Som chudokrvna a chyba mi zeliezko, tabletky nepomahaju, co robit?

mucinko

Ushko,

mineralka Korytnica, v sklenenych flasiach, v niektorych obchodoch ju dostat. Je to velmi zelezita voda a robi dobre na chudokrvnost, i ked nevyzera najlepsie, lebo v nej plavu supinky zelezitej usadeniny. Ale chut ma vybornu, neboj. So spenatom sa netrap. Obsahuje sice dost zeleza, ale telo si to zelezo nevie z neho vziat, takze Tebou len preleti, a zbytocne.
Dobra je cvikla, hlavne doma uvarena, bez konzervacnych prisad. Neviem, ci to este dostat, ale v drogeriach mavali zelezite "vino". Ak to nedostat, da sa nahradit bazou - bud stavou z bazy alebo dzemom. Ribezle,hlavne cierne, ale aj cervene, cernice, maliny - teraz je sezona. Inak aj cervene vino, ale s mierou. Granatove jablko, kakao a cokolada je tiez dobrym zdrojom zeleza. Z tej bazy sa robi taky domaci liker, ktory sa v minulosti pouzival vyslovene proti chudokrvnosti. Neviem na to recept, ale spytam sa kamaratky, ona to bude vediet, potom napisem. Zdena 003 spravne pise, ze aj maso, hlavne tzv. cervene maso, cize hovadzie, divina. Hydina je biele maso, z toho sa vela zeleza neda ziskat. Trstinovu melasu, ktoru odporuca femka, som tiez brala, ale je to dost take nechutne a v prilis velkom baleni. No a nakoniec aj vajecne zltko obsahuje vela zeleza. Dobre je vymiesat surove zltko s krystalovym cukrom, ale musis mat naozaj cerstve vajicka. Mozno to neznie dobre, ale je to dobre.
Tak vela stastia,
Mucinko

sarah parker

mohla by si jest viac listovej zeleniny, spenat, salat a podobne. ale ak sa vies dostat k prirodnemu pramenu mineralnej zelezitej vody, mohla by si nejaky cas uzivat takuto vodu. obsahuje vela ionov Fe, mineralka balena je nutne zbavena zeleza, aby sa nerobili neesteticke oranzovocervene usadeniny.