´´hlupa´´ kamaratka

Príspevok v téme: ´´hlupa´´ kamaratka
ellyy

mam jednu kamaratku...jej problem bol, ze uz je davno dospela a ma teraz pracu, nikdy s nikym nechodila ani nic doma mala brutal problemy, ona je najmladsia z nich ma starsiu sestru a brata a rodicia uprednostunuju ich, jej surodenci uz maju vlastne zivoty a ona kym zije s rodicmi musi sa podriadovat tomu co povedia..nikdy jej nic nekupili na oblecenie musela ona chodit na brigady aby aspon nieco mala teraz zasa ked pracuje tak rodicia jej zakazuju holit sa, do obchodu chodia s nou a oni jej vyberaju oblecenie co moze a co nemoze prikazuju jej kedy ma prist a podobne...co je podla mna chore a ma 22 rokov...
a teraz sa dostavam k tomu hlavnemu dovodu zacala pracovat a tam sa zamilovala do zenateho muza...ktory mal rodinu aj deti...takto spolu udrziavali vztah skoro rok a chodili aj po meste za rucicky...potom jej dal z nicoho nic vraj kopacky a povedal jej ze je k***a...ona sa psychicky zlozila a zacala si s jeho najlepsim kamaratom, aby dosiahla aby ziarlil, lenze jemu islo iba o sex...a len ju vyuzil...v praci ju kazdy chytal za zadok...a nazyval ju k****a a stetka...potom si zase niekoho nasla a zase sa s nim vyspala...teraz chodi stale do sexzoznamky a vravi ze aj ona chce niekoho vyuzit na sex a potom odhodit...co je podla mna uuuuplna hlupost pretoze dievca nikdy nemoze nikoho zneuzit vzdy to bude len ona a sama seba strapnuje...potom vsetkom sa psychicky zlozila bola u psychologicky ktora jej skoro vobec nepomohla len hikala nad nou ze co robila a chodila po vesticiach a cakala co sa stane,

raz mi napisala ze ake ma problemy a ci sa o tom neporozpravame a ja ze dobre ze mozme ked som sa jej opytala co jej na to povedali jej jedine dve kamosky tak ze nic ze iba mlcali a boli ticho...tak chcela vediet odo mna co si o tom myslim...moja rada bola: po prve nemala si si vobec nic zacinat so zenatym muzom, bola velka hlupost proste to najhorsie co si mohla urobit zacat si s jeho kamosom ktory bol kedysi jeho kolega len aby si dosiahla aby ziarlil...co si si myslela ze sa k tebe vrati?? zivot nie je ako telenovela...dalsia vec sa necudujem ze co si o tebe v praci myslia ked im vsetko dovolis aj aby sa ta dotykali, das mu facku a hotovo...proste som jej povedala co si myslim. Podla mna je tam problem s rodicmi a ona sa snazi osamostatnit najst niekoho kto ju bude milovat, ale neuvedomuje si ze co robi. Oblieka sa vyslovene ako stetka, vysoke topanky, mini sukna...no jej to vobec nepristane...zufalo tuzi po laske ale na to aby nasla lasku musi zacat milovat seba...Co si o tom myslite a co by ste jej vy povedali??? Chcem vediet aj nazor niekoho ineho...od vtedy sa so mnou vobec nerozprava a je strasna negativistka...

jajka001_

Ked Ta poprosim, aby si ma vypocul a Ty mi zacnes davat dobre rady,
potom si neurobil to, o co som Ta prosil.
Ked Ta poprosim, aby si ma pocuval a Ty si myslis,
ze mi musis vysvetlit, preco sa nemam citit tak, ako sa citim,
nepochopil si, co od Teba ocakavam.
Ked Ta poprosim, aby si ma pocuval a Ty zacnes robit nieco,
cim chces dat do poriadku moje problemy, tak ma to sklame,
nech to znie akokolvek cudne...

Ak chceme, aby nas niekto pocuval, musime ho vediet vypocut.

