Nedostatok vitaminu B12

Príspevok v téme: Nedostatok vitaminu B12
nadoska

Dobry den, navstivila som gastroenterologa kvoli castej stolici a nepriberaniu. Dal mi urobit krvne testy na vsetko mozne od lepku po kyselinu listovu. Vsetko bolo v poriadku okrem nizkej hladiny B12. Pamatam si, ze ako decko som chodila na injekcie s B12, ale nejak specialne som nepribrala...Maso a vajcia jem, takisto ako kazdy den si davam multivitaminy. Preco mam malo B12? Moze to byt preto, lebo mam nieco so zaludkom, kedze mam casto stolicu a jednoducho sa to nevstrebava?
Trapi ma unava a vypadavanie vlasov. Beriem skoro 2 mesiace Euthyrox a nezlepsuje sa to. Moze to mat nieco do cinenia s nedostatkom B12? Dakujem.

nadoska

Lekarka povedala, ze B12 bud injekcie alebo sprej do nosa. Nechala mi odkaz na mobile, tak som o tom este s nou nediskutvala osobne. Ale vraj nie kazdy moze tie nugety pod jazyk, som citala na nete. Tak uvidim. Injekcie nechcem urcite.
Myslite, ze potom priberiem? Jem vela a hlavne casto a nic, z casti su to geny, ale aj tak.

nadoska

Dakujem. Gastroenterolog patra po pricine castej stolici - napriklad aj vypijem trochu caju a utekam... Akurat vcera som absolvovala UGI a SBFT vysetrenia. Pila som barium a pozorovali, ako mi to prechadza crevami a slo to teda rychlo. Vysetrenie moze trvat az 6 hodin, ja som bola hotova za hodinu a pol. A samozrejme, po 4 deci som musela do piatich minut ist na zachod...Vysledky budu v pondelok, tak hadam sa dozviem co a ako...
A co prosim moze sposobovat to, ze mi vypadavaju vlasy (pozorujem pri cesani a umyvani), ked na to ani Euthyrox neucinkuje?

RNG

Inac dobra forma doplnku B-12 je sublingualna(pod jazyk) kde sa priamo cez sliznicu vstrebava do krvi, velmi ucinne, az vyse 80%. Su na trhu sublingualne ninitabletky , tiez kvapky pod jazyk.

RNG

B-12 sa velmi slabo vstrebava z potravin, drviva vacsina sa znici v zaludku.
Niektore probiotika v crevach vyrabaju B-12, ktory sa potom v crevach dost efektivne vstreba.
Problemy s travenim, co tu boli naznacene(casta stolica) treba odstranit a to nielen kvoli vitaminu B-12 , ale aj roznym inym latkam, ktore pre nas spravne pracujuca crevna flora vyraba(az 70% nasich obrannych latok je z probiotik)a tiez zlepsenej absorbcii inych potrebnych zivin.
Prostriedky na to su kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika.