Ma niekto skusennost s HAK Minisiston?

luskacik

S Minisistonom som začínala pred pár rokmi kvôli upraveniu cyklu. Všetko v pohode, žiadne vedľajšie účinky, bolestivá menštruácia bola takou stále, možno som mala trochu väčší apetít. Potom som ho vysadila. Pred rokom som dostala nejakú prírodnú novinku čo bola vtedy na trhu, ktorá mi však nesadla, bývalo mi z nej zle, hlava, žalúdok, jedno s druhým. Dnes mám opäť Minisiston, pochválila som ho pred lekárom, takže mi ho rovno predpísal, aspoň nemusím skúšať zase nejaké "zázraky". Tak dúfam, že moje telo naň bude reagovať rovnako ako predtým :)

nikki.7

ahojte. tbl minisiston boli moje prvé antikoncepčné.

Bolo to asi pred 10timi rokmi.Vtedy som sa bezhlavo vrhla na prvé,ktoré mi odporučila kamarátka. Ani ma lennenapdalo,že to može mat aj vedľajšie účinky.

Minisiston som užívala asi pol roka a za toho pol roka som pribrala 12 kg.

Síce som prešla na internátny život,ale nemyslím že som sa prežierala.

Jednoducho tie hormony mnou hrozne zatočili.

rikarr

ahojte
ja som minisistol uživala asi 7 rokov s menšimi prestavkami ked som bola tehu :) planovane samozrejme. a nemala som s nou žiadne problemy,nepribrala som, nesposobovala mi žiadne problemy iba sa mi velmi znižila chut na sex....tak som ju teraz po tych rokoch zmenila a uvidime

jajca

Ja užívam Minisiston rok. Za ten rok som pribrala, ale nepripisovala by som to antikoncepcii, nakoľko som prestala športovať a začala som žiť trošku pohodlnejšie. Takže toto je tiež individuálne, pokiaľ sa nebudeme prežierať a budeme sa hýbať, pri Minisistone nepriberieme :D Menštruácia je pravidelná, nemám bolesti, pleť tiež bez vážnejších problémov. Osobne si myslím, že je vhodný pre dievčatá ktoré začínajú s antikoncepciou. Ale ja tiež už uvažujem o niečom trošku lepšom a drahšom, lebo Minisiston moc zdražel na to, že neposkytuje tie vedľajšie výhody :)

ewusi

tabletky minisiston sú čisto hormonálne. Nie sú na upravenie pleti, vlasov, nechtov, sú určené len na upravenie cyklu a samozrejme proti počatiu.. Ja ich užívam 2 roky. Pred rokom som za mesiac paltila 4€. Teraz sa ich cena zvýšila na 10, no účinky majú rovnaké :D...takže chcem antikoncepciu zmeniť. Už je aj tak čas...

akinom007

Ja som ho uzivala ako moju prvu HAK. Uzivala som ho 1,5 roka. Spociatku ZIADNE problemy. Nepribrala som, zmizli bolesti pri menstruacii, bola pravidelna, plet sa upravila (ale nemala som vela akne pred uzivanim, len sem tam nejake ), prsia sa zvacsili cca o pol cisla, citila som sa pohode. Po roku aj pol akoby "prestala " ucinkovat, zacali mi obrovske bolsti pri menstruacii take ako som mavala ked som neuzivala HAK. Potom som minisiston zmenila

Faith

takže beriem ju už rok a pol nemám s ňou žiadne problémy, nepribrala som, pravidelná menštruácia takmer na hodinu presne :-) jediné čo mi vadí je to že pokožka sa mi neupravila.. :-( ale čo už.. nie ej ani veľmi drahá síce za posledné dva mesaice sa jej cena zvýšila o 3€

sashinka

ja uzivam Minisiston pol roka a zatial sa ziadne vazne problemy nevyskytli, ani som nepribrala nic. Trosku sa mi zväcsili prsia ale to je tak asi vsetko.

ChanceToBe

ja ju uzivam uz rok a zatial sa ziadne problemy neukaazali ... plet je v podstate taky tyzden pred menstruaciou trosku problematicka ale potom sa znova upokojiiii a vahaa je stale rovnakaa akurat sa mi konecne aj boky vyrisovali :D co je pozitiivum ...