Hlúpy problém. Ako by ste sa zachovali?

Príspevok v téme: Hlúpy problém. Ako by ste sa zachovali?
Veronikato

Neviem či to patrí práve sem, ani ako to napísať, lebo sa hanbím, ale už som z toho zúfalá a už mi z toho asi začne šibať. Do 11 rokov som sa pomočovala, potom to prestalo a všetko bolo v pohode. Teraz mám 17 a v marci som sa ráno zobudila pocikaná. Potom bolo zase všetko ok a tento týždeň sa mi to znova stalo, dvakrát za sebou. Zajtra, najneskôr pozajtra mám ísť na jednu trojtýždňovú akciu a neviem čo mám robiť. Ide o tréningový kemp mládeže pracujúcej na jednom projekte. Bude tam približne 30 ľudí. Ak sa mi to ešte do vtedy stane, tak budem sedieť doma, ale ak nie, išli by ste, kebyže ste na mojom mieste? Bojím sa, že keď sa mi to tam stane, tak budem terčom posmechu. Už som to zažila na základke, v škole v prírode a bolo to hrozné. Na túto akciu, ale idú ľudia v mojom veku a starší, tak neviem aké reakcie od nich čakať, veď už to nie sú deti. Ale aj tak sa bojím, že to nepochopia a budú sa mi smiať. Bola som už aj u lekárky ku ktorej som s tým chodila, dala mi lieky a hovorí, že to asi zas bude beh na dlhú trať, ale vraj mám tam ísť, že tam už nebudú deti ktoré sa vysmievajú. Smiali by ste sa 17 ročnej holke, keby ste vedeli, že sa pocikala do postele? Nevadilo by vám, že s ňou bývate na izbe? Je to taká strašná hanba, keď je to vlastne choroba? Prosím, napíšte mi niečo, lebo ma asi porazí. Ďakujem

leelooB

nemyslim to vzlom, mala by si s tym nieco robit, uz len kvoli sebe...budes budes rada, ze si stym skoncovala....uvidis.

leeloo

Veronika, nepi pred spanim tak 2 hodky a kup si vlozky, take co su pre starsie damy, volaju sa Tena tusim. Najdes na ne raklamu v casopisoch. Starsie damy maju problem udrzat moc tak tie vlozky su na to urcene. pred spanim chod aj 2 x na wc. Nenechavaj to na nahodu. Urcite s tym zajdi este raz ku lekarovy....

Veronikato

Keby každý k tomu pristupoval ako vy, by som sa na tú akciu tešila, no zatial sa bojím. Plienky si vezmem, ale keď sa mi to stane, tak nech robím čo chcem, aj tak mám celú posteľ mokrú. Je skoro jedno či mám, alebo nemám plienku. Asi preto, že spávam na boku. Pre mňa je základ igelit pod plachtou. Neviem ako to tam budem prať a sušiť. Asi nemám šancu utajiť, že mám ten problém ani pred širším okolím, aj keby moje spolubývajúce si to nechali pre seba. Chvíľami mám dojem, že je to hlúposť, že tam chcem ísť i keď som sa na to veľmi tešila.

krakra

mna napadli plienky, ale prosim ta neber to v zlom, mne sa to tiez stalo ked som bola v skole prirode... ale nebola som jedina na izbe co sa pocikala takze tam nebol ziadny vysmech :-)) na tvojom mieste by som skusila to s budikom chodit kazde 2 hodiny cikat. drzim ti palce

qqq

Ahoj - v tvojom prípade žiaden výsmech určite nie je na mieste - ale vieš ako je to - ľudia sú všeliakí a keby sa ti to stalo smiať nie, ale šepkať o tom a rozoberať to asi ľudia budú. Je to riadne nepríjemná vec teda, ale na tvojom mieste, by som si nenchala pokaziť akciu. Keď ti dala doktorka lieky, tak by sa ti to už asi nemalo stávať často...Na tvojom mieste by som si v noci nastavila na určité časy budík a šla preventívne sa vycikať a pod plachtu si dala igelit, aby aj keď sa ti to stane nevsiakol moč do matraca a nezapáchal + si kúp vložky, ktoré sa používajú pri inkontinencii - samovoľnom úniku moču - sú hrubšie ako obyčajné a na noc si ich preventívne dávaj. Držím ti silno palce.

sajfina

a nedalo by sa čo ja viem nastaviť si budík každé 2 hodiny a chodiť na WC,vieš,to by bola menšia pravdepodobnosť,že sa pomočíš...a či by sa ti smiali..no je pekné odpovedať,že to už nie sú deti,ale dospelý vedia byť tiež pekne krutí..normálni sa ti smiať nebudú,ale debil sa smiať môže,to je bohužiaľ realita

renqa

určite by som sa ti nesmiala, koľko ľudí má všelijaké iné choroby, tak prečo by toto mala byť hanba.. určite je to nepríjemné, ale skús si napr. dať nejakú vložku na noc, aby sa to v prípade nehody nejako zmiernilo.. držím palce...