ake je to mat dieta? alebo kedy je ten spravny cas mat dieta?

Príspevok v téme: ake je to mat dieta? alebo kedy je ten spravny cas mat dieta?
usiko

ahojte, mame 3 rocny vztah, z toho spolu byvame 2 roky, rozumieme si a vsetko je v poruadku. planovali sme svadbu, ale nenasli sme vhodne priestory, pretoze to chceme mat na neobvyklom, ale peknom a nie drahom mieste, a v okoli nic take nie je, dost dlho sme tie priestory riesili, a nenasli sme fakt nic...problem je aj ten, ze to nechceme mat na tuctovom mieste, ako su hotely a vychytene restiky, kde si pytaju za menu strasne vela, len preto,, ze su vychytene...chceli sme nieco vhodne v peknom prirodnom prostredi, s fontanou, zahradou alebo niecim taky, za rozumnu cenu...chapete..........tak som mu navrhla, ze co keby sme so svadbou pockali, mali najprv dieta a potom, ked bude mat dieta rok-dva, mozeme znova zacat svadbu riesit, mozno nam to dieta da iny pohlad na svet a nebudeme mat take naroky na priestory a tak....a bude nam to jedno, pretoze budeme mat iny zmysel zivota.....a on suhlasil....a opytal sa, kedy by somm chcela mat dietatko a ja ze neviem......a fakt neviem....nejako ma to vystrasilo, ze uz by to malo byt.....pracujem uz 10-ty rok, mam svoju pracu velmi rada a zvykla som si na tento styl zivota....praca, volny cas a tak...nieze by som chodila na parties a do pubu, nebavi ma to...skor ide o pohodlnost...a teraz si nie som ista, kedy to dieta mam mat....ci ho chcem a ci nie...na jednej strane som spokojna so svojim zivotom tak aky je, na druhej strane sa neviem rozhodnut, ci uz je ten spravny cas....nieco mi v zivote chyba a viem, ze je to dieta, len neviem ci uz alebo este cakat...na co cakat? ja neviem....je to vazne rozhodnutie a ja nieviem, chcem sa rozhodnut zodpovedne......existuje ten spravny cas? kedy to budem vediet? Ja mam 31 a priatel 37 rokov.......ake to je mat babo? co vsetko sa zmeni v zivote? menili bz ste? olutovali ste toto rozhodnutie niekedY??? prosim, poradte mi, budem vdacna za akykolvek nazor.....samozrejme, zdrzte sa prispomienok o sebectve a podobne, ak sa da.......

usiko

OK, POZIADAM ADMINA, NECH TUTO TEMU ZRUSI...NAOZAJ SOM NECAKALA, ZE SA MI TU POOZYVAJU DOTKNUTE HRDE MAMICKY, KTORE MI TU BUDU VYCITAT AKA SOM NEZRELA, A HIPISACKA.....FAKT, VIETE PORADIT.....ALE VSAK, CO INE SOM CAKALA, NIE?
ODBOCUJEM OD TEMY, ALE SOM HRDA NA TO, ZE SOM OD MALICKA NETUZILA BY BIELOU KRASNOU NEVESTOU, AKO OSTATNE BABY, PRETOZE UZ AKO MALA SOM SI UVEDOMILA, ZE VZTAH JE O NIECOM INOM, AKO O SVADBE A O TOM, CI JEDEN VECER BUDEM VYPADAT AKO PRINCEZNA ALEBO NIE....SOM HRDA NA TO, ZE DIETA PLANUJEME A NIE SME AKO KRALIKY, KTORE SI POVEDIA, ZE AK SA ZADARI, BUDE, AK NIE, NEBUDE...SOM HRDA NA TO, ZE SI HO PLANUJEM PRETO, ABY MALO VSETKO, CO POTREBUJE, NASU SPOLOCNU LASKU, AJ KED INE PRIEZVISKO AKO JEDEN Z NAS, ABY MALO CO PAPAT, KDE BYVAT A KDE SA HRAT..... UZ OD DETSTVA SOM ZILA SOM PRI ZEMI A POTYKALA SA S KAMARATKAMI, KTORE OD MALICKA SNIVALI O RASNEJ, HLUPEJ SVADBE A PONIMALI JU AKO BRANU DO RODINY....

mercyy

Kladies otazky ako 14 rocna, nehnevaj sa, ale je to tak. O dietati sa musis rozhodnut len ty a tvoj partner. Ja som sa kedysi pytala svojho ocka, ktory mi vzdy dobre poradil, kedy je cas na dieta a dal mi odpoved, ze v tomto mi poradit bohuzial nemoze, je to len na nas dvoch...Hrozne vela o tom filozofujes.
Keby nas aspon par dvojic nebolo "staromodnych", tak by boli na svete same bastardy, vies? Svadbu nemate preto, lebo na nu nemate peniaze, nie preto, zeby ste nechceli, tak tu nepis aka si velka hipisacka...Co myslis, ze ked dieta bude mat rok, tak necakane zbohatnes? Vo svojom veku by ste uz nejake tie peniaze mat mohli, tvoj priatel uz nie je ziaden mladik...A poviem ti, dieta stoji omnoho viac ako nejaka svadba. Podla toho co pises mi dvakrat zrela neprichodis.

