Morbus olier - takzvané exostózy (výrastky)

robo urgela

Práve píšem stať o hydroterapii a jej možnosti zlepšenia stavu kĺbov aj kostných výrastkov. Zlepšenie látkovej výmeny sa dá dosiahnuť horúcimi kúpeĺmi so živicou. Pár viet z článku:
Keď niekoho bolia kĺby, v školskej medicíne ho pošlú na vyhotovenie RTG snímky, aby sa lekári presvedčili o rozsahu poškodenia. Na snímku sa ukáže typický obraz kostných tkanív, kĺbových plôch – hlavice kĺbu a jamky a ich zmien.
Každý kĺb je však okrem kostného tkaniva vytváraný aj : chrupkovými platničkami , kĺbovými väzmi, šľachami, svalmi, fasciou / membránovým obalom tkanív/, synoviálnou tekutinou, nervami, lymfatickými a krvnými cievami a kožou. Spolu s kostným tkanivom je to 11 častí kĺbu. Vnútri kĺbová tekutina je v spojení s medzibunkovou tekutinou. Od ich cirkulácie a vzájomnej výmeny látok: prívodu živín a odplavenia metabolitov závisí stav kĺbu ako celku.
Hydroterapia – hypertermické kúpele môžu zlepšiť stav 8 z 11 kĺbových elementov a dosiahnuť výrazné zlepšenie celkového stavu kĺbu.
Horúcimi kúpeľami , normalizáciou dýchania a obnovy krvnej a lymfatickej cirkulácie sa dosahuje obnova kostného tkaniva a obsah kalcia v kostiach pri osteoporóze. Pri kostných výrastkoch normalizuje metabolizmus kalcia a pomáha rozpúšťať výrastky. V prípade hypokalcifikácie a mäknutia kostného tkaniva pomáha dostať množstvo kalcia do normy.
Kapilároterapia uvoľnuje stiahnutie kapilár, odstrańuje kapilaritídu aj kapilaropatiu ktoré sú základom každého patologického procesu v organizme.

šimo

môjmu synovi zistili tuto chorobu pred 12 rokmi, teraz ma 13 rokov a zdedil ju po svojom otcovi, hoci prvá-dcéra bola v poriadku.Výrastky ma po celom tele, má zdeformované horné aj dolné končatiny, ruky sú krátke a ohnuté.Má za sebou 8 operácií, no výrastky, ktoré mu odstránili, narástli opäť. Chodíme na ortop.do MT, rada by som však poznala názor aj iných odborníkov, či sa dá vôbec niečo robiť, zastaviť deformáciu, prípadne v budúcnosti, keď sa zastaví telesný rast, či sa dá urobiť nejaká korekcia takto zdeformovaných kostí. Prosím, ak niekto o tom viete čosi bližšie, ozvite sa!!!

ajajajaja

ahojte,ja mám vyrastky alebo exostozy aj v kolenách,aj v clenkoch,aj pod pazou..asi vsade :)) dá sa s tým uplne normálne zit,akurát pri lepsom pohlade na moje obnazene kolená je vidiet,ze tam mám akesi hrce.doktor mi ale povedal,ze mám velke stastie,ze som nízka.meriam 160 cm,cím su ludia vyssí,tým majú vyrastky vacsie,kedze sa im pochopitelne zvacsujú kosti.zistili mi to v 12.roku.mala som zakázane cvicenie v skole.moj problém je aj ten,ze si nemožem na dlho cupnut,príserne to potom boli a mozem si ju ohnut len do urcitého stupna.proste mám tam viac kosti a na rontgenovom snímku pripomína moje koleno slniecko.

marcela1

mám dcéru, ktorá má osem rokov, zistili jej na obidvoch rukách a nohách exostózy. Zatial chodím po vyšetreniach a nevedia na ktoré oddelenie nás majú poslať. Prosím Vás o rady a vaše skúsenosti.
za odpoveď vopred ďakujem
e-mail: tvojtko@azet.sk

katarína

2ludia, prosím Vás, veď niečo píšte, rada by som konečne poznala niekoho s Olierom... ve dvou se to lepe tahne...

katarína

Jasné, som tu. Mám 25 rokov. Od detstva sa s touto pliagou moedujem. Mám zasiahnuté celé telo, údajne to ale býva len na jednej strane, nuž som exemplár. Ak chcete, nqpíšte mi, osobne sa podelím o skúsenposti. Mne bolo povedané, že to nie je dedičné. Nie je to síce veľmi estetická choroba, ale dá sa s ňou žiť. Ja s ňou zatiaľ nepoznám nikoho. Ja mať deti budem, aj keby bolo riziko. Dá sa stým žiť!!! Prekonala som x operácií aby som mohla chodiť. Dnes kráčam a žijem úplne normálne.

timi

Ahoj Michaela. Od detstva trpím exostózamy skoro na kasždej kosti. Mám 5 ročnú dcéru a je v poriadku. Ak chceš vedieť viac ozvi sa.

jatyon

zial, to neviem

skus sa opytat genetikov:
napr.:
Mĺkva Iveta MUDr. Centrum lekárskej genetiky Staré mesto-Am.nám. tel: 02 / 52968855

Michaela_1

Vieš mi poradiť, kde by som sa dozvedela ešte rozsiahlejšie informácie o tejto chorobe? Odporúča sa takto postihnutým ľuďom mať vôbec deti? Ďakujem