Auto

mirka 23

aknitka, ďakujem, konečne rozumný človak :) Vieš, kto nemal Mazdu, nepochopí. A akú máte, ak sa smiem spýtať?
Inak manžel keď bol mladý mal Mazdu 323f ročník 93 a doteraz na nej nie je kusok hrdze a jazdí fantasticky. Vyzera ako babika, je to take nízke športove autičko. U nás sa v tom čase vyrabali prvé Felicie, ktoré sú už dávno na šrotovisku.

mirka 23

hmmm, Hummer hej? No prozmyšlam :D
Nekupujem si auto s tým, že na druhý deň havarujem, ale prščo by som si kupovala vysavač? Inak v crash testoch Octavia skoro neobstála. Pri náraze v 60km rýchlosti boli ľudia pozabijaní. O moju jazdu sa neboj, chodim v rámci svojich možnosti, zatiaľ som neťukla do nikoho a našťastie ani nikto do mňa. Fiat je kktina. Keď si mal vždy len Fiat a predtým max. škodovku, tak ho budeš chváliť.

hmmmmmmmmmmm

aknitka,tu je nieco na margo tak spolahliveho nissanu,takze naozaj zalezi len na tom,na ake auto natrafis.S niektorym nemas najmensi problem a s niektorym chodis do servisu ako na hodiny klavira. staznosti.sme.sk

hmmmmmmmmmmm

aknitka,to je logicke,ze "original japonci"ako pises by si kupili svoj vyrobok a propaguju ho co najlepsie.Tak isto,keby si sa opytala nemca,tak by ti odpovedal,ze VW je najlepsia znacka aut a je tam aj najviac propagovana.Ved niet ani divu,ked VW ma zakladnu v Nemecku.Mirka 23,ked chces bezpecne auto,urcite by si mala porozmyslat napriklad nad HAMMEROM,v tom by si mala podla mna aku taku sancu aj pri celnej zrazke s kamionom,kdezto pri tychto mensich autach to uz tak ruzovo nevyzera,kedze sa casto zapichnes pod kamion a tam dostava hlava dost zabrat.Kazdopadne by si sa mala Mirka naucit jazdit a vtedy znizis riziko havarie.Nikto si nekupuje auto s tym,ze caka,ze na druhy den havaruje a co z neho zostane.Ano,havarie su na dennom poriadku,no vela krat sa im da sikovnou jazdou a troskou predvidavosti predist.Co sa tyka toho fiata,FIAT je dobra znacka a konkretne BRAVA nebyva poruchova.

salala

tak ja toto kupujem ako prve auto a vlasnte na to, aby osm sa naucila jazdit a nemusela si poziciavat, jednoducho, aby osm mala vlastne, aj ked potrebujem niekam vybehnut a odviezt sa.. samozrejme ze na zaciatok s tym nebduem robit neake dlhe streky, iba mimo mesta a do mesta...a preco ma jednu tt znacku, tak to netusim, nepytala som sa, a vcera som to auto bola okuknut, aj som sa v nom viezla, cele mi ho poukazoval, bola som aj s otcom a tomu sa takisto pacilo..na vsedtko som sa pytala, teda co sompotrebovala za dolezite, zvuk motora bol super, takiso aj super brzdilo a takisto malo aj dobry odpich...
a len tak btw, my takisto mame daewoo nexiu par rokov a celkom sa da, aje ked s om pocula, ze su to kazove auta, a aj brat aj jeho frajerka mali espero a v pohode, samozrejme jazdene..ide o to, ake sa jazdene auto kupi je to hop alebo trop..

aknitka

mirka 23 má pravdu v tom že "japonci" sú asi fakt najlepší. otec raz robil vo fabrike u originál japoncov a pýtali sa ich aké auto by si oni kúpili a vraj len mazdu alebo nissan. tie sa u nich najviac predávajú a sú najmenej problémové. my máme momentálne mazdu (kupovanú jazdenú) a sme max. spokojní. môj muž nie je nejaký zarytý autíčkár tak sa tiež chcel poradiť a z viacerých zdrojov mu boli poradené práve japonské značky.
aj keď musím povadať, že pred tým sme mali fiat marea a až na pár drobností sme s ním boli tiež spokojní. ale je fakt že na tejto mazde neboli ani tie drobnosti.

mirka 23

Ja len radim. Treba sa opýtať mechanikov, ktoré značky im chodia len na výmenu oleja a ktoré so samými problémami.