. ale to bolo naposledy asi pred rokom. za posledneho pol roka som bola 2x u alergologicky a ta mi zakazdym namerala tlak 110/70 a raz mi endokrinologicka, kde tiez chodim na kontroly (kvoli znizenej cinnosti stitnej zlazy) namerala 90/70. vtedy som zjedla trosku grep (viem, ze znizuje tlak, tak to chapem - ale pozabudla som sa...). no ale ten tlak pri alergologicke ma prekvapil. nezjedla som nic ani nevypila, co by mi mohlo tlak znizovat (vraj magnezium znizuje tlak). za posledne pol roka mam totiz aj take jemne tocenia hlavy. moze to suvisiet s tym tlakom? mamka hovori, ze som este mlada a ze je to normalny tlak. ale potom preco sa mi casto toci hlava? a to nielen pri prudkom pohybe. ale aj taky normalny pohyb: napr. vstanem pomaly zo stolicky a sa mi zatoci hlava. alebo chodim v pohode a sa mi zacne hlava tocit. snazim sa pit dostatocne mnozstvo vody, diety ziadne nedrzim... zvyknem mat aj nedostatok draslika, ktory sa snazim doplnat paradajkami, paradajkovou stavou a inymi vecami, ktore draslik obsahuju. je teda ten tlak normalny?

majo11386

ahojte,prosim vas ja mavam problemy ze raz za cas mi pride taka bolest akoby mi stislo srdce a potom hned to prejde je to asi 2 sekundy a je to prec a potom som strasne unaveny...co to moze byt?nezistili mi na echu ani ekg nic dakujem

Peto T

Veru, ako píše RNG. ACE. Z toho "C" znamená zvýšiť dávky vitamínu C na aspoň 500mg denne. Čím viac rizikový je stav, tým vyššie dávky sú potrebné.

Pozrite kapitolu Srdcovocievne ochorenia, ale aj Vedľajšie účinky.

rizikaockovania.sk

RNG

cistenie ciev lecitinom, pouzivanie antioxidantov na spruznenie ciev, pouzivanie hlohu na rozsirenie ciev(vasodilatant, ACE), riedenie krvi enzymami na lepsiu cirkulaciu a proti krvnym zrazeninam a fibrinom, ktore zamedzuju priestupu kyslika z ciev (kapilar) do svalstva(European syndrom of coagulation),
To vsetko sa da robit na prevenciu a ochranu srdca, ciev a lepsiemu okyslicovaniu.