splnomocnenie?!

lorelai

splnn - az teraz som si vsimla, ze poznas postarku... co ked bude mat dovolenku cez leto... chod na tu postu osobne.. tvoj a napr. ten mamin obciansky. ono ta modra karticka ma platnost asi 5 rokov, takze poho...

lorelai

presne ako pise arabella.. aj ked si nahodou z dediny nespoliehaj sa, ze ju tvojim rodicom daju, aj keby boli susedia. chod hned v pondelok na postu. zober si pre istou mamin (alebo toho, kto ti bude brat postu) obciansky a chod tam. urcite tam hnev v pondelok chod... ja zijem mimo domova - teda trvaleho bydliska a oco mi berie postu, lebo aj ked sme na dedine, nechceli mu ju dat.

arabella

treba ist na postu, vypytat si tlacivo na preberanie posty, vyplnit ho a hnedti vydaju karticku na preberanie posty inou osobou(taku modru). s tym mozu rodicia, ked ich tam napises oboch, tak obaja, ked len jedneho tak jeden, bez problemov preberat tvoju postu a netreba ziadne plnomocenstvo ani dohody s postarkou. ta karticka stoji cca 1,50 €

splnnn

no tak byvame v meste, ale postarku pozname, aj ona pozna nas tak sa skusim jej popytat teda. dakujem pekne za odpovede, a na zapis uz budem doma :)

[zruseny8]

zalezi ci byvate na dedine alebo v meste. ak na dedine problem je vyrieseny. ja ti radim, chod sa opytat na postu ze co mas robit. ak ta pozna, mozete sa s nou dohodnut. a ak nie, tak ti povie aby si nejaku osobu poverila tym, ze ti bude preberat postu ale musis si to nechat potvrdit u notara. pocitaj s tym ze za to sa vsak cvaka..tak isto to funguje ked sa nemozes dostavit na zapis na vs. neviem ci to uz budes doma, ale tam tiez potrebujes splnomocnit nejaku osobu..

matulik77

ja som ani to nemusela...postarka to da hocikomu u nas doma...ale tak zas, asi kvoli tomu, ze sme mensia oblast a v podstate vie, kto je kto.

laurinka6

Jasne, mozes si to dat potvrdit u notara. Ja ked som sla prec, dala som si to potvrdit na mestkom urade, neviem presne akom oddeleni. Dali sme obciansky ja aj mamina, oni dali specialne razitko o splnomocneni a bolo.