Hpv virus -mozem spat s muzom???

RNG

Prenesenie hpv z kondylom je ovela pravdepodobnejsie, ale aj ked ich nemas po case to tvoj partner aj tak dostane.
Proti virusom sa treba branit hlavne posilnovanim viralnej imunity, potom zmiznu aj kondylomy aj sa zmensi pravdepodobnost prenesenia. Nastickovanie a vypalovanie nie je permanentne riesenie.
Inac posilnenie viralnej imunity je potrebne aj pre desiatky inych virusov, ktore mame v tele alebo mozeme hocikedy dostat.

alzbee

No tie kondylomy su genitalne bradavice-tiez ich sposobuje HPV..take vyrastky v okoli posvoveho vchodu, ale v horsich pripadoch napadnu aj vnutro. Ja ti radsej nechcem tvrdit, ze ci mozes, ci nemozes, lebo nie som doktorka:)...alebo vyskusaj zajtra zavolat k tvojej lekarke, co ti povie. alebo vyskusaj napisat do Otazky pre RNG-on mozno bude vediet:))

pariles

aha, co je to vlastne kondylony?ja mam napadnuty kusok tkaniva,...o kondylonach nic neviem..takze odpoved je mozem ?

alzbee

Ahoj. No nechcem radit hluposti, ale aspon napisem, ako to vysvetlila mne kozna (a dufam, ze som ju dobre pochopila:)) kedysi som mala kondylomy, cize mi je jasne, ze virus HPV mam stale v sebe aj ked uz odvtedy presiel rok...v tom case som pochopitelne mala zakazane spavat s priatelom, aby sa nenakazil tiez (lebo ani kondom nebol dostatocna ochrana). Tak som sa jej pytala, ze ako to bude, ked mi uz kondylomy zmiznu, ale virus budem mat v sebe. A ona mi povedala, ze vtedy ho uz nebudem moct nakazit...vraj riziko hrozilo iba vtedy, keby som s nim spavala v obdobi, ked som tie kondylomy aj mala viditelne...takze tolko z mojej skusenosti...