Vsi znicili mojej mame vlasy zivot

Príspevok v téme: Vsi znicili mojej mame vlasy zivot
dcerka

asi pred 3-4 rokmi mladsia sestra doniesla zo skoly vsi,preniesla ich na mna aj na mamu,skusali sme vsetko,ale ani po pol roku sa nam ich nepodarilo zbavit,moja mama-vecna pesimistka so slabou vydrzou a nervami bola z toho taka rozpolozena,ze sa dostala az do nemocnice,kde bola dvakrat prvy raz 1,5 mesiaca druhy krat 3 mesiace,zatial nas babka vsi zbavila

odtvtedy presli 2 roky a je to tu opat,dostala som vsi,nevedno odkial,mama sa mi stale stazovala,ze nieco citi este odvtedy,ale neverila som jej...ona je taka samotarska,cely den travila v kuchyni,bez nas...teraz sa jej tam pokazil televizor,takze chodi k nam do obyvacky-je blizsie nas

takze mohla by stale neobmedzene tie 2 roky stale tie vsi mat???je to vobec mozne???

navrhla som nech si oholi hlavu a kupi parochnu a pocka kym vlasy dorastu

lenze ona vravi,ze tie vsi ziju v pokozke ,ma z toho vsetkeho na hlave -sampony,cesanie...1 vacsiu chrastu a citi ako by to mala pod nou...je to vobec mozne????

nikdy tomu nepochopim,ale bolo by to vysvetlenim mnohych veci,ak by to bola pravda

lili.sweety

Ja keď som si našla vši na hlave mala som ich zopár, nebolo to až také hrozné, tak som sa ich rýchlo zbavila pomocou liquido duo a keďže si farbím vlasy tak určite aj farba čo to urobila s nimi :P stačí byť trpezlivý a venovať sa tomu naozaj pečlivo :)

dollymrazova

Ja som prvý krát mala vši ešte v škôlke a nebrala som to tak že mi ostrihajú vlasy alebo čo ..No vši som si na hlave našla 2 dni pred stužkovou :-O..bola som úplne v koncoch ..robila som všetko umývala som si vlasy 5-krát za sebou sušila , žehlila a neviem čo ..a na druhý den mi tie mrchy stále behali po hlave , to už bolo ale den prd stužkovou a ja som len plakala od zufalstva , nakoniec som už úplne v koncoh siahla po šampone čo sme mali doma ..a teraz sa podržte. šampon ktorý dávame nášmu psovi .Vôbec mi z neho nevypadali vlasy ako niekto hovorí. šampon už moc nepredavaju ale na nete ho zoženiete nieje ani moc drahy , vola sa ORTHOSAN a je to penový šampon , je natoľko účinný že som nemusela ani vyčesávať hnidy ani nič :-)

levanderka

zabaly v alpe pomahaju.ja som dala do takej flasticky s rozprasovacom, este par kvapiek cajocnikoveho oleja a striekala sestre na vlasy.dala celofan, nechala posobit pol hodinu, potom zmyla.potom sme vlasky premyvali orechovym zaparom.ale teraz listie nie je.a hnidy treba vyberat,my sme jej vyberali 2x denne po 2-3 hodiny, kedze mala dlhe a huste vlasy.uplne celu hlavu treba prejst kusok po kusku.najlepsie ich davat do vody s alpu a potom splachnut.obliecky menit,vysavat.

zúfalá mama

tak,ja sa trápim druhý deň,chlapec mal vši,tam to velmi jednoduco vyriešila mašinka, ale dcéra...... husté vlasy po pás som radikálne skrátila,behom dvoch dní som vlasy obliala alpou,umyla šamponom,zafarbila,vyžehlila žehličkou,na noc zábal,vyčesávanie.... vši som síce nenašla ale hníd je vela, vela je ich aj vysušených, ale nie všetky.... tak mám strach či sa vôbec toho svinstva dá zbaviť máte niekto naozaj osvedčenú a účinnú rad? som zúfalá

elen666

že vraj pomaha zehlicka na vlasy..vazne sa nesmejte, pretoze to uplne vsetky vypali......a potom to už iba poriadne vycesat.......skuste,

prevencika

ahoj ale nestačí sa zbaviť len vo vlasoch vši ale aj dobre si popozerajte čo máte doma deky.. taktiež postelné pradlo, plyšákov, podušky. atd atd všetko oprať.. hrebene kefy všetko vyčistiť...

