Statnice az o rok?

Príspevok v téme: Statnice az o rok?
ciara555

zdravim...mam taky problem resp moj brat...nedavno mal statnice ktore zial nespravil....bol sa dohodnut na skole kedy bude opravny termin a myslel si ze bude niekedy v auguste ci jeseni...pokial viem tak tak to zvycajne byva...no povedali mu ze az o rok moze ist na statnice...z coho sme boli prekvapeni...ako to vlastne je?...to si sama skola moze urcovat kedy da opravny termin na statnice? nie je na to nejaky zakon? ako to vlastne je? vdaka

0vecka

2 bardotova nerob z ucitelov chudakov ja viem ako to chodi kedze mame ucitelov v rodine ze napr od 10-11 maju prestavku na kavicku o 14 00 su uz doma atd atd... proste sa mozno najde par poctivcov ale oni to robia dobrovolne a aj to neverim ze naozaj makaju... aj ked mozne to je

euba

áno aj u nás je zopár takých "šikovných" ktorých som na prednáškach takmer ani nevidela, skúška s handsfree za A /ešte ich profák do nebies vychváli/ a pritom stále zhulení a už majú titul. A jedna spolužiačka ktorá mala všetky skúšky v predtermínoch hotové a bola nadupaná z každého predmetu a štúdium ju naozaj bavilo tak nespravila štátnice - proste mala okno a jednu otázku dokafrala....Takže keby profáci prihliadali na to že je to poctivá a šikovná študentka určite by jej to dali. Vyštudovala som EUBA externe a mali sme aj jedného zakomplexovaného profáka ktorý nám to podával asi na 10. krát a to len preto lebo sa vyžíval v tom ako nás mohol zhadzovať akí sme my všetci sprostí a že sme ešte aj externisti a že čo tam hladáme a musíme si stanoviť kritéria čo je pre nás prvoradé /či rodina, práca al. škola/ atď. Tak asi preto sme tam študovali externe pretože potrebujeme aj z niečoho žiť, a iné východisko nebolo. Ale tomu starému handikepovanému dedkovi to nedokázal vysvetliť ani dekan!!! takže v dnešnej dobe je VŠ už o ničom inom ako o poctivom štúdiu.

[zruseny8]

vies co ani nie, ale ti ktori su na to odkazani - aku maju inu moznost?
najnovsie u nas vedie handsfree..:DDD ja by som to nedokazala, ani odvahu nemala pouzit nieco take

skrutka

smailik, a daju sa u vas pouzivat tahaky? podla mna je tazsie urobit skusku na tahakoch ako naucit sa. ale je to moj osobny nazor. zalezi aj od druhu tahaku. ked su na pere tie priesvitky miniaturne s dobrym odlisenim tak je to pecka.

[zruseny8]

u nas na skole to funguje systemom ze ako prvi maju vzdy skusky porobene podplateni a inak privilegovani studenti (odhadujem 20). za nimi strasne dalekoo porobia aj skusky sikovni, mudri jedinci (tych je okolo 15)a ti co neporobia su prave taki obycajni, co nejako neprevysuju ostatnych ale nie su ani duti (okolo 80). cize taky priemerny student nema ziadnu sancu. a v com to spociva? pretoze vyucujuci si povie naco im budem davat skusku.. u nas je bezne ze skuska sa robi minimalne na druhy ak nie na treti pokus, skusky su take ze 10-15dni sa treba ucit na tie lahsie a mesiac na tie tazsie..ak sa objavis velmi skoro na skuske, to znamena ze si nemal podla nich dost casu na ucenie, tak z principu ti nedaju.
dnes je 8.7.2009. pomaly konci skuskove a to z jedneho predmetu ma urobenych 20%rocnika skusku, z druheho 24% a z tretieho nejakych 40%. dalsie dva predmety su lahsie, lenze aj tam odhadujem ze ma z nich skusku okolo 80% z kazdeho. takze o com to je. o pristupe studentov k uceniu? asi tazko. jasne su aj taki co pridu len o tahakoch na skusku, a ti praveze UROBIA..takze niektore nazory co su tu..
a este dodam: studujem farmaciu

skrutka

Bohuzial, asi je to vec fakulty, ale jednoznacne by mali byt opravne terminy, pretoze inak zinkasuje skola skolne ktore jej ziak zaplati dalsim rokom studia. ved v podstate aj statnice su len skusky, takze by mali mat ako kazda skuska opravny termin.

bon

bohuzial je to tak, je malo vysokoskolskych ucitelov ktori ich netoleruju a dokazu vyhodit zo skusky.....no skoda reci....aspon u nas na katedre je to tak....

bon

bardotova, ja som nemyslela len statnice, ale aj ine veci okolo studia, kde nam priamo povedali ze sa mozeme snazit akokolvek chceme, aj tak si skolu na cas nespravime, pretoze to nestihenme lebo oni nepootvaraju predmety, a to povedali spoluziackam v prvom rocniku ked nastupovali, a samozrejme ze im to nevyslo a predlzuju o rok......., to co si pisala o flakacoch atd, tak to viem o tom svoje, nie som jedna z tych, a podla mna by taky na skole nemali co robit, lenze bohuzial nasi uzasni ucitelia, cest vynimkam, to toleruju a tak uz ani normaln studenti nemaju ziadnu motivaciu iba ak tu, ze to robia pre seba a nejde im len o titul, takze asi tolko......