ellyy

budem sa cervenat:-D:-D tak kamaratime sa par rokov...ale je to fakt tazke, sice je baran ale niekedy mi pripada ako skorpion nikdy neviete ako sa v danej chvili zachova..a vo vsetkom je negativna, na nicom nevidi nic dobre ako kazdy ked ma nejaky problem mysli si ze sa mu zrutil svet a ze niet cesty spat ale ja som poznala jedno dievca ktore to malo brutalne tazke a chodila vysmiata ako leco a nikto netusil ake ma problemy doma...rodicia sa na nu vykaslali ked bola na ZS a jej sestra na SS obe si museli zohnat byvanie lebo nemali nic...proste rodicia sa na nich uplne vykaslali sami si zohnali byvanie, brigadu a ta starsia este platila mladsej skolu a stravu no vsetko...a este chodili aj po sudoch...co tiez nieco stoji..obe su sikovne maju vynikajuce znamky v skole a robia co musia..kamaratka dostala aj moznost na to aby sa odstahovala od rodicov no nejak to nevyuzila...musim ju donutit aby sa vzchopila a zacala nieco robit so svojim zivotom ak si mysli ze jej vestice pomozu tak na to nech zabudne vestica jej nema povedat ze co ju caka a ona cakat kedy sa to stane ale ma ju to donutit najst nejake riesenie..alebo si ho vybrat a nie cakat. miesto tych penazi co vyuzila na vestice si mohla odkladat peniaze na byvanie...tiez nema ani ziadne zaluby proste nicomu sa nevenuje a to je dost velky problem pretoze kazdy by mal mat nieco pri com sa odreaguje.
a ci som dobry psycholog tak to neviem:-D:-D ako poradila som uz velmi vela kamaratkam a dobre, ale toto je uplne nieco ine...podla mna si to vyzaduje aj nejake psychologicke hry ako napr. nech napise ako vidi samu seba a tak podobne...a dohovarat jej tiez velmi nechcem ako mate pravdu lebo vacsinou to ma uplne opacny efekt a cas sa spat vratit neda no ineho cloveka z nej zo dna na den neurobim:-D to sa neda a predovsetkym ona s tym musi chciet nieco urobit, dakujem za rady dam vam potom vediet ze ako to dalej pokracuje:-)

darika

elly
Ja ti tiez drzim palce,musis byt naozaj dobra kamaratka,ked nechces aby tak klesla.Len si daj pozor na to,ze ak je ona uz v tom jej svete spokojna,moze byt pre teba velmi tazke ju vratit spat.Moze to byt krute aj pre teba,pretoze jej sa to mozno nebude pacit a moze tiu aj slovne ublizit.Niekedy to tak byva.Chces pomoct a dostanes facku.Musela by si byt dobry psycholog a aj ten niekedy ma problem pomoct.Takze ja ti drzim palce a ked raz vyjdem na zlu cesticku,ozvem sa ti sama.Ber to ako kompliment.

jajka001_

myslim ze dievca si kritiky uzije dost doma, takze taky pristup jej vobec nepomoze - automaticky to berie ako nieco negativne, aj ked mas pravdu. urcite si uvedomuje, ze spravila chyby, skor potrebuje pomoct, co s tym, ako dalej. mala by si jej zavolat, ak jej chces naozaj pomoct, a vysvetlit jej ze ti na nej zalezi, ze ju nechces poucovat, co ma ako robit, a ze ci sa nechce este porozpravat.
z tej prace by mala odist a zacat niekde odznova. osamostatnit sa nie je lahke, ale ked bude velmi chciet tak sa jej to podari - alebo nech si doma poriesi rodicov. a so satnikom by si jej mohla pomoct.
a suhlasim s ostatnymi prispevkami

Linnda_260

Si zlata, že jej chceš pomôcť, ale zobrala si to z nesprávneho uhla. Takto jej fakt nepomôžeš. Ak chceš zistiť prečo to robí, musíš rozmýšľať ako ona. Pravdepodobne celý problém pramení v rodine. Dohováraním jej asi tiež nepomôžeš. A keď rodičia s ňou nakupujú veci, to jej dovolia chodiť oblečenej tak výstredne? Ale to je jedno. Skús ju stiahnuť so sebou do tvojho štýlu života. Zavolaj ju nakupovať a spoločne si kupujte veci, napr. zhíkni: toto by ti sedelo, vyskúšaj. a pod. Raď sa s ňou v obchode, nech sa cíti dôležito. Zavolaj ju na kávu, choďte sa spolu zabaviť, ale hlavne, nič jej už nevytýkaj. Naviaž s ňou znova kontakt, ospravedň sa jej za svoje chovanie a porozprávajte sa. Máš pravdu v tom, že ak chce aby ju mal niekto rád, musí mať v prvom rade ona seba rada. A to ju môžeš ty naučiť, ak ti na nej záleží. Tak držím palce.

ellyy

darika v pohode ja som chcela vediet len nazor...ako ja som neprisla za nou a nezacala jej nadavat ze ty sprosta a ty hlupa...ja som jej to povedala dost pokojne a opatrne ne az tak z ostra ako som napisala:-D taka mrcha nie som...snazila som sa jej to povedat co najcitlivejsie...a clovek si nevybera ze do koho sa zamiluje...ale mohla cakat ze co sa moze vsetko stat a s tym aj ratat...ano snazi sa uputat pozornost ale dost nevhodnym sposobom...chce mat niekoho kto ju si ju bude vsimat a bude mat pocit ze existuje...a ja jej tie kamaratky nepoznam...vobec ale tak povedz co su to za kamaratky ked jej nepovedia co si myslia??? aj ked pravda je kruta kto iny jej to povie?? jedine clovek komu na nej zalezi...a pokial dobre viem tak tie kamaratky sa s nou uz nestretavaju...ja som jej odporucila aj precitat jednu knizku od Barbary de Angelis vola sa tajomstva o zivote ktore by mala poznat kazda zena je to uzasna knizka ktora hovori o tom ako milovat samu seba a tak podobne a ona mi na to povedala ze ona nic take nebude citat a len mi vynadala...ze ona to nepotrebuje...pritom ja som ju tiez raz citala ked som mala tazke obdobie a dost mi pomohla

darika

ellyy
Chcem sa ti omluvit za ten zaciatok.Nech je ako je,snazis sa jej pomoct.Skus jej vysvetlit,ze mozno chapes preco sa tak chova,ale ze tym jej spravanim si moze velmi uskodit a mozno pokazit zivot.Vysvetli jej,ze tymto si nikdy nenajde chlapa,ktory si vsimne na nej to dobre,pretoze ho predbehne ten,co uvidi na nej to lahke,ktore ukazuje navonok,aj ked to take nie je.Kamaratky mozno na to nepovedali nic,len treba dat pozor,aby nepadla este nizsie.Skus sa spojit s kamaratkami.Netreba dlho do nej hucat,pretoze vam moze utiect.Budte pri nej jednoduche,povedzte jej vas nazor,ze vam na nej zalezi,ale nie je to dobre.A potom sa uz k tomu nevracajte.Aby nemala pocit,ze ked bude s kamaratkami,alebo kamaratkou,vzdy jej budu vycitat.A ak je moznost byt niekde s nou,treba ju len zobrat prec.Aj ked nadat,nahucat aj pred tym chlapom.Mozno by som ju vedela aj ponizit,len aby chlap,ktoremu ide len o jedno,by sa k nej viac nevretil ale nemal ani moznost vyskusat ju dostat.

darika

ellyy
Mozem byt uprimna?Budem.Neviem sice preco si nazvala kamaratku hlupou zrovna v nazve temy,pretoze ja mam pocit,ze tou hlupou si ty.Hned si ju odsudila za jej chovanie a pritom si sa vobec neskusila zamysliet nad tym,preco sa tak chova.Tvoja kamaratka je podla mna velmi dobry clovek,ktory sa chova presne opacne ako je jej prikazane/zakazane doma.Ona si to vsetko kompenzuje tym,ze sa snazi uputavat pozornost v okoli.Ona si neuvedomuje,ze tym ublizuje sama sebe.Nikdy nic nedostala,chovaju sa ku nej ako ku decku,tak ona si mysli,ze tym jej chovanim dospeje aspon pred okolim.Tym,ze si jej vsetko vytkla a vobec si sa nesnazila ju pochopit,ja na jej mieste,by som sa uz k tebe ako kamaratke nevratila.Ona hlada pomoc a radu a nie vycitky.Sklamala ju rodina,sklamal ju clovek,do ktoreho sa zamilovala(aj ked zenaty),a nevidi uz ani v kamaratke oporu.

Ewelina

hmm celkom zamotany pripad...ja by som k tomu dodala, ze neviem sice akym tonom si jej povedala svoj nazor..mozno dobrym mozno zlym,nemyslim to v zlom..kazdoapdne ak si jej to povedala vycitavo mohla sa nahnevat, pretoze aj ked si jej chcela dobre a povedala si jej cistu pravdu ta sa casto pocuva tazko... Ak je to tvoja dobra kamoska a mrzi ta ze sa s tebou nebavi,znova si sadnite a skus ju pochopit...nevravim ze to, co spravila bolo spravne a neviem ake uzasne..ale kazdemu sa stane ze spravi kix.,,a potrebuje hlavne niekoho, kto sa postavi na jeho stranu a nebude ho len kritizovat...je to z velkej casti jej chyba, ale clovek sa casto krat dostane do situacii, ked ani nevie ako sa veci stavaju...urcite je z toho smutna a ty ako kamoska by si mala stat pri nej..pomoct jej najst tu lepsiu cestu...ukazat jej,ze kym nebude stastna sama,tak nebude stastna s nikym..ak pracuje skuste spolu naplanovat jej buducnost..osamostatnenie od rodicov, kupu bytu, nech pride na ine myslienky..presne ako si povedala,suhlasim s tebou, ze ak sa nenauci mat rada samu seba, nebude ju mat rad nikto..ale ty ako kamoska jej pomoz...porad,vrav jej pravdu ako doteraz ale stoj pri nej..ona sa postavi na nohy a urcite zmeni svoj postoj k veciiam, len jej musis pomoct otvorit oci