Eliz

..Cawte..Mam 14 rokow..a som 8-čka.. pred 3rokmi som mala vši.. a tento rok sa mi o5 vrátili..ale nechápem prečo ich mam ja ??..a ked vyhlasia v skole..tak ich nikdo nema.. alebo sa nikdo nechce priznat ..alebo newiem čo !..mam dlhe vlasy..a nechcem si ich dat ostrihat..pretože sa o ne dobre staram..a mam ich rada ! a svoje vlasy by som za nic nedala..ked som bola 5-čka.. tak som si ich musela ostrihat.. dost nakratko..a trvalo mi dva roky kim mi naarastu.. a teraz si ich nenechám zobrat ! ..kupili sme šampon parasidose .. umyvam si s nim ako sa dá .. potom sme kupili..Všiven..davam si zabal.. rano ..alebo wecer..mama ide kupit este ten dobry hreben.. ked si umyvam..po umyti.. si hned vycesavam a vypadli mi aj okolo 5 ( velke aj male vši) vajička stale mam...a hovoria že biele vajicka su už suche mrtve ! dufam že to je tak !..po týždni co som bola doma.. som mala cistu hlavu..mala smom už len zasusene mrtve vajicka.. hlava ma neskrabala ..prezrela ma aj doktorka..a povedala že mam už len mrtve..ale nadalej som si umyvala..dosla som do skoly..a teras po dvoch dnoch..dojdem domou umyvam si..skrabe ma hlava..a vyceme si 3 velke.. a par malich!! neviem ako toje možne.! ked som mala istu hlavu ! ..dost trpim kedžde ma boli chrbat ..a krk ako sa musim zohinat do vane..a mam dlhe vlasy..je to dost do placu..ked sa mi tak skodia vlasy..a svrbia ma..a stale len umyvat ..atd! urcite to zažili aj ine baby ! a je mi to dost luto..v skole to nechcem hovorit..spolužiakom ..pretože viem aki su.. jedine sa s tym zdoverim kamoske..ta nema. vši..ale hodikdo mose mat a ja za nich trpim ked sa nevedia priznat..aProsiiim vas pomožte mi co na ne mam dat prosiim !!=(( surne potrebujem opoved!dakujem,..

denykka

Ahoj moja
Vasa rodina sa tak trapi?
Je mi to luto

v lekarni na vsi existuje sampon-musis ho mat najlepsie aj cely den-najlepsie na vecer a rano si umyjes-na vsi-je to poriadna chemikalia-ktora by mala znicit vsi aj ich deti-ale po umyti je dobre ak kazdy jeden pramen prejdes a z nechtami zosunies gulicky(vajicka vsi)a potom ako ich zosunies ako goralku musis ju prasknut medzi nechtami-prsty ich neprasknu

Ja sa vsi ani tak nebojim-ja skor som psychicky a nervovo hotova z blch-tie ma poriadne vytacaju-je to bohuzial zadrhel-lebo robim s ludmi ktore vsi casto a blchy maju-bohuzial-neda sa uplne vyhnut blcham a vsiam-ale je to aj tym ze ked sa velmi snazime o zbavenie sa votrelcov po case sa ich zbavime-pouzivame pripravky, dodrziavame hygienu-extremne a ked vymyznu prestaneme s atak starat o extremnu hygienu a vtedy su zasa blchy v zivle-najlepsie je si vlasy nafarbit na blond-hoci to nie je 100 pro-castejsie sa pustaju do ciernych vlasov a tmavohnedych-a blchy radi skacu na biele veci.
Treba mame povedat ze su aj horsie veci ako blchy a vsi- rakovina a takdalej-dakde vypadnut von na vylet a na chvilu vyrelaxovat nervy-clovek aj zabudne na male potvorky. tO JE TIEZ ZVIETATKO A CHCE ZIT-AJ KED NAS TO STRASNE VYTACA-ALE VI M VIAC SA VYTACAME TYM RADSEJ NAS HRYZU...VYKASLITE SA NA TO-RADSEJ V KOPE A S USMEVOM AKO ODDELENE A S DEPRESIAMI