Kontaktne sosovky, kto ich nosi pomozte...

lenoccka

katarina, mozes sa malovat, ale najskor si daj sosovky a potom si rob cely make-up. Ja sa dokonca malujem viac ako ked som nosila okuliare, lebo cez tie mi to aj tak nebolo dako moc vidno... A ked si budes odstranovat make-up, tak si najprv vyber sosovky a potom sa umyvaj :)))

annie

ja nosim sosovky asi 4roky a nemam ziadny problem...mam mesacne a su fajn.obcas sa aj mne stane ze ked si rano dam do oka sosovku tak ma to reze alebo nieco podobne.chcem povedat vsetkym co maju tento problem ze to vobec nemusi byt prolem v sosovke.sosovky su vacsinou vzdy ked ich vyberiete z roztoku ciste,samozrejme ak sa o ne starate tak ako treba.problem je teda v tom ze niekedy sa moze stat ze ked si chytime oko aby sme si sosovku zalozili, prasknu nam tie male zilky v oku.volnym okom ich tazko vidiet ale su tam.ked sa na ne prisaje sosovka vyvolava to ten pychavy pocit.takze sa netreba znepokojovat a staci ak so sosovkou trosku pohybete a ono to po chvilke prejde :-)

lally

Ja nosim sosovky 5 rokov. Zo zaciatku musis vyskusat viacej typov aby si si nasla ten pravy a spravny typ pre Teba. Nikdy ma zo sosoviek neboleli nejako oci, ale mala som niekedy divne pocity ako piesok v oku, to boli sosovky Bausch&Lomb a nosila som ich asi 2 roky aj ked to nebolo super stale to bolo lepsie ako okuliare. Vadilo mi strasne cistenie sosoviek, lebo sa mi zdalo, ze su vzdy spinave nech ich akokolvek cistim. Neskor som skusila dvojtyzdnove B&L tie boli o mnoho lepsie a uplne mi sadli, a cely den som nevedela ze ich mam az kym som ich nemusela vybrat a cistit a rano znova ten isty proces. Pred dvomi rokmi som presla na jednodnovky od Johnson&Johnson a tie si neviem vynachvalit. Su financne narocnejsie lebo 15 parov stoji okolo 1,300sk niekde ich teraz zlacneli na 1,100. Ale ked si pomyslis, ze nemusis kupovat roztok co su dalsie peniaze, rano nasadis, vecer vyhodis tak to stoji za to. Uricte ich odporucam. A ak by si nechcela jednodnovky tak urcite skus iny typ ked aj messacne, lebo podla mna ti tento typ nesedi. Drzim palce.

Lea 02

Poradte mi prosím, čo mám robiť, ak má štípu kontaktné šošovky vyskúšala som ich no hrozné ani som ich nemohla k oku priblížiť ...

wogo

Nosil som sosovky 5 rokov ... pohoda ..ale sralo ma to napr na kupku, ked na mna ludia volali a mavali mi a ja som ich nemal nasadene som sa citil jak slepy pampuch... Pred pol rokom som siel na laserovu operaciu oka ... prvy den, dva ..to bolo utrpenie .. este taky tyzden si zle videl(hmlisto,rozmazane,precitlivelo na svetlo) ..ale s postupom casu tieto prirodzene reakcie oka na laser ustupili ..az sa stratili ..teraz si vychutnavam nadherne vyhlady vokol seba a citim sa akoby som na niektorych znamich miestach bol prvy krat v zivote...nadhera... Poucenie: Ser na sosovky, tahaj na laserku!

angelique

ja nosim kontaktne sosovky a poviem ti, zo zaciatku to bola pekna show. Ten ocny lekar sa ma ani nespytal, ci mam citlive oci a dal mi sosovky s normalnym roztokom, cize som minimalne dva dni nemohla otvorit oci, ako ma to stipalo. Vtedy som este nevedela v com bol problem, no teraz uz viem, ze je dolezite pouzivat roztok ktory vyhovuje tvojim ociam, sosovky si nasadzovat cistymi rukami (len ak mozem poradit neumyvaj si ich predtym mydlom ak nechces aby to bolo este horsie), a pravidelne ich menit, podla toho na kolko dni su. Teraz uz sosovky beriem ako sucast mojho zivota a aj ked ma to rano dost znervoznuje si ich stale nasadzovat, cez den ich ani nevnimam. Samozrejme, najdu sa aj tie typy ludi, ktori proste sosovky neznesu. Nenechaj sa odradit prvymi dnami a tyzdnami, hadam si zvyknes. Tak drzim palce.

lulu11

ja nosim sosovky 2 roky a obcas sa to stane,niekedy su vadne sosovky,skus inu znacku a pozri sa dobre ci si ich nedavas opacne,vtedy to stipe:)

bambulkaaa

ahoj sosovka:o))ja nosim cocky uz 3 roky a toto sa mi nestalo ani raz...ja si myslim ze daco nie je v poridku tak skus ist za lekarom