Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

dd

smutna, presne ako si napisala, nikdy nevies, co sa moze prihodit..aj ja som mala termin dva tyzdne neskor, ako sa dcerka narodila..ktovie, mozno budes rodit presne na termin, mozno tyzden skor a mozno budes prenasat..ale je lepsie byt pripravena, ako potom v poslednych chvilach balit a zhanat sa..tie veci, co Ti este chybaju si pozhanaj cim skor..ja som mala na pupcek dcerke ten lieh, kupis ho v lekarni..a mala som so sebou aj obrusky a masticku na zadocek(kazali doniest aj lieh, aj masticku a nakoniec to tam bolo..).a ako napisala meggy, vezmi si bud podbradnik, alebo ak mas, klasicku latkovu plienku..

ex

AHOJTE. NEVIETE O NEJAKYCH DOBRYCH PLIENKACH V POLSKU? MYSLIM DOBRYCH AJ CENOVO AJ KVALITOU - NIECO AKO PAMPERS U NAS. AK VIETE, ODPISTE, KDE SA DAJU KUPIT A ZA AKU CENU. DAKUJEM PEKNE.

meggy10

smutna ja som na pupok nemala nic malemu sa hned krasne zahojil, a potrebujes plienky, masticku, obrusky aj nejaky podbradnik take male casto grca, a pre seba kosela je praktickejsia, ale touz je na tebe co si vyberies. a nezabudni nejaky detol , alebo nieco na ranu.

smutná1

no tak som sa dala do toho balenia...velmi sa mi síce do toho nechcelo ale tak už musím :-) síce svokor hovorí, že mám ešte čas, termín mám presne za mesiac, ale človek nikdy nevie.... brali ste do nemocnice pre bábo aj mastičku a obrúsky??? alebo to netreba??? a ten lieh na pupček predávajú normálne v lekárni?? ešte ten mi chýýba, inak by som mala mať už skoro všetko :-)) a pre seba mi chýbajú ešte tie jednorazove nohavičky a vložky..... nejako sa nemožem k tomu dostať :-) aaa musím mať nočnú košelu alebo stačí aj pyžamko??

dd

smutna, radsej sa pobal, lebo ked Ta to chyti v prostred noci nahodou, budes mat dost toho, ze uz to zacalo, nie to este sa bavit s balenim veci..ja som mala zbalene dost popredu a veru som bola rada, ked mi v noci o stvrt na jednu odtiekla plodova voda, len som povedala manzelovi, ktoru tasku ma vziat a bezali sme do porodnice..
co sa tyka toho pratia, ja som prala vsetky vecicky dcerke, aj zehlila asi tak do jej 9mesiacov.potom som urcitu dobu nezehlila tricka, ani pyzamka, ale opat som sa k tomu vratila, vyzera to lepsie, ked su tie veci ozehlene..nezehlim jej akurat take veci, na ktorych nevidno, ked nie su ozehlene..a tiez sme prali vo viacerych praskoch, ale dcerkine veci sa snazim prat zvlast a ostala som pri lovele, lebo krasne vonia a aj vona vydrzi, ja som s nou maximalne spokojna!

meggy10

smutna ja som sa posledny mesiac pred porodom sakramensky nudila a ja som neprala nic, ani ziadne exemy nemal ani nema mozem mu prat v hoci com a nic este ani jednu vyrazku nemal ani na zadku, ani potnicky a ani tie supiny na hlavicke maly je taky odolny, nemusis vsetko robit aby to bolo co najlepsie a prat v lovelach vyskusaj najprv normalne ci aj tvoj maly nebude odolny.

smutná1

babyyyy ako sa inak máte vy a vaše detičky????? ja sa doma už straaaašne moc nudím... mamina mi hovorí, že by som sa mala už pobaliť do nemocnice....ale ked mne sa do toho nejako moc nechce :-( asi preto, že mám z toho strach... pýtala som sa, či mám oprať aj nové vecičky a jedny mi hovoria, že hej a druhý, že načo....tak neviem...vy ste prali??? inak počula som, že prvorodené detičky sa zvyknú rodiť neskôr, ako je termín...je to pravda, ale sa to len hovorí??? ja už by som to chcela mať najradšej za sebou.... ledva sa hýbem :-)) som ako taký sloník...a pritom mi už ani moc nechutí papať...

bublik

aj my mame deku na hranie aj tymi oblukmi na hracky, je to super vec, odporucam. lezadlo by tiez bodlo lebo maly by uz sedel len to este nevie, a strasne rad je napriklad v sedacke, len vraj to nie je zdrave tak ho tam moc nedavam. no ma to velmi rad lebo ma prehlad :-)

smutná1

No ja by som ten baldachýn veeeelmi chcela..je to také krásne na tej postielke...a už som aj našla tak okolo 38 eur...to sa ešte dá....aaa tiež som si to rozmyslela s tým lehátkom...kúpim radšej tú dečku na hranie...to vyzerá lepšie :-)) waaa stále sa mi sníva o malom, že ho už mám... tak rada by som ho už držala v náručí...ale už sa mi to kráti, to sa mi zdá že sa to nenormálne pomaly vlečie...nie mesiac ale ako keby rok :-)))
aaa inak, ešte stále nemáme vybrané to meno...no celkom sa nám začalo páčiť meno Alex....dá sa, nie?? lenže nie je v kalendári...kedy má potom meniny???