ako predist v lete potnickam?

Kambi

ja som si dával asi týždeň na vatičku nejaký silný alkohol a potrel som si s tým chrbát a po týždni bolo zlepšenie.

wikush

sudokrem alebo zinkovu mast? kokosak nepomohol, potim sa velmo a potnicky sa rozsirili, uz ich mam skoro aj na tvari, ked sa spotim.. nic prijemne a zo stoviek ludi na kupaliskach som nevidela nikoho ineho s potnickami!!

wikush

virgin organic kokosak mam, pouzivam a pochvalujem si ho.. lenze tento moj musi byt v chladnicke podla instrukcii.. ked si ho chcem zobrat na dovolenku v mensom rozprasovaci, tak je aj tak povacsinou tuhy a ked ho zriedim s vodou, tak to uz neni ono a nevonia tak krasne

RNG

vlhka koza lepsie prenasa rozne vodorozpustne zlozky kozmetiky do tela, ktore supre telo zamorenie.
Pri poteni je zvysena namaha na potne kanaliky a ked su niektore z nich zapchate(casto zlozkami kozmetiky) tak isto sa vytvoria potnicky.
Preto tu vzdy odporucam kokosovy olej, ktory je skutocne vyzivny, masti kozu aby nepraskala, rozpusta niektore stvrdnute tuky v mazovych kanalikoch, je ciastocne ochrana proti UV lucom(faktor 4 a 8, tj 4 az 8 nasobny cas sa na slnku mozes zdrzovat, ked si natrety kokosovym olejom) a tiez je ciastocne antimikrobialny, hlavne proti plesniam a kandide.

wikush

to nie je len zo slnka, ale aj pri vacsej fyzickej namahe ked sa spotim, tak hlavne vo vystrihu a na chrbte.. ale to len v letnych mesiacoch, akoby opalena koza chcela ist uz zo mna dole.. skusala som sa pilingovat, nez som zacala s opalovanim, ale nepomohlo ocividne

panča

nenapadlo ta, ze to nie su potnicky, ale alergicka reakcia na slnko ? vysklusaj pouzivat opalovaci krem s vysokym (aspon 30) faktorom.ak to nepomoze, tak sa budes musiet slnku vyhybat (pripadne uzivat antihistaminika)

mnamka257

potnicky su najviac rozsirene u babatiek a myslim ze tam sa pouziva detsky puder alebo take nieco..skus sa opytat v lekarni alebo skoc ku koznej...a hlavne si to nerozskriab...

RNG

casto su "potnicky" ako reakcia nielen na slnko, ale aj opalovacie kremy, hlavne take, co su nezmyvatelne, lebo nielenze su plne skodlivych chemikalii, ale este naviac zapchaju pory a nedaju sa zmyt.

sisa72

ja to mám ked som prehnane na slnku.. hlavne so solárka.. ono to aj tak praskne a časom ošupe.. použivaj kvalitnejšie opal.krémy...