usiko

jajka, no, ano, dieta treba planovat, potom sa vyhneme neplanovanym tehotenstvam a neccenym detom, ktorych je tu vela...dalsia vec, my nezurujeme, takye o tom, potom....

paaaneboze, ja som sa narodila rodicom, ktori sa vzali po tom, co som dovrsila dva roky...takze moralizovanie nepottebujem...potrebujem pozut nazor matiek, ktore by mi povedali, ako sa oni citili, ako im to zmenilo zivot atak....to, co mi tu vy dve, janka a mercyy pisete, uz mem prediskutovane...tu ide o moje vnutro, psychiku a to, ci vobec existuje nieco take ako vediet, ze je te spravny cas...a to, ci mat dieta pred alebo po svadbe prosim nerozoberajte v suvislosti s mojou osobou....to som sa nepytala...v tom mam jasno, keby bolo po mojom, ziadna svadba by nikdy nebola.....a svadba adieta su dve nezavisle veci...ano, ste staromodne, ale to je vasa vec a ak je va tak dobre, budis, mne o svadbu nejde, ide mi o to, aby bolo dietatko chcene, a aby sme vedeli, kedy na to...aby sme vedeli, ako spoznat, ze je ten spravny cas......nepotrebujem rady o nicom, ale o niecom...prepacte, ale rozmyslam o tom uz dlho, diskutujeme spriatelom, ja s mamou, a tak som vyuzila aj tuto moznost a rada by som si vypocula aj nazory k veci.....KEDY JE TEN SPRAVNY CAS PO PSYCHICKEJ STRANKE?

mercyy

jajka vystihla si to uplne super, je to velmi dobry nazor. Neviem, ci som staromodna ci co, som vo veku usiko, ale do dietatka by som bez manzelstva v ziadnom pripade nesla. Uz len kvoli tomu dietatu. Na prvom mieste ma stat vztah, dieta je cosi uplne ine a tri roky chodenia, z toho dva spoluzitia nie je zase nejak specialne vela. Ja som s vtedy priatelom zila 6 rokov, nez sme sa zobrali a spoznala som ho dokonale. Dieta prislo do ozaj silneho zvazku po deviatich rokoch spoluzitia...

jajka001_

dalsia vec ta vahavost v tebe - ci mat dieta vobec a naco, pohodlnost - vies ked sa na to necitis - nemusis, potom by si mohla to dieta obvinovat z toho ze ta obmedzuje - neber to teraz v zlom, myslim podvedome, budes si nadavat, ze si este mohla pockat - ved aj na to si sa pytala. vies ked dieta naozaj chces, nepytas sa
mi to pripada ako - planovanie, organizacia zivota - ako napr teraz si kupime nabytok, teraz si spravime dieta

jajka001_

no ono je to asi tak , ze ked uz budete mat dieta, nebude chciet investovat tolko do svadby, bude vam luto vyhodit peniaze za zbytocnosti - to si myslela ze? ja som asi staromodna, ale myslim skor na to dieta - ako sa bude citit narodene v podstate slobodnej matke - ludia sa na to stale tak divaju, a ze ake bude mat priezvisko, a co sa stane, ak sa nevezmete - proste pre mna je sobas jedna vec a dieta dalsia. a s dietatom sa tazsie zuruje, neuzijes si povedzme medove tyzdne, nebude to take ako ked budete len sami dvaja pre seba, nebude tam ta bezstarostnost,ktoru este mas kym nie je dieta

usiko

dakujem za nazory.....jajka, to nie je o tom, ze na planovanie dietata mame svadbu alebo ako si to myslela...tu ide o to, aby sme sa nekoncentrovalo na to, ze dieta bude po svadbe a za kazdu cenu PO svadbe...ale o to, ze moze byt kludne PRED svadbou, a nic sa nedeje, ze svadba moze by o par rokov, ked dieta bude mat tiez par rokov....

babatenko

Som sa zacudovala ze v 31 nie si si ista ci mat babo.Ja mam 24 a uz po nom tuzim, nie sme zobrati, pracujeme na domceku, ale priatel este nie je pripraveny mat babo. Tak este pockame kym bude aspon byvanie. podla mna je to to najkrajsie,ak sa narodi zdrave babo a mate novy zmysel zivota.

jajka001_

myslim ze si si na planovanie dietata nevybrala dobry motiv - ze ci potom budete menej narocní na svadbu - podla mna, nie si na to este pripravena ked rozmyslas tak, ze nechces odist z prace, ze ta to tam bavi. dieta ti obrati zivot hore nohami, doslovne, uplne zmenis priority - teda ak budes matka, ktora sa bude naplno venovat dietatu - lebo dieta potrebuje 24 hodinovu starostlivost. dieta potrebuje mat zabezpecenu buducnost - ked otehotnies a on spanikari, rozmyslí si to - nie je to take zriedkave, nemysli si - ostanes s nim sama, bez zázemia...najprv si vytvorte hniezdočko, dieta je ovela vacsi krok ako manzelstvo - manzelstvo bez dietata nie je velka zmena, ak uz spolu byvate. ked sa vezmete, zacnite sa koncentrovat na dieta, zisti si vsetko co to obnasa, aby si nebola prekvapena, kolko casu a priestoru v zivote ti zaberie - nech dieta pride do rodiny, kde ho budu s laskou ocakavat.