Chcem byt DERMATOLOGICKA-na aku vysoku ma ist..

Príspevok v téme: Chcem byt DERMATOLOGICKA-na aku vysoku ma ist..
studentka ss

zatial si vysoku vyberat nemusim,lebo som zatial v nizsom rocniku SS,ale ja vzdy planujem dopredu:D

vzdy ma fasinovalo vsetko co sa tykalo pleti a mojim snom je pracovat v neakom vychytenom zariadeni lekarskej kozmetiky,len mam malo informacii o studii-aka skola resp.odbor

a este mam nejasno v tom aky je vlastne rozdiel medzi dermatologickou a koznou lekarkou,dermatologicka sa sustredi len na plet,nie?

kvak

hentenoný - prajem ti vela stastia.mam presne ten problem co ty, od malička - od školky az po celú základku som túžila byť lekárkou a doteraz ma to nepreslo a tento smer ma velmi zaujíma. CHodím na obchodnu akademiu a bud. rok maturujem. A neviem sa rozhdonut. mam si ist za snom - medicina, vynechat rok po maturite, zamerat sa na biologiu, chemiu,... vsetko sa doučiť a potom ist na medicinu, alebo pokracovat v tom, co som zacala - ist na ekonomicku. Prosím poradte mi. Som bezradadnál.Chcela by som spytat ci je medicina taka velmi tazka, a ci to mam skusit. prosím pomozte mi s výberom.
Dakujem.

hentenoný

Tiež chcem ísť na medicínu. Môj problém spočíva v tom, že chodím na obchodnú akadémiu. Nemáme tu ani biologiu ani chémiu, žiadne knihy, žiaden profesor ktorý by vysvetlil to, čomu nerozumiem (myslím v biole a chémii).
Podarilo sa mi zohnať staré knihy z biológie, aj podklady a začínam sa učiť. Mám cca rok a pol aby som stihol to, čo sa na gympli učia 4 roky + samozrejme učivo obchodnej, aby som zmaturoval aspoň na štvorky:D
Chcel by som sa dostať v prvom rade do Martina alebo Bratislavy.

panča

no rozhodne Ti budu chybat niektore predmety (vedomosti z nich), pred prijimackami na VS budes musiet vela, vela dohanat...no a v tom kozmetickom zariadeni mozes pracovat aj ako kozmeticka.Na to Ti staci kurz po skole, prip. nadstavba a potom uz len chut pracovat a vzdelavat sa (neustale..ale to je aj u lekarov)

severanka

studentka ss: manažment CR na hotelke? njn, tak to začni na sebe makať, ja som sa hlásila na psychologiu, a bolo pre mňa dosť ťažké sa doučiť gymnaziá,ne učivo biologie človeka, a to ty by si sa musela učiť nielen biologiu človeka, ale všetko čo sa za 4 roky na gympli učí, a o chémii ani nehovorím... ale držím ti palce...

moje

No nič v zlom, ale ja čo som mala spolužiakov na gympli a išli na medicínu, tak to vedeli od prvého ročníka, makali na sebe, biola a chémia bola u nich na prvom mieste...Ty ani nevieš, že kde sa to dá študovať...Je to veľmi ťažká škola, ako tu písali už aj ľudia predo mnou a nie je to len o pleti, dermatológ rieši všetky kožné choroby, aj veľmi nepríjemné, dokonca aj pohlavné choroby. Ak sa chceš venovať pleti, tak prečo si nespraviť nejaký kurz kozmetiky a vizáže, nie je to tak náročné a ak ťa to bude baviť a budeš dobrá, tak uplatnenie nájdeš, držím palce.

medicka001

Ja teraz idem do tretieho rocnika. Gratulujem k tym ackam:) to sa nepodari hocikomu.Ja same acka nemam, ale to len kvoli tomu, ze mam aj ine aktivity.Kebyze viac nad tym sedim, tak to asi aj viac na skuskach vyda:D

fifka

medicka001 v ktorom rocniku si? Moja neter pojde do stvrteho. A musim sa pochvalit - ma len same acka, sme na nu velmi pysni:) Konecne lekar v rodine.

medicka001

Samozrejme, ze medicinu mozes vyskusat. Ale vo vlastnom zaujme by si si mala prejst stredoskolske ucivo z biologie, co by problem ani nebol. Ale co sa tyka chemie, tak by si mala asi chodit na nejake doucovanie alebo sa sama do toho fakt obut.Lebo na medicine od teba uz budu chciet ake take vedomosti.Tam sa chemia a bio neucia ako novinka,ale nadstavuju na doterajsie vedomosti.