Ešte nemám krámy

Príspevok v téme: Ešte nemám krámy
Zuzka1211

Ahojte mám za 4 mesiace 14rokov a ešte stále nemám menštruáciu.Viem že mám ešte času a mala by som byť rada že ju ešte nemám,ale viete všetky moje kamošky ju už dávno majú a ked o nej začnú kecať mne je to také blbé:(.A už aj prsia mi ako také narástli a výtok mám už dosť dlho.Tak kedy príde menzes?:(Aj ked mám času nejak do 16 či 17 nepoznáte niečo ako by som mohla privolať menštruáciu???Nemyslím si že som nejaká nevyspelá,nie som ani chudá ,ale zase ani tučná.

Freely

Karioll, jasné, že sa venujem veciam, ktoré nemôžem ovplyvniť, lebo keby som mohla, tak s tým dačo robím nie? Ale keďže nemôžem, tak sa sťažujem a budem sa sťažovať dokým ma to neprejde!! A možno je teraz to jediné čo potrebujem, aby so mnou niekto súcitil, sú to pubertiacke problémy, ale člvoek proste bez problémov žiť nemôže, furt nejaké musí mať, kludne si ich aj sám urobí...Takže ja sa lutovať budem, aj keď mi to nepomôže a možno časom niekto vynájde niečo na menenie vzrastu, čo by som sa ani nedivila...

karioll

chcel som iba aby pochopila,ze spolocensky zivot v 14 rokoch nie su preteky ktora skor dostane kramy,ze moze byt rada ze ich nema,lebo nema starosti,ze kazdy dospeje inokedy,mentalne niekto nikdy a tak
ze sa venuje prilis veciam,ktore nemoze ovplyvnit,ako ta baba co ma 170cm a je hotova aka je vysoka a co s tym ma robit a pod.mimochodom,tiez mam doma dceru pubertacku

queen_sam

tak tym sa vobec netrap :) ja som kramy prvykrat dostala 3 mesiace po 15. tiez vsetky baby v triede ich uz mali a mysleli si o mne, ze som nejaka "cudna". strasne ma to trapilo ale tak prezila som. vobec si to nevsimaj a bud len rada, ze ich nemas. uzivaj si to bezstarostne obdobie a ak ti niekto nieco ustipacne povie, v klude odpovedz ake to ma vyhody :)

freely

Ja mam 15 rokov a kramy som dostala prvykrat tesne pred 15-stkou, takze sa ziadna baba nemusi bat, to pride:) Budte len rady, kramy su vam len na pritaz:-/

zuzka1211

Ja mám 14.No ja už mám asi 3roky strach z krvi a je mi to nepríjemné ale tak musím si zvyknúť.Mám teraz dosť silné krámy a tak koľko približne treba meniť vložky za deň?aj ked to závisí od krvácania.Ked to zo mňa ide tak mám pocit ako keby mi trebalo trocha pišať.Vlastne ked sa uvolním tak to zo mňa vytečie-teda krv

Aduliena

Zuzka, koľko máš rokov?? Veď je to normálne, umývať sa predsa treba a pri menzese ešte viac dbať na hygienu. Je to tvoje telo, tvoja krv, tak čo ti je nepríjemné? Pusti si tam prúd vody zo sprchy, keď ti to je nepríjemné umývať sa tam dole rukou.
Dnes máš na výber veľké množstvo vložiek, lacnejšie aj drahšie. Musíš ich skúsiť a sama uvdiíš, ktoré ti budú vyhovovať najviac.

zuzka1211

Ahojte .Dnes ceznoc som dostala krámy.Je normálne ak sú silné ale nič ma vôbec nebolí?Mám problém je mi strašne nepríjemne sa psrchovať ked mám teraz tie krámy a nemožem sa ani poriadne tam dole umyť lebo mám ruku od krvy:(

zuzka1211

Ahoj no nie nemýlila si sa:D
Ach inak aké vložky su naj?alé nejaké aj cenovo výhodne ved aj tak je to iba papier do ktorého tečie krv a potom to vyhodíš