Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

leukopenia

irkopirko

my sme toto zacali sledovat v roku 2004 zacali sme na hranici 14,3 vtedy mi nik nepovedal co syn ma len sme z acali chodit kazde 3 mesiace na kontrolu potom liecba penklenom, neskor aslo bolo dobre . Neskor sme zacali liecbu eutiroxom a teraz po 8 rokoch liecby sa dozviem na hematologii ze mame leukopeniu az ma zmrazilo co sa robilo celych tych 8 rokov. Nasťastie nebyva chory len nadcha. Doktorka mi povedala ze ak by zacal bat chory tak aby som sa ozvala je toto riesenie????

3vk4

V strave je dôležitý dostatočný prívod kyseliny listovej, vitamínu B12 (dostať v lekárňach ako potravinový doplnok, v prípade nedostatku je vhodné injekčné podávanie), význam dietetických úprav je však pri leukopénii nie veľký. Vhodné je tiež vyšetrenie koncentrácie kyseliny listovej a vitamínu B12. U žien vo fertilnom veku je častý nízky prívod kyseliny listovej a antikoncepčné pilulky môžu znížiť jej využitie v organizme. Prírodné zdroje sú listová zelenina, mrkva, tekvica a vaječný žĺtok.

jana33

ja mam taku otazocku , ako je to v tehotenstve ak mam leukopeniu???lebo ja byvam casto chora a uz bezne antibiotika mi nezaberaju...a v tehotenstve by sa nemali brat ziadne..ma tu niektora z vas skusenost ze bola tehotna a mala podobny problem??

jana33

na leukopeniu zabera b-komplex a pyridoxin..ja ju mam tiez uz asi 2 roky, ,,pravidelne,, chodim na kontroly, mne sa pohybuje od 3,2 do 3,8....a umna sa to prejavuje tym ze som stale chora a sem tam mi aj praskne zila na nohach...a primarka mi povedala ze pokial to neje klinicke tak mam byt pokojna...no coment..:))

ingrid

pred par dnami som sa od mami dozvedela,ze ma leukopeniu.Neviem o tom nic,len ze je to odborny nazov na zniz.bielych krviniek....moze mi niekto pomoct a vysvetlit o ake ochorenie sa jedna?Ako mozem mame pomoct...

marfuška

Anonym,neviem či sa stravou dá nejako ovplyvnit počet leukocytov.Možno by bolo dobré vyskúšat užívanie B-komplexu.Pri leukopenii je potrebná dispenzarizácia na hematologickej amb. a treba si dávat pozor na infekcie a pod.,lebo pri zníženom počte bielych krviniek je znížená obranyschopnost organizmu.

jana jašurková

Mám leukopéniu 3 roky, odobrali mi aj kostnú dreň, zatiaľ ma len sledujú. Neviem na čo je to dobré, ak nedávajú žiadne lieky ani doporučenia. Len pri nevysvetliteľných teplotách sa mám hlásiť okamžite. Čo si o tom myslíte?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.