Vyznate sa niekto v zlate?

Príspevok v téme: Vyznate sa niekto v zlate?
milovna

Jedna sa o kvalitu zlata na svadobne obrucky.

chceme si kupit obrucky ale ako vydim v obchodoch si rozne druhy cien.napr.videla som zza 75 eur obrucku za 100 eur a aj za 400.v com sa to lisi?ved zlato je zlato nie?rovnaky matrial a ma rovnaku zivotnost,kvalitu?dakujem ak sa v tom niekto vyzna.chcem proste aby nam do vydrzalo do smrti

siu4

a k tomu porovnavaniu so striebrom-vela ludi ,co poznam si roky kupovalo sperky zo striebra a presli na biele zlato,pretoze striebro nema ziadnu cenu

siu4

Mozno niektore obchodaky preferuju viac biele zlato,ja nejak nemam pocit,že bieleho je viac.Podla mojich skusenosti sa viac ludia priklanaju k zltemu,lebo je to klasika.Stale je v mode nieco ine,raz zlte raz biele,je to vec vkusu.Ako napr.raz bola v mode čierna elektronika,potom prisla do mody strieborna a tearz sa to zase meni na ciernu.Ta tak je to asi aj so zlatom.

aknitka

celkom ma zaujala vaša diskusia biele zlato versus žlté. ja som bola obzerať náušničky pre novorodeniatko a z bieleho zlata ich mali asi raz toľko ako zo žltého. tiež som sa pýtala, že prečo a predavačka mi odpovedala že vraj sa dokázalo že biele zlato je menej alergizujúce ako žlté. že drvivá väčšina si pre bábätká práve z tohto dôvodu kupuje náušničky z bieleho zlata. ja som aj tak bez ohľadu na toto chcela kúpiť z bieleho lebo to bude pre moje budúce krstniatko a budúca maminka viacej preferuje biele zlato.
mne osobne sa viac páči žlté zlato.

malaalam

lebo vela mladym ludom a zenam sa nepaci zlte zlato...mne sa paci biele zlato ovela viac, aj obrucky su z neho krajsie, je to vec vkusu..

poznamtotiez

My sa asi nechapeme:((( Ja som sa pytala, preco je vsade teraz protezovane biele zlato VERSUS zlte zlato. Zlteho zlata je pomenej, vacsina prstenov je zo zlata bieleho, vsetky moje rovesnicky maju zasnubne prestene aj obrucky z bieleho, len ja mam zo zlteho zlata. Nepytala som sa na porovnavanie so striebrom.

siu4

lebo kazdemu sa paci nieco ine a ludia zrejme prisli na to,ze zlato ma a stale bude mat hodnotu.takze sa podla mna oplati viac investovat do bieleho zlata ako do striebra.Moj nazor,mozno to tak nieje

poznamtotiez

siu4 ak si este tu, tak by som sa ta rada spytala, preco teraz fici biele zlato. Mne osobne sa nepaci, lebo mi pripomina striebro, ale zda sa, ze ho vo vsetkych predajniach propaguju. Preco je to tak? Dakujem za odpoved.